40 katır mağarası

ersen0010

Bilgili Üye
eşkiya işleri hoş vakit için iyidir ama kaptırmayın kendinizi,beyin cimnastiği yaptırır ama fazla takıntı beyin yakar. içinden değil uzaktan incelenir bu konu,içine giren boğulur üstünde yüzen eğlenir misali..
Arkadaş doğru söylüyor. 15 20 yıl önce balıkesir kazdağlarında almanyadan emekli biri bu volcan eşkiysının derdine servetini yedi. 3 4 yıl sonunda Sonuç sıfır. Eşkiya işi adamı dert sahibi yapar

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
başta ki resim ile alakalı şöyle bir açıklama yapmak isterim
uydu görüntüsüne bakarak konuşuyorum ki gördüğüm o tepeye katır çıkamaz çünki katırlar da tırmanma eğimi olarak% 3 gibi bir eğime tırmanabilirler heleki üzerinde yük var bu yüzden oraya katırların çıktığını düşünmüyorum yanlış analiz bence.

Turko

Uzman
Eşkiya ve çeteler üzerine yakın zamanda bir yazı düzenleyip paylaşacağım . Bazı yanlış bilinen konuları düzeltmek gerekiyor.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Arkadaş doğru söylüyor. 15 20 yıl önce balıkesir kazdağlarında almanyadan emekli biri bu volcan eşkiysının derdine servetini yedi. 3 4 yıl sonunda Sonuç sıfır. Eşkiya işi adamı dert sahibi yapar
Kimmis o MADRANIN ETEKLERINE gelip de beni gormeden giden Almanya'dan emekli 54 yasinda orta boylu hafif toplu abi:)birakin bu isleriiiii...

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu aslı yok yaylasında bilmem kaç bin koyunu olanlar gibi güya eşkiya gömüsü arayanlar. Gidin tümülüsleri açın kesin sonuç,deneme yanılma yok,acabamı yok ve bir dağın veya tepenin dibine girmekte yok,altı üstü bir tümülüs ve ülkemizde belki binin üzerinde var ama sorsan geçtim olmayan eşkiya gömüsünü,tümülüsü acaba bir mezar açmışlıkları varmı?

AKIN55

Yeni Üye
zannetmiyorum dogru oldugunu sonucta fotokopiyi turkceye cevirmissiniz

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bir ara avdayım Dağda :sneaky: Fazla yükseğe çıkmışız Çobanın kulübesine geldik Tabi selam verelim diyerek gitdik mekanına nerdee 2 tane kangal yaklaşamadık köpeklerin sesine çıktı kulübeden çoban yaşlıydı biraz normalde çocukları bakıyormuş köyde canı sıkılmış neyse selamımızı verdik tabi oda anladı çay yaptım içermisiniz demezmi en sevdiğimden :) Amcayla biraz sohbet etdik burda bir şey yok az daha çıkarsanız yaban geyikleri var vurursanız bende sizi vururum dedi eyvallah dedik sonra amcada defineci çıktı kendisi başladı anlatmaya siz dedi yukardaki kayalıklara gitdinizmi gördünüzmü ordaki ayı motifini diye tabi adı var ama yazmam kayalık dediği yer dağ amca biz avcıyız ayı işaret bilmeyiz ne varki burda dedik dedik ama amca neler anlatdı neler bu ayı motifinide böyle bulmuştuk zaten :giggle: eskiler burda yerleşim var derdi dedi amca tabi burda ne yokki hepsi mevcut Sonra başladı bizim yukarda eskiden babamların koyun için çiftlik tarzı yerimiz vardı onunda babası yani dedesi ile birlikte babası çobanlık yaparken buraya 4 atlı gelip bunlara yer sormuş tabi babası bu durumu oğluna anlatmış zamanında amcada bize anlatıyor dertli dertli bende size ailecek çobanlar bunu anladık . Derin bir kuyu yeri soruyorlar bu amcanın babası ve dedesine bildikleri için söylemişler tabi kelli felli adamlar olunca istersen söyleme amca diyor burası beya derindi yiğen bu adamlar burdan beya mal çıkarmışlar birazda bu amcanın babası ve dedesine vermişler bizim olanı aldık buda sizin demişler :) tabi amca boş dururmu babasından bunları duyunca biraz uğraşmış burayla ama yok hiç bir şey bulamadım daha sonra çoluk çocuk düşmesin diye ağzını kapatdık bu yerin dedi amca oldu olucak yeri söyle bizde bakalım dedik ama söylemedi . Fakat bu yer hala aklımda ayının yakınında bir yerde bu eşkiyalar parasını almış belliki amcanın demesine göre bu kuyu fazla derin tahminim burda yer altı şehri gibi bir şey var böyle bir durumla karşılaşırsam sizi haberdar edicem (y)