4’lü BAkır Çubuk Sistem

@ibrhm

Bilgili Üye
Elektrotta bir nevi katkılı ,, Bakır ,krom, gibi saf metallerle çalışman vakit kaybını önler.

@ibrhm

Bilgili Üye
ben elektrot ile çalışmaya başladım, boşluk tepkisi verdiği yerde artık tepki vermez oldu, yeni elektrot aldım tepki veriyor. bu durum elektrot un doyurma ulaşması dedikleri şey mi usta
Boş su petleri ile çalış ağzı açık kapalı şekilde tepkileri ölç , yazarak çalış.

oymak beyi

Bilgili Üye
tamam usta, denicem. çok teşekkür ederim konu sahibi arkadaşım, betonit denen maddenin minerale karşı çok işe yaradığını duydum,mutlaka denemeni tavsiye ederim .. bende Bi pipet bulayım ☺. tekrar teşekkür ederim ustam, hayırlı geceler

Ledun

Bilgili Üye
Merhabalar benim elimde 4 lü sitem bakır çubuklarım var yalnız minerallere gitmesini istemiyorum mineralli elemem için ne yapmak gerekir herhang bir yöntemi çaresi varmıdır yardımcı olursanız sevinirim
Minerale gitmeyen cubuk yoktur.
Mesele tespit ettiginiz seyin mineral olup olmadigini anlayabilmenizdir.
Alan Tarama katagorisindeki yazilari okuyunuz, faydasi olur.

@ibrhm

Bilgili Üye
tamam usta, denicem. çok teşekkür ederim konu sahibi arkadaşım, betonit denen maddenin minerale karşı çok işe yaradığını duydum,mutlaka denemeni tavsiye ederim .. bende Bi pipet bulayım ☺. tekrar teşekkür ederim ustam, hayırlı geceler
Pipet diye bir şey söylemedim ustam ! Su peti,,Pet şişe ..( Su bidonu ) sen yanlış anladın. Çubuk ile bunların üzerinde boşluk çalışman için.
Çubuğa ve kundağa ilave edeceğin her şey aradığını bulmanı geciktirir. Zaman kaybından başka bir işe yaramaz.

oymak beyi

Bilgili Üye
Pipet diye bir şey söylemedim ustam ! Su peti,,Pet şişe ..( Su bidonu ) sen yanlış anladın. Çubuk ile bunların üzerinde boşluk çalışman için.
Çubuğa ve kundağa ilave edeceğin her şey aradığını bulmanı geciktirir. Zaman kaybından başka bir işe yaramaz.
hay Allah ???

kanije

Bilgili Üye
4 lu cubuk sistemi 2 li cubuk sisteminden kat ve kat ustundur.burada dikkat edilmesi gereken.birinci tutucu sag eline,ikinci tutucu ise sol eline ikiser tane altini cubuga degdirerek sonuca gidecek.
Bu cubuklarin icine konulan malzemer gram gram olculerek hesaplanarak yapilacak.
Kesinlikle minerala gitmez.
12 yildir gitmiyor

oymak beyi

Bilgili Üye
4 lu cubuk sistemi 2 li cubuk sisteminden kat ve kat ustundur.burada dikkat edilmesi gereken.birinci tutucu sag eline,ikinci tutucu ise sol eline ikiser tane altini cubuga degdirerek sonuca gidecek.
Bu cubuklarin icine konulan malzemer gram gram olculerek hesaplanarak yapilacak.
12 yildir gitmiyor
ustam hangi madenden çubuk tavsiye edersiniz bakır mi? bir de bu çubukların içine konulacak malzeme dediğiniz tam olarak nedir nasıl yani bahseder misiniz. saygılar

kanije

Bilgili Üye
Benim en verim aldigim aliminyum tipi 4'lu çubuktur.bu tip sitelerde satilan cubuklardan bizde aldik kullandik.sonuc sifir.
Formul olarak paylasamam.cunku emegi olan baska arkadasimda var.onun rizasi olmadan paylasmam dogru olmaz.
Ama su kadarini soylim.
Actigimiz yerlerde hakikaten cok net sonuc verdi.var dediginde yok,yok dediginde var cikmadi.

hearthbender

Yeni Üye
12 yildir gitmiyor
Teşekkürler usta valla söylediklerin beni şaşırttı