50 cmden çıkan taş

Beyaz Kaplan

Member
Odalar derken düzlük bir araziden mi bahsediyoruz burada yoksa bir yapı varmı burada.
The Thing ustam bir yapı yok. düz ya da hafif engebeli arazide zemin altında bu odalar eğer çubuk beni yanıltmıyorsa. Çubukla odayı bulduktan sonra çiziyorum kemik testi yapıyorum sonra odanın sınırları içinde yavaşça yürüyorum _l ya da l_ işareti yapıyormu ona bakıyorum hem odaya arkamı alıp dışarı doğru yürüdüğümde nerede geriye doğru açıldğına göre derinlik kontrolü yapıyorum ayrıca kablo ile de derinlik ölçümü yapıyorum. buraya kadar sen ya da okuyan diğer ustalarımız varsa eksikliğim yanlışım yazabilirse sevinirim.

Beyaz Kaplan

Member
Öncelikle rabbim gönlüne göre versin ustam.yerin bana bir şeyler anımsattı. .tarlanın içi..çubukla bakıp boşluk almışız,başlamış işleme.40 Cm de işlenmiş bir taş çıktı.çıktığı yere baktık tekrar çubukla tık yok.cubuk taşa gidiyor. Taşı aldık attık bir tarafa.başladık tekrar cubuk tutmaya,bu sefer 7 adım yaninda açtı kapattı..haydi orayı da açtık bu sefer 1.5 m. Ye yakın aynı taştan çıktı. Yanimda ki arkadaşlar sizlanmaya başladı bu taşa dönüyor cubuk die:)dedim yok bakın öyle değil! Bir güzel kot farkı var aşağıda çalışalım 3-4 m. De vericek ciddi emareler.yok anlatamadım. Kapattik ilerledik.2-2.5 ay sonra bir ekip gider.cihaz yardımı ile yer açılır.4 oda bulunur .2 dolu 1 mezar 1 bos:)))ama ben dedim.şimdi sana da soyluyorum BAŞLADIĞIN İŞİ B I T I R USTA.AKLINDA KALACAĞINA ISLEM TAP USTA İŞLEM. BOS VER GERİSİNİ.
eser34 amin ustam cümlemizin ustam senin hikayen tamda ibretlikmiş :) şu ramazan geçsin artık ben tekrar bir durum değerlendirmesi yapıp harekete geçiçem inşallah.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır ustam ustalarımız yardımcı olsun diye mümkün olduğu kadar herşeyi detaylıca paylaşıyorum ancak sen de hak verirsinki üye olmayanların bile yazılanları rahatlıkla okuduğu bir forum burası o yüzden tam yer belirtmemeye çalışıyorum öyleki kim ne amaç için burada bilmek pek mümkün değil yoksa dükkan senin ;) o dediğin antik şehir nereymiş, neymiş ben biraz araştırayım. Yardımların için senden de diğer yazan ustalarımızdan da Allah razı olsun.
Tamam sen verdigim adrese yakinsa bak degilse bidaha veririz