66 rakamli deirmen

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
66 muhabbeti var burda bu yazi tatmin etmezse link atayim hacilar
...ORTA ANA DOLU küçük asya anadolu bağdat yolu yeşil dağlı bey değirmeni (40) saat sağa içinde tam (27) sene posta soygunu yaptık.paralarını bağdat yolu üzerine sakladık.
...dik boğaz köyü koru yola (6) saatdir.GÖKSU kuzeyden geçer.karahasan köyü kuzeyde kalır .karahasan köyü karahasan köprüsüne (45) dakikadır yeni köy hersek karacalar köyü köprüye (12)saatdir alibey köyü ve çakıllı köyü vardır.alibey kayacık tahtalı çukurcanbaz köyleri kayalı geçit mevkinde mevcut olup VEZİRHAN ayran pınarı çalıca yakınında tulumlu çalgı vardır iki ayrı yörük yaylası vardır.kırcalı köyü kirazlı yayla kuduret hamamları buraya bir saat çalgılı mağra bu ormanların batısında düz bir arazide alibey köyü buranın toprağı deve tüyü rengindedir.ormanlar pelit ağacıdır.bu ormanlardan şahin kayası görünür bu kayanın altından kervan yolu geçer.bu yol üzerinde mızıraklı insan davul zurna pehlivan resimleri vardır bu kaya civarında bir cami resimi vardır.karşısında sarı kayada iki atlı payton resmi vardır.paytona arkanı dönersen karşısında iki kesili ağaç burada değirmen yeri olacak bu yolun üzerinde eve benzer dört köşe bir taş etrafı kaldırım döşelidir buradan HORA tepesine çıkılır.HORA yerinde dört beş kişi HORA oynar vaziyette orta yerde SİYAH BİR TAŞ ORTA yeri delikdir.yanında bir kemençe vardır horan tepesinin yanından geçerken yolda direkli bir mağra içinde papaz resmi vardır.yolu takip edersen dört köşebir taşta koç resmi su dolabı bu taşta (66) rakamı vardır (66) rakamının karşısında çolak papaz yakınıda değirmen burada sazlık bataklık bir yer vardır.bir kabir karşısında bir taş üzerinde bir kama bu civarda cami mihrabı vardır bu arada bir keman resmi vardır.harami dereye gelirken burada çifte nöbetciler vardır.dereye yukarı üç değirmen vardır.ÜÇÜNCÜ DEĞİRMENİN BAHÇESİNDE BİR SOFRA taşı vardır.üzerinde bir kitap birde KURT İZİ vardır.değirmenden yukarı bir TOPAL AYI resimi vardır.(24)adım AYAĞI KESİK AYIDAN yukarı kırmızı kaya vardır.bu kayanın sağından (3) tane karaca bir balık bu kayada (99) rakamlı kantar vardır.bu derede (iki şarlak) vardır.küçük şarlak demir kazık çakılıdır. büyük şarlakda baykuş resimi karşıya bakar bu derenin yukarısı sarı meşelikdir sırt sırta yatan öküzler buradadır öküzlerin biri beyaz öteki siyahtır öküzün birinin boynunda (7) baklalı zincir birinin çan .çanlı öküzün yön çayırlıkdır. buradan doğuya gidersen şeytan dereye gidersin burada bir ali bey değirmenimiz vardır.buradan bir yokuşa sararsın adı pamukcu yokuşudur.bu yokuşta bir dikili taş vardır.üzerinde MUSKA RESİMİ vardır.buradan ileride BALLI KAYA vardır.DİKKAT burada döner kaya vardır .buradan kazan kaya görünür .kazan kayada tüfek resimi harbi ve parmak izleri vardır.burada kayada bir kazan kulbu vardır.bu civarda birde kazan resimi yaptık.biz ÇUKURCANBAZ köyüne geldiğimiz zaman burada domuz kafası kartal resimi baston ve top resimleri vardı.ÇUKURCANBAZ köyü taşlık dikenlik bir arazidir.biz burada büyük bir taş üzerine bir masa yaptık üzerine çeşitli resimler yaptık.bu civara kırk katırla yük koyduk bir deremiz vardır bir tarafı ıhlamurluk bir tarafı siyah taşlıktır.beyaz kara kırmızı topraklı bir arazidir bu derede değirmenler vardır .değirmenlerden bakınca dağın tepesinde büyük bir ağaç vardır.dibinden bir su çıkar (4) adım sağında bir taş vardır.üzerinde bir put sağ yanında bir put bu suyun yanından ÜÇ TEPELER GÖRÜNÜR bu tepelerin ortadakinde bir taşta sandalyede oturmuş elini yüzüne koymuş ağlayan kız vardır.bu kızın poyraz tarafında yasık kaya vardır.kayanın sağında ve solunda fıçı resimleri vardır.bu resimler BÖLGEMİZİN DOĞRULUĞUNU ISPATLAR.

ilya

Yeni Üye
sevgili İranda ki AZERBEYCANlı türk kardeşimiz.volçan türkiye sınırlarını aşıp doğudan Ağrı dağı Tendürek dağlarını aşıpta girmemiştir nahçivan iran veyaAzerbeycana.
Eşkiya belgeleri yazıları var bu sitede ister isen oku.bilgilenirsin.
Fakat senin alan roma işine benziyor eşkiya işi değilde Ermeni halkıda olabilir roma içinde ki.
Selamlar ağbi bu iran azerbayjan eşkiya belgeleri nerede site varmi? birde volçanin belgelerini baktikca aynen bizim sinirimizdaki nişanlarla ayni (tebriz trabzon yolu güzergahi sene 1811de)volçanin işaret etmiş dermanlar şelaleler Ayranpinar çokurkant tahtalikoy sari gizin mezari herami dere nobetci asger magara içinde pinar bir çokunu ben kendim görmüşüm malesef gelnler gezmek için gelir ve kendini hoca yerine tanitir.benim için 3/1sorun deyil yeterki bulalim ben ne dersem Arkadaşlarim da uyar.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamlar ağbi bu iran azerbayjan eşkiya belgeleri nerede site varmi? birde volçanin belgelerini baktikca aynen bizim sinirimizdaki nişanlarla ayni (tebriz trabzon yolu güzergahi sene 1811de)volçanin işaret etmiş dermanlar şelaleler Ayranpinar çokurkant tahtalikoy sari gizin mezari herami dere nobetci asger magara içinde pinar bir çokunu ben kendim görmüşüm malesef gelnler gezmek için gelir ve kendini hoca yerine tanitir.benim için 3/1sorun deyil yeterki bulalim ben ne dersem Arkadaşlarim da uyar.
Volçan ve eşkiya belgelerinin %99 u uydurma hikayedir. Yorma kendini. Elin de işaret ve fotoğraflar varsa siteye yükle.

ilya

Yeni Üye
İran Urmiye ise hiç sevmedim insanını ama sen yinede işaretlerin tümünü ve cevre resimlerini çek yükle bakalım
اگه باهرکسی به دنبال گنج باشی همین میشه فک میکنی همه میان جای اصلی رابه شما نشان میدهندوشما بعدا بیایی ببری درضمن بیشتر عکسهایی که به شما ارسال میشه یا دست خودشون نیست یا برای کلاه برداری که ازشما پولی بگیرن ودیگه به گوشی جواب ندهند معمولا بعضی از کردنشینهای منطقه هستند که کارشون فقط کلاه برداریه تا کسی رادقیق نشناخته ای نباید کارکنی

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
اگه باهرکسی به دنبال گنج باشی همین میشه فک میکنی همه میان جای اصلی رابه شما نشان میدهندوشما بعدا بیایی ببری درضمن بیشتر عکسهایی که به شما ارسال میشه یا دست خودشون نیست یا برای کلاه برداری که ازشما پولی بگیرن ودیگه به گوشی جواب ندهند معمولا بعضی از کردنشینهای منطقه هستند که کارشون فقط کلاه برداریه تا کسی رادقیق نشناخته ای نباید کارکنی
Senin kafa çalışiyor bu konuya
O sayi arapca 995 der