7 hakikat bölgesinden bir kaç satır bir iki kelam.

paytoncu

Aktif Üye
Cümleten selamun aleyküm.
Ustalarım size bir iki kelam etmek için az vaktini alıyorum hakkınızı helal edin lütfen.

Öncelikle bahsedeceğim alan 7 bölgeye aittir şimdiden eksik kusurlarım olursa affola.

Bu bölgeye doğudan girersek kara hasan möprüsünü geçer sonra ilk yer pamukçu yokuşuna ardından kudret kaleye ardından ceneviz kaleye ve bir çok işaretli alanı geçince salyalı kurt. altında çeşmeyi peşine kepenekli çobanı karşısında kıç kıça yatan öküzleri yeşil dağı sırasıyla görürüz . Bir kurtta salyalı kurdun hafif kuzey doğusunda kalıyor. Oda yola doğru bakıyor .Benim asıl anlatmak istediğim şey bu bölgedeki mal noktalarından haberdar olan kardeş ustalarımız varmı?
Kudret kale tarafında kayada 66 rakamı var az doğusunda Türkçe bir satır yazı var . Daha doğusunda başka bir yazı var. Ben bir kaç yerde ise eki Grek yazısı ve romanın bazı alfabesine rastladım lakin çoğu silik idi. Varsa bu yerlerle ilgili bilgisi olan buyursun. Bu arada çobana yakın bir yerde bir tabanca. Çobandan bayağı uzakta aşağıya doğru namlusu olan bir başka tabanca da var yani. Bu alanda iki çeşme var biri doğuda biri batıda aralarından bir dere geçecek şekilde . Bu bölgede bir at var ayağı kırık. Kırık ayağı yaklaşık 1300 metre uzağında oradada dama taşı mevcut. Çok şeyler var anlatamadığım. Bir gemi var çapası aşağı salkık. O alana yakın bir yerde 7 papaz resmi var birinin boynunda haç var. Yakınında devasa bir haç bir ucu kısa. Buranın kuzey batısı çukurcanbaz köyü ve vezir tepe diye adlandırılan yer. Çok yazardım sizleri yormamak için kısa kesiyorum.

Harami Dere

Yeni Üye
Cümleten selamun aleyküm.
Ustalarım size bir iki kelam etmek için az vaktini alıyorum hakkınızı helal edin lütfen.

Öncelikle bahsedeceğim alan 7 bölgeye aittir şimdiden eksik kusurlarım olursa affola.

Bu bölgeye doğudan girersek kara hasan möprüsünü geçer sonra ilk yer pamukçu yokuşuna ardından kudret kaleye ardından ceneviz kaleye ve bir çok işaretli alanı geçince salyalı kurt. altında çeşmeyi peşine kepenekli çobanı karşısında kıç kıça yatan öküzleri yeşil dağı sırasıyla görürüz . Bir kurtta salyalı kurdun hafif kuzey doğusunda kalıyor. Oda yola doğru bakıyor .Benim asıl anlatmak istediğim şey bu bölgedeki mal noktalarından haberdar olan kardeş ustalarımız varmı?
Kudret kale tarafında kayada 66 rakamı var az doğusunda Türkçe bir satır yazı var . Daha doğusunda başka bir yazı var. Ben bir kaç yerde ise eki Grek yazısı ve romanın bazı alfabesine rastladım lakin çoğu silik idi. Varsa bu yerlerle ilgili bilgisi olan buyursun. Bu arada çobana yakın bir yerde bir tabanca. Çobandan bayağı uzakta aşağıya doğru namlusu olan bir başka tabanca da var yani. Bu alanda iki çeşme var biri doğuda biri batıda aralarından bir dere geçecek şekilde . Bu bölgede bir at var ayağı kırık. Kırık ayağı yaklaşık 1300 metre uzağında oradada dama taşı mevcut. Çok şeyler var anlatamadığım. Bir gemi var çapası aşağı salkık. O alana yakın bir yerde 7 papaz resmi var birinin boynunda haç var. Yakınında devasa bir haç bir ucu kısa. Buranın kuzey batısı çukurcanbaz köyü ve vezir tepe diye adlandırılan yer. Çok yazardım sizleri yormamak için kısa kesiyorum.
Selamlar ustam cok guzel.anlatim tarif ve guzel aranan yerler..bendede var bendeki olan yeri kimi 5 ci kimi 7 ci bolge diyor.bu kadar gordunuzde bir kac foto koysanizda bizde hem.mutabik kalsak bu kadar yer ana wolcan yerlerinde hicmi foto.yok teknoloji cagindayiz sonucta herkezin bir telefonu var saygilar

Ekli dosyalar

Harami Dere

Yeni Üye
Karahasan koprusu altinda karaca basi 4 ayak.izi ve put

sanal defineci

Bilgili Üye
benim anlayamadığım ismi geçen yerlerin her biri diğerinden yüzlerce km uzakta ..karahasan köprüsü ile yeşil dağ ne alaka mesela.yada ceneviz kalesi gebzede,çukurcanbaz köyü karadeniz bölgesinde..bi yer izmirde çıkıyor,diğeri hakkaride.yani alakasız alakasız isimler...öyle ki ne köyler yakın nede işaretler doğru..biraz sallamasyon geldi bana ..bu belgeler gerçek değil kannımca...karahasan köprüsü bulgaristan sınırındadır..ceneviz kale gebze tarafında kalıyor...mesela vezir tepe bursada.bizzat gördüm..kurtkalesi ta ardahandadır..yeşildağ balıkesirde...kemikli mağarası izmirde..yani çorba misali mikslenmiş ...bazı yerler diyarbakırda,konyada,antalyada oluyor.türkiyenin her yerinden köy isimleri,çeşitli bölge isimleri çorba misali karıştırılmış..bunu kimse de çözemez..

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Eşkıya ile alakalı hiç bişeye inanmıyorum. Ama bir hikaye misali okunabilir.😁

blueverse

Bilgili Üye
arkadaşım nusret ve ben kayalık yoldan eşek deresine doğru ilerledik iki yol arasındaki osuruk ağacının yanında berber resul ve boyacı niyazi ağbide bize katıldı ve yolumuza devam ettik ve sığır tepesine ulaştık buradaki ağlayan çeşmenin dibindeki yaşlı çınar ağacının altında oturduk ve resulün elindeki tuborgları içtik ve bitirdik derken niyazi ağbi poşetten iki şişe kırmızı şarap çıkardı bir şişesini içtikten sonra kalan bir şişeyi yaşlı çınarın altındaki taşın altına saklayıp oradan ayrıldık

spyfrs

Moderatör
Moderatör
benim anlayamadığım ismi geçen yerlerin her biri diğerinden yüzlerce km uzakta ..karahasan köprüsü ile yeşil dağ ne alaka mesela.yada ceneviz kalesi gebzede,çukurcanbaz köyü karadeniz bölgesinde..bi yer izmirde çıkıyor,diğeri hakkaride.yani alakasız alakasız isimler...öyle ki ne köyler yakın nede işaretler doğru..biraz sallamasyon geldi bana ..bu belgeler gerçek değil kannımca...karahasan köprüsü bulgaristan sınırındadır..ceneviz kale gebze tarafında kalıyor...mesela vezir tepe bursada.bizzat gördüm..kurtkalesi ta ardahandadır..yeşildağ balıkesirde...kemikli mağarası izmirde..yani çorba misali mikslenmiş ...bazı yerler diyarbakırda,konyada,antalyada oluyor.türkiyenin her yerinden köy isimleri,çeşitli bölge isimleri çorba misali karıştırılmış..bunu kimse de çözemez..
aslında hepsi karadeniz kıyısındadır ermenistan sınırından başlar kıyı boyunca edirneye kadar uzanır cenevizler karadeniz bölgesinde sahil kasabalarında ticaretle ugraşmış kaleler yapmışlardır bu 7 papaz olayı ardahan civarında bir şelalele var boynunda haç olan papazlı kaya oyması orda mevcut yanı anlayacagınız karadenız dısında aradıgınız butun işaretler palavradan ibaret gelin dinleyin beni ömrünüzü mal hırsıyla çürütmeyin bu sevdadan vazgeçin. Eşkıya belgelerinden vazgeçin.

paytoncu

Aktif Üye
Öncelikle selamun aleyküm diyeyim düşmanca bir hesabım yok kimseyle. Yalan dolan la işimde yok .
Eğer sen Anlasaydın zaten bu işin gizliliği diye birşey kalmazdı öyle değilmi?
Sen kilometrelerce uzaklıktan bahsedersin lakin bu binlerce kilometre değildir 3 veya 15 kilometre dir. Vesaire . Şunu bilmen yeterli senin gibi düşünen hayal dünyası çok kısıtlı kişilerin işi değildir eşkiya işleri. Adı üstünde eşkıya... Şimdi diyeceksinki elinde harita yada belge varda ona bakıp konuşuyor ,😁😁😁 bende belge olsa bende siz gibi saçmalayacağımdan emin olabilirsiniz belgem olsaydı burda işim olmazdı hatta soru dahi sormazdım vesselam. Görüşlerine ayrıca saygı duyduğumu bilmeni isterim. Kendi penceren 👍👍

paytoncu

Aktif Üye
Selamlar ustam cok guzel.anlatim tarif ve guzel aranan yerler..bendede var bendeki olan yeri kimi 5 ci kimi 7 ci bolge diyor.bu kadar gordunuzde bir kac foto koysanizda bizde hem.mutabik kalsak bu kadar yer ana wolcan yerlerinde hicmi foto.yok teknoloji cagindayiz sonucta herkezin bir telefonu var saygilar
Güzel abi veya kardeşim çok güzel işaretlerin var tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Mademki kara hasan köprüsü elinde bilgiside var neden duyarsız kalmışsın ayrı işler.
Kara hasan köprüsü var ama yok ayağının biri 1990 yıllarına kadar duruyordu taki orda sulama yapana kadar şuan baraj altında kaldı. Mesela sen 1 inci bölgeden 7 bölgeye kadar olan hesapların tamamının aynı Karadeniz kıyısında olup ta her bölgenin arasında 50 km kadar mesafenin olduğundan bilgin varmıdır?
Bunlar işaretten bahsediyorlar ya bu işaretlerin hiç birinin eşkıyayla bağlantısı olmayıp eşkıyalar bu işaretleri kullandığını biliyormusun? Bence sen iyice konuyu araştır henüz anlamadığınız çok şey var.. saygılar sunuyorum..

paytoncu

Aktif Üye
arkadaşım nusret ve ben kayalık yoldan eşek deresine doğru ilerledik iki yol arasındaki osuruk ağacının yanında berber resul ve boyacı niyazi ağbide bize katıldı ve yolumuza devam ettik ve sığır tepesine ulaştık buradaki ağlayan çeşmenin dibindeki yaşlı çınar ağacının altında oturduk ve resulün elindeki tuborgları içtik ve bitirdik derken niyazi ağbi poşetten iki şişe kırmızı şarap çıkardı bir şişesini içtikten sonra kalan bir şişeyi yaşlı çınarın altındaki taşın altına saklayıp oradan ayrıldık
Siz iyi bir aktör olur senaryo yazarsınız tebrik ediyorum ama içki sağlığa zararlı 👍😁😁

paytoncu

Aktif Üye
aslında hepsi karadeniz kıyısındadır ermenistan sınırından başlar kıyı boyunca edirneye kadar uzanır cenevizler karadeniz bölgesinde sahil kasabalarında ticaretle ugraşmış kaleler yapmışlardır bu 7 papaz olayı ardahan civarında bir şelalele var boynunda haç olan papazlı kaya oyması orda mevcut yanı anlayacagınız karadenız dısında aradıgınız butun işaretler palavradan ibaret gelin dinleyin beni ömrünüzü mal hırsıyla çürütmeyin bu sevdadan vazgeçin. Eşkıya belgelerinden vazgeçin.
Merhaba usta görüşleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum.
Ben bu işaretlerin tamamını gördüğüm için işin aslı definecilerin hesaplarının dışında defineci adam kazma kürek koşar bir mezar arar 60 cm de para varsa tamam yoksa yanlış der çeker gider. Lakin eşkıya dediğin zaman adamlar bir tane taş dikmemiş ve uygarlık kırallık ve eski yapılan işaretleri kullanmışlar. Ben içimin rahatlığıyla söylüyorum 1 inci den 7 bölgeye kadar olan bütün alanlardan bilgim var ve yerlerini net biliyorum 7 bölgede de zaman zaman soygun yapılmış yeşil dağdaki ziyaret soygun yemiş. Bir çok alanda para alınmış ama küçük olanlardan gitmiş büyük ve ana mallar duruyor . Ben alandan ve noktalardan eminim. Vesaire. Varsa bilgi belge ve nokta ile ilgisi olan buyursun derim. Akşamınız hayr olsun diyorum .

balkaya34

Bilgili Üye
Yeşildagda , 1- KARACALAR köyü ( olmazsa olmazlardandır)___ 2- Arası 9 adım olan 2 Öküz, ___ 3- Bu öküzlere Tahmini 450 veya 500 adim mesafede SIRTINI YALAYAN öküz,.___ 4-sırtını yalayan öküzün hemen üst arazide TAŞ ocagı ' ki ( olmazsa olmazlardandır) ___ 5- Tek DOMBO dedigi tek öküz, __ 6-YAPAY göl ( olmazsa olmazlardan ) __ 7- Tarihi göç yolu, Yicaret yolu , kervan yolu, ( olmazsa olmazlardandır) ___ 8- Omuzu bakraçlı kız, ___ 9- ATMA TAŞ KÖPRÜ ( olmazsa olmazlardandır ) ___ 10- köprüye girmeden DARALTILAN yol üzerindeki koyma kaya, ____ 11- Anakayadan kesme patika yol seklindeki kesme kaya, ___ 12- Çatalkaya gölü, ___ 13- Degirmen,___ 14-degirmen argı__ 15- Domuz kodrası. ( cifligi)__ 16-Karacalar köylülerinin çömlek yapımında kullanmak.icin malzeme aldıkları killik,,___ 17- Eşkıyanın karakolu olan yer,
Daha şuan aklima gelmeyen isaretlerde var Işde burası YEŞİL DAGDIR,
Bunlar yeşil dagın olmazsa olmazlarıdır
Bu isaretlerin tamamı 500 metre eninde 1000 metre uzunlukda bir alan içindedir,,
( Bir şey daha ,, Yesildagda Ziyaret olmayacak, yani yok,,)
Not: Henüz çeşmeyi bulamadım, Aslinda bakracli.kiz burdan su götürüyor ,Yani arkasında kalıyor,Ama yerini tesbit edemedim, Ayrıca burda iki adet Kadın uzvu ,Bir adet erkek uzvu olacak bunun her ikisinide bulamadım aramaya devam ediyorum,
Yukarda yazdıklarımın hemen hepsininde resimleri sitelerde mevcut ,Ben resimledim ve sitelere ekledim,
Herkese saygılar selamlar ,,

Son düzenleme: