7 merdiven ?

zaz12

Bilgili Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Büyük bir taş üzerine basamak şeklinde kalından inceye doğru 7 adet çizilmiş merdiven var. Hemen bu merdinlerin altında iki tane murç izi içi hafiften oyulmuş ve onunda hemen 27 cm altında yine ayni murç izi var.Diğer murçlara çapraz olarak çizilmişdir.Taşın hemen batısında ( yani taşın sol tarafında. merdivenleri ve diger murc izi görunmuyor) da diger murçlardan biraz daha derin yapılmış.Taş da kuzey e sabitlenmiştir.Bölgesel olarak yapılan bir harita mı ?
NOT : Tahminlerime göre mevcut alandaki iki tane yakın ceviz ağacından baslayarak 7 ağaç sayacagız.orada da ikinci işareti bulacagız ?
merdivenler güneyden kuzeye dogrumu yoksa kuzeyden güneye dogrumu çizilir ? başlangıç noktası neresidir sizce ?

degirmenci

Aktif Üye
murç izleri tarafına yedi ila yetmiş metre veya adımlamalı diye düşünmekteyim fotolaman ensağlıklı

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
merdivenleri görelim önce mezarları neredeymiş

zorluefe

Aktif Üye
merhaba

merdiven genellikle mezarla tabir edilmekle veraber, düz bir zemine çizilmiş merdivense oda içinde basamak kadar mezar demektir, murç izleri mesafe ve yön verecektir,

zaz12

Bilgili Üye
ÇALKAYA 28 zorluefe ustam hemen 7 adım ilerisinde bir "x" varmış . mezar ceviz ağacın yanında . patika yol var. 7 adetezar mi var yanı şimdi ?

zorluefe

Aktif Üye
@ÇALKAYA 28 @zorluefe ustam hemen 7 adım ilerisinde bir "x" varmış . mezar ceviz ağacın yanında . patika yol var. 7 adetezar mi var yanı şimdi ?
basamak basamak basılarak çıkılmıyorsa evet, ama çıkılıyorsa 3 basamağı kontrol et, ok yönü murç izi vs olabilir tuzak varmı yokmu onu da gösterir, inişinden 3 çıkışindan 3 kontrol et bakalım basamaklarda bir emare varmı, bu basamakları ayrı ayrıda yanından yakınından çekebilirsen daha sağlıklı faydalı yorumlar yapılabilir

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resim varmıydı dostum

zaz12

Bilgili Üye
tatar26 işaretin yanına gittim sadece baktım. Resim cekmedim . hafta ya gider çekerim resmi. Sen ne dusunuyorsun ? zorluefe ustam merdiven çıkılmıyor. Tuzak olabilir .

Son düzenleme: