900 yillik kuran i kerim

mendaxx

Aktif Üye
iyi aksamlar dostlar görsel amacli paylasiyorum yurt disinda bi arkadsta bulunuyor

SLayer

Bilgili Üye
O kutsal kitabımız in kendisi herseyden daha değerlidir

mendaxx

Aktif Üye
tabiki ilk once manevi degeri var bizim icin

İndiana jones

Editör
Slm

Maşallah bu ara ben yeniyim sitede acaba soru nerden soruluyo bu ara posta kutun dolu mendax

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
selamun aleyküm yanlis anlamaz iseniz bu mushaf 900 senelik olamaz cünki el yazması değil matbaa basımıdır ayrıca mühür var mı buna dikkat ediniz yanlis bilgilendirme olmasın

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kitabın iki kapağı açık haline bakıldığında yapraklarının altın suyu sürülmüş gibi altın sarısı bir renkte olduğu görülüyor. Ama kapakları kapalı halinde yaprakları altın sarısı renginde değil. Oysa kitap kapalıyken bu rengin daha iyi belirmesi gerekiyor.

Ayrıca iç kısmı çok iyi korunmuş olmasına karşın dış tarafı fazla yıpranmış. Yaprak kenarları yıpranmış durumda. Kitabın açık halinde yıpranmış yaprak yok.

Demek istediğim resimler aynı kitaba ait gibi durmuyor ustam. Maksat farkındalık oluşturmak.

Sevgiler.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
iyi aksamlar dostlar görsel amacli paylasiyorum yurt disinda bi arkadsta bulunuyor
Selamun aleyküm mendaxx kardeş..kitap kimde ise ona parmağını ıslatıp hafiften ayetten bir yere sürüp yavaşça çeksin..eğer dağılma varsa isle yazılmıştır..şahsi kanaatim is değil mürekkep ..selametle kal

mendaxx

Aktif Üye
icerigi hakkinda cok bilgim yok hattat i var mi yokmu bilmiyorum ama anlayan birisine gosterdigimde onayi verdi gorselini sizinle paylasmak istedim sevgiler..

edirne22

Editör
el yazması olduğuna emin misin?
bana matbaa baskısı gibi geldi...

R

remuss

Misafir
O fotonun altına test sonucunun fotosunu da atarsan hani şu 7500 tl ye maalolan test
900 yıllık olduğuna kanaat getirirdi site sakinleri
900 yıl önce baskı teknolojisi ne kadar gelişmişti onuda araştırmak lazım
el yazması olmadgi belli
satılık yazmadiğin için fazla kurcalamayacagim
kaldıki bu ülkede dini değerleri kullanıp baya bir yol alan insanlar var zaten :)
Ekli dosyayı görüntüle 130902
arada 100 yıl var ama senin paylaşım baya korunakli bir yerde imiş sanirim

Son düzenleme:

mendaxx

Aktif Üye
bn bi test oldugunu soylemedim sadece sahte olmadigini soylediler bu 900 yil tarihinide sahibi soylemis bn tam bilemem roma baskisi olabilir el yazisi olmadigi ortada zaten