Abiler bu işaretleri çözebilir misiniz acaba !

İşaretçi2

Yeni Üye
Yukarıdaki yeri başkaları daha önce kazmis büyük beyaz taşın olduğu yeri yani ben kazmadim galiba mezar gibi duruyor

slahattin

Yeni Üye
Kardesim her isaret ayni sey diye birsey yok dikkat etmeli oraya o isaretleri yapanin yerine kendini koyarak dusunmelisin ve seni orada calisma yapmana neden olan sey nedir o onemli ardindan bu taslarin cikis sekilleri dahi onemli
Kimse kusura bakmasin benim dusuncemdir eskiden isaret okulu vs yoktu ahmet balik isareti cizer ve cocuklarina derki surada balik isareti var gidin basinin istikametine bakin kayanin altinda mal var ayni baligi mehmet cizer ve derki baligin kuyruk tarafina bak bi isaret veya ana kaya veya zamanla kaybolmayacak bir yer secer ve soyler o yuzden cevre iyi degerlendirilmeli
Selametle
Hemfikir olmayan arkadaslara saygi duyarim

deli firat

DOĞACI
Kardeş çok önce burayla ograşılmış gibi benim fikrim bu yönde selametlen

İşaretçi2

Yeni Üye
Abiler kimse ugrasmadi burayla ilk defa bn uğraştım sizden tek isteğim ilk attığım taş + ve yılan gibi olan nedir ne anlamam gerekli tekrar söylüyorum o taşı yerin altında ve işaretler yerin altına bakar şekilde ben çıkardım sadece ne yapmam lazım onu söyleyin ustalar bı yardımcı olun lütfen

slahattin

Yeni Üye
eger o taşı sen çıkartmış isen bi boşluk bakmanı öneririm kardeş bir sure daha devam et derim tamamen benim tahminim üzerinde veya farklı bir taşta işaret verdı ve kayayı çıkartıp altındaki işareti gördüğünde devam et demiş olabilir çünkü kayalık bölge tamamen benim düşüncem saygılar

meratan

Aktif Üye
poseidon2023 usta yazmış İşaretçi kardeşim işaret alttaysa aşağı doğru devam.Daha öncede söyledim + genelde son nokta olarak bilinir.Ancak çubuk veya cihazla kontrol edip çalışma yapmakta fayda var.En azından çubukla boşluk bak.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sembol Sonradan yapılmış. Ayrıca çevre Kurcalanmış. Sinyal almalısınız, aksi takdirde girmeyin derim.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Dönem soygunu yemiş ve zamanla toprak altında kalmış ,parçaları eksik izlenimi vermekte, şayet böyle bir durum olmamışsa, dere, ve yol var ise keskin kıvrımlarında artılı taş aranması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca emin olmak için buraya yönlendiren bir veya birden fazla işaret olması gerekmektedir.