Acaba su tünelimi yoksa gizli kolidormu?

Amisos

Bilgili Üye
Uzun bir aradan sonra selamün aleyküm abiler kardeşler umarım iyisinizdir karşımıza cıkan bu tünellen uğraşmaktayım vakit buldukça sonunda oda gözüküyor ama tünelin içi dolu olduğundan halan bir sonuç elde edemedik örgü taşları genelde müntezam ama odadın oldugu yöne doğru tavan taşları sarkıtlı gibi birde tuzak gibi buyuk kayadan tavanda döşeme yapmışlar anlayabilmiş değilim büyük ihtimal roma dönemi yapısına benziyor arkologumuz işi bıraktığı için arkologsuz kaldık düzgün bir fikir üretemiyoruz...saygılarEkli dosyayı görüntüle 143293Ekli dosyayı görüntüle 143296Ekli dosyayı görüntüle 143294

poseidon2023

Uzman
hayırlı akşamlar

tünelde boşluk var bunu üstten takip edip nereye gittini daha kolay tespit edersin

Amisos

Bilgili Üye
Hayırlı akşamlar abim bir ucu dağın içine diger ucu ırmağa doğru gidiyor tunel başka tunellerlende birleşiyor ve oda da veriyor içerdeki harfiyatı almadan önümuzü göremiyoruz malesef

mayhem

Co Admin
Co Admin
önce emniyet tehlikeli yere benziyor tuzaksız değildir bu yer dikkat edin .

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Irmağa açılıyorsa su tüneli olacağını sanmıyorum poseidon2023 ve mayhem üstadlarıma katılıyorum. Tuzaksız değildir üstten tespit ile plan projeyi belirleyip doğabilecek tehlikeleri önceden belirlemekte fayda vardır. Selametle

ragıp

Uzman
@Amisos

ustam, paylaşımın ile ilgili şuan bir şey demek erken
sadece bir tecrubeden kısaca bahsetmek istedim

bir ucu dere, diğer ucu dağın derinlikleri demişsin

bir dere üzerine kurulmuş su bendinde bir tünel bulmuştum
tünel, dağın altına gidiyordu
dağın zirvesinde de bir kuyu ile su alınıyormuş. kuyu dolmuş.
çözmüş olmak önemliydi
böyle bir şeyde olabilir

tünelinde herhangi bir mehil, ivme varmıdır?

selametle

Amisos

Bilgili Üye
Oda olan kısımda aşağı doğru bir mehil var abim ustanın demesi korku altında ırmaka su almak için gizli bir geçit diyor tavan taşları genelde müntezam ama sadece oda ya dogru aşağı meyil var ve tavan taşları sivri sivri döşenmiş birde arkadasın yukarı çıktığı yerdeki tavan taşında kesme düz taş döşeli tuzaklanmış gibi gözüküyor

Amisos

Bilgili Üye
Haklısın abim ama cihaz tunele bağlanan 3 adet daha tünel vede iki adet oda tespit ediyor yukardan herşey normal tuneldeki harfiyatı boşaltmadanda önumüzü göremiyoruz malesef abim

Amisos

Bilgili Üye
2. Ve 3. Resimde tavanda düz kesme taş sankim tuzaklanmış gibi geldi bize doğrusunu ALLAH bilir ama abim simdiki yerimiz bu ilerleyen zamanlarda daha iyi bir foto calismasi yaparim

poseidon2023

Uzman
umarım sizde daga dogru gidiyor sunuz dur

beş minare varmı orda

Amisos

Bilgili Üye
İlk gün dağa doğru ilerliyorduk cihaz kurunca ırmak istikametinde iki adet oda verince yönümüzü ırmak istikametine çevirdim abim oda ya tünelin içinden girecegiz yada oda tunelin altında da kalabilir şuan birşey demek için erken elimde bakim bölgenin resmi varsa paylaşim 5 minare derken abi anlayamadım ?

poseidon2023

Uzman
Ekli dosyayı görüntüle 143313

bu şekilde olmalı içerde hareket edebiliyorsan cubukla duvara dönerek yan yan yürü oda izasına gelince cubuklar kapanır odanın sınırlarını belirlersin girişi bulman kolaylaşır

dag tarafında büyük mazeme