Acil bilgi ltfn

Atif1

Member
Ltfn bilgi .neler dikkate alinmali

Tüm resimler bir birinden farklı uzaktan ve geniş açılı da fotograflar çekerseniz daha anlaşılır olabilir.

Atif1

Member
Hepside ayni bölgede ustadim alt iki magara icinde diger kaya biraz uzakta disarda

Atif1

Member
Ustadim alt iki resim magaradadir yakindir birbirine

Atif1

Member
Ortada ki resim degirmen ve tasi var

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Değirmen görselleri çok güzel. eline sağlık.

Sana iyi bir dedektör veya çubuk ustası lazım.
İnşallah değirmencinin mülkü duruyordur.

Şu konuları oku inşallah, size faydası olacaktır:

Define Değirmenin Neresinde Olur | Define İşaretleri - Define İşaretleri ve Anlamları

Bazı Yazı ve Görüşlerden Alıntılar:
ilk değirmenin yapıldığı günden bu güne kadar da insanoğlunun en vazgeçilmez uğrak noktalarından birisi bu yerler olmuştur.
Bu değirmenlerin bir çoğu yılıp yakılmış bu gün için viran yerler olmuştur.
En eski alışveriş takas yerleri olan bu yerlerde bu yerlerin sahipleri ve çevrenin insanlarınca paralarını kıymetli olan eşyalarının kendileri dışında başka insanlar tarafından alınmaması çalınmaması için kendilerince uygun saklama yeri olarak düşünülmüş ve kullanılmıştır.

Değirmenlere su taşıyan ark kenarları
Değirmene boşaltma yükleme yapılan yerler

Değirmenin sırt cepheleri
Değirmenin suyunun geldiği yerler ve çevresi
değirmenin yakınındaki içilebilir suyu olan su kaynaklar ve çevreleri

Değirmen çarkının döndüğü istikametin yakınındaki veya uzak noktaları bu saklama yerlerinden birisidir.
Değirmenin yakınındaki işaret olarak kabul edeceğimiz hayvan resimleri put istavroz haç fiğürleri işlenilmiş kayalar yerler ve çevreleri

Her insanın kendine göre bir gömü saklama mantığı vardır.

Önemli olan o adamın düşündüğünü o yerde düşünebilmek ve sonuca ulaşılabilmektir.
Yani ben olsaydım şöyle yapardım böyle yapardım başkalarına göre zor ama benim kolayca ulaşabileceğim yerler olmalı ve tabiat doğa olaylarına da dayanıklı olacak yerleri seçerdim mantığı

Bunların tamamına akıl sır erdirmek ve değirmendeki var olduğu söylenilen define şöyle bulunur”diye ahkam kesmek laf söylemek mümkün değildir.
Kısaca değirmen çevresinde para kıymetli eşya variyet saklamak için her yer o kişinin kasası olabilir.
Değirmen yerleri uzun zaman kaybolmıyacağı için saklama amaçlı kolayca yer bulma amaçlı olarak düşünülmüş kullanılmıştır.

değirmenin yanında sarıkızın mezarı vardır.değirmenin arka kısmında kayalar olcak. 3 kaya olması lazım.kayalar batısındadır.değirmene sırtını verdiğinde yüzünü doğuya çevir yada güney doğuya. sağ kolun tarafı biraz sırt bölgedir.ve sarıkız ordadır.
benim kendi araştırmalı yani uygulamalı bilgilerimi sunayim..değirmen bir tane ise ilk önce degirmenin girişi.sonra degirmenin kuzey yamacı orda ya dikili taş yada işaretli kaya olur..sonra değirmen taşınin olduğu yer.ve suyun döküldüğü yere bakılmalı.degirmenin güney doğu çarparazında bir ama kaya olur o kayada işaret var ise olduğu kayanın altına bakılır..birde derenin sağ tarafında araştırma yapılır..birde degirmenin olduğu binanın giriş kapısının altına bakılır.

ve kervan yolunu takip et ikiye ayrılan yerin orda bir taş olacak oda işaretli yada rengi diğer taşlardan farklı bir taş olacak onun altı incelenmeli.ve o yolu takip ederek bir kayalık bölge olacak o kayada çok iyi bir inceleme yaparsan biraz yukarı tarafta.orda da bir mezar olacak..