Acil yardim ustalarim

murat76

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 146851 poseidon2023 BulursamKader25 ve ismini bilemedigim diğer ustalarim bu resmi googlede gorunce esime gösterdim gölü ve odaya giris yonunu demir kapiyi merdivenleri bire bir benzetti aynisi dedi sadece o mezarin oldugu bolum duz duvarmis terek varmis ordan gumus tabakla kaşık almis ve babasi bagirinca ilerleme gel tamam diye hemen cikmis plan bu fikir verirmi size bilmiyorum simdiden teşekkür ederim ragıp kabakburgiba

Son düzenleme:

murat76

Aktif Üye
Cumaya gitti ustam gelince sorayim ancak boyle degil eminim cunku biz bunu 1 saat degerlendir ayni benim buldugum pilanmis poseidon2023

murat76

Aktif Üye
Buyuk dere solda ancak cook uzakta onun yanina kadar magra icinden merdivenlerden inicez

poseidon2023

Uzman
en az 20 sene gecmiş unutmuştur tavandan gelen ışıktan bahsettimi içersini aydınlatan nasip olur girince görürsün taşınanı taşı birşey kalmadıgı zaman haber verirsen yapıyı görmek isterim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Mezara kadar ulaşıldığına göre, ya tuzak yok, yada o gün için tuzağı harekete geçiren mekanizmalara hiç basılmamış demektir.

O gün giriş çıkış yapıldığına göre içeride gaz da yok.

Bu haliyle sorun gözükmüyor gibi.

Geriye en önemli husus AYDINLATMA kalıyor.

Kafa da iyi bir lamba 10 metreyi göstersin. Elde de 30 metre ileriyi gösterecek güzel birer ışıldak olmalı.
Led lambalar bu işi görür, fiyatı da pahalı değildir. Yedek batarya veya pil yanınızda olmalı.

madem girilmeli, acele edilmemeli.
resim çekmeyi ihmal etmemek lazım.Belki girilen yerler haricinde başka yerlerde vardır.
resimde gözükmesi muhtemeldir.

Sağa sola dönüşler varsa kaybolmayacak işaretleme yapmalısınız.
Yol/yön karışırsa geri döndüğünüzde size çok fayda sağlar.

börtü böcek, yılan vb. mahlukat içinde tedbirlerinizi alın.

murat76

Aktif Üye
en az 20 sene gecmiş unutmuştur tavandan gelen ışıktan bahsettimi içersini aydınlatan nasip olur girince görürsün taşınanı taşı birşey kalmadıgı zaman haber verirsen yapıyı görmek isterim
Ah ustam tasinani tasi demissinizde inanin fazlasinda gozum yok yavruma is kurup evlendirim kafi ne birdaha girerim o yere nede fazlasina hirs yapip el orda arastiririm esim 10 yasindaymis imamhatibi 1.bitirmis cok zeki bir cocukmus her saniyesi aklimda diyor hic bir yerden hava akimi ve ışık yoktu diyor demir testere almaya gittik bugunde kesermi bilmem kapi cok kalinmis ve simsiyahmis pasa dair en ufak bisey yoktu diyor paslanmadiysa hava akimi vardir dimi ustam o degilde ben sigarada kullaniyorum orda nefessiz kalma korkumda var poseidon2023

murat76

Aktif Üye
Mezara kadar ulaşıldığına göre, ya tuzak yok, yada o gün için tuzağı harekete geçiren mekanizmalara hiç basılmamış demektir.

O gün giriş çıkış yapıldığına göre içeride gaz da yok.

Bu haliyle sorun gözükmüyor gibi.

Geriye en önemli husus AYDINLATMA kalıyor.

Kafa da iyi bir lamba 10 metreyi göstersin. Elde de 30 metre ileriyi gösterecek güzel birer ışıldak olmalı.
Led lambalar bu işi görür, fiyatı da pahalı değildir. Yedek batarya veya pil yanınızda olmalı.

madem girilmeli, acele edilmemeli.
resim çekmeyi ihmal etmemek lazım.Belki girilen yerler haricinde başka yerlerde vardır.
resimde gözükmesi muhtemeldir.

Sağa sola dönüşler varsa kaybolmayacak işaretleme yapmalısınız.
Yol/yön karışırsa geri döndüğünüzde size çok fayda sağlar.

börtü böcek, yılan vb. mahlukat içinde tedbirlerinizi alın.
Ustam yilan yoktur ya googleden tecrube olsun diye gezginlerin magra maceralarini hep izledimde genelde en kötü insan iskeletleri cikiyor bir dünya fener aldim pilli sarzli resimlememmi hepinizin hakki geçti hertarafin resmini cekicem diger kardeslerimizede bilgi fayda saglar belki

poseidon2023

Uzman
paradan zarar gelmez işyeri acar insanlar calışır onlar evine ekmek götürür binlerce kişi para kazanır ekmekyer neresi burası Rabbim gönlüne göre versin

murat76

Aktif Üye
Giresun ustam amin cumlemizin inşallah
Ben burali değilim coğrafi yapisi hakkinda bilgimde burada hangi uygarliklarin yasadigi hakkindada bilgim yoktu 1 haftadir resmen tarihini okudum hititler lidyalilar romalilar vsvs zaten bu bizim tepede kaleymis biryigin emareside var