ACİL YARDIM!!

Talha Özkan

Member
Aman ha sizlere bir şey olmasında ister isen çekme. görmeden ahkam kesmek boş konuşmak olur o yüzden sabır ile bekleriz inşallah
Abi söylemeyi unuttum, eski bir evin bahçesinden dağa bakınca (not sadece buradan bakılması gerekiyor) yandan bir kadına benziyor. Ağzı burnu gözleri var aslında dağın. Birde dağın içinde ki yarıkta domuz patisi işareti var.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Görmek görmek görmek .
Görmek gerek yeğen.
Bu dediklerini görmek gerek

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Abilerim bir kez daha yardımınızı istiyorum!!
Bugün kaleye giden insanlar bazı işaretler bulmuş, malesef foto yok.
Buldukları şeyler ; kalenin arasında ki yarıkta SV yazısı, Duvarlarda birbirlerine bakan ve sağ ellerini kaldıran bazı insan figürleri, 3 metre yükseklikte haç işareti ve daha fazla örme duvarlar. Acil yardım edin nereyi taramam gerek nerelere bakayım?
Talha kardeşim. Nasipse gelir Hintten Yemenden.
Sakin, akıllı, yere basarak yürüyelim. Yaradan sana yazdıysa orada bir nasip, kralı engelleyemez zaten. O yüzden rahat ol. Sakin davran, heyecanını çok iyi anlıyorum. İstemen resimleri ne zaman çekebiliyorsan o zaman çek. Argeni oldu bittiye getirme ki sağlıklı gözlem yapabilesin. Bizler buradayız inşaallah. Çok engebeli bir yer diyorsun, aman önce güvenlik LÜTFEN!! Tamam mı kardeşim? SAKİN!!

Talha Özkan

Member
Abilerim, kalenin karşısın da ve arkasında daha fazla kaya dağlar var. Bugün 10km ye yakın yürüdüm ve doğanın oluşturamayacağı izler gördüm. Düz bir tarlanın yamacında büyük taşlar var idi, taşlarda büyük oyuklar vardı(yarım metre çapında), 2 yan yana taş (2 metre boyunda) deforme olan yılana benziyordu ve baktığı yerler o oyuklu taşlar idi. Yılanların arkasında yamacı çıkan merdivene benzettiğim taşlar vardı.
IMG_20220826_182007.jpg

Burasıda ileride bulduğum ve hilti ile zorlanmış bir duvar.
IMG_20220826_184821.jpg

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili genç kardeşim bu bahsettiğin yılana benzer dediğin kayaları neden resimlemedin.
Ve onların arka palan ile ön plan resimlerini. Hakikaten şimdi merak ettim bu dediklerini.
Eğer dediğin gibi ise durum burada dağ kilisesi de vardır. İnsan o kadar yol gider de bu dediklerini resimlemezmi. Bu dediklerin hep medeniyet işleri.
Bu yönleri güzelce görüntüle ve anlat bize. Ve çizdiğim okdört uca yönleri de yaz bakalım. Ben yazdım amma doğru yönler acaba??

IMG_20220826_182007.jpg

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Haklısın abim, dağın tamamını çekemiyorum fazla büyük kadraja girmiyor. Dağın ön tarafı tamamen 30-40 metre yüksekliğinde büyük taş, arka tarafı topraktan bir tepe ve örme duvarlar var.
Fotoğrafta göründüğü gibi dağın ön tarafında ki taşın arası yarık ve birkaç insan rahat girebiliyor. Bende girdim ve 2 yarığın arasında heryer de yarım metreye yakın kare oymalar var ve içerideki toprağın altı tamamen örme duvar. Cevaplarınızı bekliyorum abilerim
Atacağım fotoğraflar kalitesiz biraz acele ile çektim kusura bakmayın. Ekli dosyayı görüntüle 302846Ekli dosyayı görüntüle 302845Ekli dosyayı görüntüle 302844Ekli dosyayı görüntüle 302847
Biz aşağıda çok güzel mahsenler yaptık. İbadet ve sığınma amaçlı kullandık demiş.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

Talha Özkan

Member
Biz aşağıda çok güzel mahsenler yaptık. İbadet ve sığınma amaçlı kullandık demiş.
Bugün o taş dağın içinde ki yarığa tekrar indim. Yarıkta tekrar inceleme yaptım. O kare oymaların bittiği veya başladığı yerde, bastığımız toprağın altından ses geliyordu. Yarım metre kadar kazdık ve yığma taş çıktı.
Taşlar 2 avuç büyüklüğünde kırma taşlar, içeriden taşların arasından birrrsürü küp parçası çıktı. Cihaz ile alan taraması yaptığımız da 4 metreden sonra boşluk görünüyor sanırım. O yığma taşları 2 metre kadar kazık ve aynı devam ediyor😅 olan resimleri ekliyorum, yardımlarınızı bekliyorum abilerim @dardanos @eser34 @Keskingöz