Acil yorum yaparmisiniz ustalar

Avcı.

Member
Dağ eteği sayılır ama rampa biryerde çubukla bakınca gösteriyordu.Burası 70- 80 cm kadar kazıldı. 50-60 cm arasına gelindiğinde sarı bir taş çıktı bir tarafı küflenmiş gibi sarı yani pas akmış gibi. Diğer yüzü kükürt rengi sarı. Çıkan bu taş sanki ufak ufak çakıl taşlarının birleşmesiyle oluşmuş gibi pütür pütür. Bu alanın rengi yani doğal yapısı boz toprak gri gibi. Burayı kazarken çeşitli topraklar çıktı. Boz toprak en üste olmak şartıyla + kırmızı toprak + kül, sonra kil sonrada üsteki gibi çakıllı zemin çıktı. Birde kocaman kalın bir ağaca ait olduğunu düşündüğümüz ağaç kökü çıktı. büyük kalın bir ağaç kökü. Kazdıktan sonra tekrar bakıldı kazılıp cıkan topraklardan elimize alıp Fakat çubuktan alınan etki elimize toprak alıca geçti. O yüzden kazmayı bıraktık. Kül tabakası 3-4 parmak kalınlıgında ve genişligi ise ekmek sacı kadar dı. Buranın bir anlamı varmıdır. Agac dibine gömülen kül yada tabaka tabaka farklı topraklar olması yada toprak ele alınınca çubugun etkisinin gecmesi.

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tekrar cakıllı zemıne geldıysenız devam edın

Avcı.

Member
Peki ustam buranın manası nedir. Nekadar daha inelim

Ibrahım2

Bilgili Üye
Uzun lafın kısası çubuk işe yaramamış yanı iyi bir çubuk değil ıyıkı uç dört metre kazmadınız benim denen şukı o çubukla iş yapmayın

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamünaleykum

resimle mübarek bizde bakalım neymiş neresiymiş ne yapılmış

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kül dediğin toprak altin tozu olabilir onu bi incele .çubuğun yapilişini bilmyorum içinde eletrot ve radyo kömürü varsa köfe ve de hayvan gübresine çok duyarli olur.diyosun ki katmanlar değişiyor bu katmanlar sademi? Yoksa karişik mi?dikkat edecağin husus şudur usta katmanlari dikkat et karişiksa yani içlerinde -toprak,micir,taş,kül, vs varsa orasi kazilmiş ve tekrar doldurulmiş ise kazmayi devam et çubuklrin yapimi bilmediğim için işe yaramaya bilir.gelişmelerden haber dar et ve herkes açtiği konuya sonuna kadar duyarli olmali dir emeğe saygi bu herkes için geçerlidir.

Saygilar ve sevgiler.

Avcı.

Member
Kül dediğin toprak altin tozu olabilir onu bi incele .çubuğun yapilişini bilmyorum içinde eletrot ve radyo kömürü varsa köfe ve de hayvan gübresine çok duyarli olur.diyosun ki katmanlar değişiyor bu katmanlar sademi? Yoksa karişik mi?dikkat edecağin husus şudur usta katmanlari dikkat et karişiksa yani içlerinde -toprak,micir,taş,kül, vs varsa orasi kazilmiş ve tekrar doldurulmiş ise kazmayi devam et çubuklrin yapimi bilmediğim için işe yaramaya bilir.gelişmelerden haber dar et ve herkes açtiği konuya sonuna kadar duyarli olmali dir emeğe saygi bu herkes için geçerlidir.

Saygilar ve sevgiler.
Çubuklar neyden yapilma bilmiyorum bir arkadas geldi bakti cubukla. Katmanlar karisik degil. Saydigim şeyler sırasiyla kazdıkca çıktı yani. O bölgede bulunmayan kilin çıkması şaşırtti beni.

Avcı.

Member
Kül ne anlama geliyor ustalar bilen yokmu ve kil

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kazılması zordur amaç vazgecırmektır devam

LaTahzeN

Member
kazdıkca degısen toprak katmanları ıyıye ısaret derdı eski bi abim ustalarımız daha detaylı bılgı verebılırler fakat senınde detaylı resımler yuklemen lazım iyi forumlar.