Agac dalı ile cubukla kasa bulmak terazi ile derinlik almak.

adem44

Bilgili Üye
Sagdan soldan dik olarak cubuklar tutuluyor yatay asagıdan ve yukardadan tutularak merkez nokta bulunuyor + sekilde cubuklarla merkez nokta aranıyor horosan testi yapılıyor okadar . Birde terazi ile derinlik almak var agac dal cubuk ile egik bayır olan yerlerde 2 li agac duz cubuk ayarlıyorsunuz 1 agac dal cubuga terazı duzgun sekılde kuyuluyor 0 hata ile ve cubuklar la hedef noktadan yavas yavas asagı iniliyir terazi olan yer neresiyse orası derinliktir sizin cubukla olan ilişginize gore 0 hata ile derinlik alır cunku terazıdır hata payı sıfırdır.. Terazi sadece bayır olan yerlerde iş dorur .not terazının içindeki piastik sokulerek cubuklara monta ediliyor yada onn gıbı birsey bulmak lazım .

Son düzenleme:

sinekwalesii

Aktif Üye
resimlemeli ve testi olsaydı keşke teşekkürler bilgi için

Metin777

Aktif Üye
İki kez okudum ama kafamda herhangi birşey canlandırmadım usta. Resimler ile görsel paylaşırsan görmüş oluruz nasıl birşey olduğunu

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
cubukla nasil bi iliskimiz olabilirki .zihnen yonlendirirsen gormek istedigin sekile girer...bu bahsettigin mevzuyu cizim ilede anlat ustam belki algilamak kolay olur

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
üzgünüm ama bu anlatım ve bu çizimle bişey anlamak zor
terazi dediğiniz nedir su terazisi mi

adem44

Bilgili Üye
üzgünüm ama bu anlatım ve bu çizimle bişey anlamak zor
terazi dediğiniz nedir su terazisi mi
Resimde herseyi acık sekılde geometrik sekılde cizdim evet ustam su terazısının ıcındekı parca cubukların ortasına bantlanıyor ama 3d goruntusı aldıktan sonra topragı demır boru cakıp 4 5 gun havalandırmak lazım saglıklı derınlık olcusı alabılmek gaz cubugu saptırıyor anladıgım kadarıyla .

adem44

Bilgili Üye
Manyometrede gaz olcuyor nokta belkı alamazsınız ama bı anarmallık oldugunu anlarsınız ama altta sadece bır kup varsa genıs alana gaz yaymamıssa toprakta kazılmamıssa o gazı yakaladıgınızda kupude bulursunuz iyi bir makınedir aslında manyometre onuda olmesek birazdaha bilgilendiğimde detaylı sekılde anlatcagım manyometreyle kupu bulmak cok net bir sonuc verır topragın havalanması işi bozuyor kazma vurmamıs yerlerde dedoktor gıbı manyometreyle defıne arana bılır derınlıgı 40 cm dır ama toprak ıcındekı kup yukarı gaz sactıgı için yuzeydekı gaz tesbıt edılınce olay cozuluyor toprak ıslenınce o gaz gıdıyor manyometre artık ıse yaramaz ve dedoktor devreye gırıyor yeraltı goruntuleme dedıklerıde. Calısma mantıgı boyle işin teforatını bılen anlatmaz kolay kolay işin aslı bu yeraltı goruntulemeyıde bu sekılde noktalıyalım.