Ağzı dualı temiz insan

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Diye geçer halk arasında.
Yani?
yanisi, ağzı dualı temiz insanların duası çabuk kabul olur.
ya da ağzı dualı temiz insanlar musallata uğramış insanlara yardımı dokunur anlamı da çıkar.

bir Allah dostuna, ahalinden musallat olunmuş kişileri getirirlermiş.
bu Allah dostu da, bir kaç ayet okup “uhruç(çık)” dermiş.

ve musallat olunan sağlığına kavuşurmuş.

aonra bu Allah dostu vefat etmiş. Halife’si ya da yardımcısı tekkenin başına geçinde ahali bu kez onun yanına getirmeye başlamış.

halifesi hocasının yaptığı gibi ayetleri okumuş en sonra uhruç demiş.
musallata uğrayan ona seslenmiş, çıkmam diye.
halife tekrar okumuş, tekrar cevap gelmiş;
tamam ayet aynı ayet ama ağız aynı ağız değil... diye

yine hz Ali (r.a) yürürken bir müslüman gelmiş, durumum çok kötü yardım et diye; mübarek yerden bir avuç kum alıp okuyup üflemiş. Kum altın olmuş, al bununla ihtiyacını gider demiş.
adam sevinçten koşmuş bozdurup ihtiyacını giderdikten sonra tekrar gelmiş.
ya Ali sen ne okudun? Demiş.
mübarek, Fatiha okudum diye cevaplamış.

adam koşup aynı yerde aynı kumdan alıp okumuştu okumuş.
değişen bir şey yok kum yine kum ama ağız farklı..

temiz olmak dileği umudu ile..

nerden esti derseniz; valla öyle geldi bilmiyorum. Dursun buralarda..

CooL

Bilgili Üye
evet herşeyin bir erbabı bir bilgesi vardır işte herkes görür bakar ama aynı göremez aynı bakamaz

Dampiel

Aktif Üye
Herkes uzuvlarını temiz tutup (kalp ağız vs vs.)ibadetlerini yerine getirirse ve Allaha karşı tabiri caizse gerçekten dürüst ve samimi olursa yani arkadaşlar Allahtan birşey isterken veya bir dua okurken göz yaşı akması varya ondan bahsediyorum işte ozaman Allahın izni ile hocaya cine gerek kalmaz diye düşünüyorum Keskingöz ustam Allah senden de razı olsun bu yazdıklarının aynılarını istanbulda hoca arayan arkadaşın konusuna yazıyordum senin bu konuyu açtığını görünce şaşırdım kalpler birmiş

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Herkes uzuvlarını temiz tutup (kalp ağız vs vs.)ibadetlerini yerine getirirse ve Allaha karşı tabiri caizse gerçekten dürüst ve samimi olursa yani arkadaşlar Allahtan birşey isterken veya bir dua okurken göz yaşı akması varya ondan bahsediyorum işte ozaman Allahın izni ile hocaya cine gerek kalmaz diye düşünüyorum @Keskingöz ustam Allah senden de razı olsun bu yazdıklarının aynılarını istanbulda hoca arayan arkadaşın konusuna yazıyordum senin bu konuyu açtığını görünce şaşırdım kalpler birmiş
Hepimizden inşallah.
yol birdir ustam. Yolcuların sıfatı değişse de o yolda yürürler. Şaşırman bundan.