Akbil kullanimi Hakkinda...

karot

Yeni Üye
Kiymetli ustalar degerli hobici arkadaslar
Sizlere ufak bir sorum olacak.
Bir cok hobicinin kullandigi kaya ufalayicinin kullanim talimati gayet basit. del sikistir elektrik ver. Mantik bu. Ancak iyi sikismazsa hem ses cok hemde kuvvet az oluyor veya dısa cıkıyor. Aklima bu haftaki calismamda bir fikir geldi sizler ne dersiniz is yaparmi acaba. Zeminde delik acildi icine mal konuldu kafi miktarda delikten cikan toz ile dolduruldu. benim fikrim burda devreye giriyor. deligin agzi celik dübelli civata ile kapatilip sikistirilsa yani icerideki malin basinci tamamen kayaya verilip güc arttirilsa iyi olurmu.
Kullanirken gozlemledim ve tanitim videolarini izledim yavas cekim. Delikten disariya dogru buyuk miktarda puskurme gucu olusuyor. Bu bosa giden ve cogu zaman malzeme zaiyati yaratan durumu celik dubelli civata ile onlemek mumkunmu. Buyrun yorumlari alalim...saygilar

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Allah iyiliğini versin bende diyorum akbil kullanımı nası yani akfil desene şuna
:200:
dediğin olur da kabloyu kesme ihtimalin yüksek kartuşu ziyan edersin

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bence olabilir denemekte fayda var...kablo icinde yandan hafif bi kanal acilabilir...bence fikir guzel gelistirilebilirde yorumlara fikirlere devam edilmeli bence

orcun

Member
Akbil kullanımı deyince bende bir afalladım : )
_Mithra_ ustanın dediği gibi kabloyu kesme ihtimali fazla. (Sürtünmeye dayalı ansızın bir ateşleme de gerçekleşebilir Allah muhafaza)

Önemli olan nokta kayadaki çatlaklara dikkat etmek ve çatlaksız yerden işlemi gerçekleştirmek.

Sıkılamayı da düzgün yaptıktan sonra hem sessiz oluyor hem de istediğin kayaya istediğin zararı veriyorsun. (Elbette Akfilin gramajı da önemli)

Bir madenci abimiz ile çalışma fırsatım olmuştu. Akfilden farkı yoktu maşallah. Kayaların damarlarını bulup patır patır indiriyordu kayaları..

karot

Yeni Üye
Site kurallarina uymak lazim. bu tip maddelerin ismi bile tesvik edici. Dikkat etmek lazim. Kabloyu bende dusundum
Delik agzi biraz oval acilsa olur gibime geliyor