Akrabanin bulunamayan definesi

laz61

Member
S.a Bundan 130 sene evvel bizim sülalede dedemin babasının amcasının çocugu olmuyordu ozamanın en zenginlerinden 300 üstende osmanlı altını vardı adam dedemin dedesine dedemin babasını evlatlık istemiş bütün servetimi ona veririm demiş ama dedemin dedesi köpek sıçtı malına demiş vermemiş adam parasını evinin karşısındaki çayıra gömmüş ve üzüm dalıyla parayı bağlamış yani büyü gibi bişe parayı gömerken biri görmüş gören kişiyi herkes bilir kim oldunu hacı demiş parayı ordan al gaybana uyar şeytana alırım al onu ordan adam parayı almış ve o gün farklı bir yere gömmüş hala bulunmadı bu anlattığım kesinlikle hikaye deil sizce nere gömmüştür adam müslüman ve türkdür .Evinin altında tarla var tarlanın dibinden çok eskilerden kalma su var ordan şüpheleniyorum ama biryandan adam ilk evinin karşısına gömmüşdü yine uzak biryeremi gömdü acaba .Yorumunuz nedi

zorluefe

Aktif Üye
parayı gömen hacı dedin sanırım,,eger sabikerim bir insansa ya cami avlusu gibi bir yere gömmüştür ya mezarlığa yada o çayırlıkta harman yeri ve harman etrafında yaban armudu ardıç vb.bir ağaç varsa buraları yoklamakta fayda var...

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Evin içinde bi odadadır o....

malibu_18

Bilgili Üye
bence hacı dediğin kişi parayı hacılamış , akrabaya da sakladım demiş .:rolleyes:

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Yatak odasındaki camdan bakınca gözünün gördüğü ağacın yada taş obeginin ordadir yada kapıya oturunca gözünün gördüğü yerde etrafı siz biliyorsunuz baktığı yerleri iyi inceleyin varsa eğer ben olsam nereye koyardım diye düşün ben olsam gözümün önünden ayirmazdim hatta yastigimin içine koyardım

Kristof34

DogacıyıZ
Hacı dede fazla derine gommemistir onu. Beyin fırtınasına gerek yok al bi cihaz dolan etrafında olsun bitsin. Ben hacının mantığı ile hareket etsem evin önüne gomerken gören olduysa onu çıkartıp evin arkasına gomerdim.

S

sercan33

Misafir
Etraftaki sirali dut ve incir agaclari önemlidir bahce sinirlari onemlidir varsa cinar agaci sirali önemlidir bunlari arastirin bir

laz61

Member
Kristof34 abi evin önüne deil karsısındadi çayıra yaklaşık 200 m kadar uzağa abi 60 cm boyunda 20-30 genişliğinde bir isdemli -güğümle gömmüş bu hesaba katarak bir yorumdaha yaparmısın zorluefe evine yakın mezarlık var ama cami yok mezarlıkta ufak bi alan diğer söyledin mezarlık falan dikkate alıp araştırcam yorumun için teşekkür ederim sercan33 arastırcam hocam saolun malibu_18 olabilir hocam NURUM52 saolun hocam dikkate alıcam murattırosso olabilir hangi oda sizce

malibu_18

Bilgili Üye
Etraftaki sirali dut ve incir agaclari önemlidir bahce sinirlari onemlidir varsa cinar agaci sirali önemlidir bunlari arastirin bir
evet şaka bir yana güzel tespitte bulunmuş sercan hocam . 130 sene önce ağaç dikerken yanına koymuş olabilir dikkat çekmesin diye . bu adamın bağı bahçesi falanda olur gözden uzak bir yerde de olabilir bu ağaç ve bahçe . cihaz yardımı şart bence .

laz61

Member
malibu_18 cihaz var hocam çok mantıklı konuşuyonuz saolun hepinize teşekkür edrim adamda bağ bahçe çok adam başka köyden evlatlık almış zaten bir günde 14 tabu vermiş ona ama parayı bırakmamış evinin altında tarlası var tarlanın dibinde su var ordanda şüpheleniyorum ama simdi harekete geçemem mahellenin ortası yazı bekliycem herkes yaylaya çıksın diye

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Aklın yolu bir kardeş uzak olamaz oturup kalkarken gözünün gördüğü yerdir mutlaka bizim dedeninde var derler ölürken eski harman it gülü dikeni diyerek ölmüş aldiniz mi dersen almadık diken çok var hangisine bakican çevre kalabalık kimse yanasmaz zahmet olur beylere ama seni takip işini iyi yaparlar dedemin parasini aldimi diye buna göre bakınca bizim eski harman dedenin yatak odasına bakiyormus arada baya mesafe var ama görüyor orayı gece gündüz gozlermis sonradan çıkmış sebebi bulursun inşallah

yuans

Aktif Üye
S.a Cümleten laz61 kardeşim;

1- Kişi bu paraların gömme sebebi? Bence evladım olmadı, o zaman dua ederek kimin ihtiyacı varsa onun olsun mantığı ile gömmüştür.
2- Kişinin parasının peşinde olan insan sayısı fazla olduğundan? Evinin içerisine koymaz. Kimsenin düşünmediği ama kendisinin aklından çıkarmadığı bir yere koyar.
3- İlk gömülen yer; Evin karşısı 200 mt. uzaklıkta. Peki buraya evin balkonu ya da penceresi denk geliyor olması %100.. :)
4- Son zamanlarda evin içerisinde geçirdiği yer önemlidir. Örnek bir odası varsa, odasının penceresinin yatarken bile görünebilen bir yer..
5- Kişinin parası evin içerisinden rahatlıkla görülebileceği bir yerde olması gerekir. Aksi halde kontrolünü gözüyle yapamaz.!!

Şimdi evin planını çizersin artık.. :)

Kalın Selametle..