Akrabanin bulunamayan definesi

zorluefe

Aktif Üye
@Kristof34 abi evin önüne deil karsısındadi çayıra yaklaşık 200 m kadar uzağa abi 60 cm boyunda 20-30 genişliğinde bir isdemli -güğümle gömmüş bu hesaba katarak bir yorumdaha yaparmısın @zorluefe evine yakın mezarlık var ama cami yok mezarlıkta ufak bi alan diğer söyledin mezarlık falan dikkate alıp araştırcam yorumun için teşekkür ederim @sercan33 arastırcam hocam saolun @malibu_18 olabilir hocam @NURUM52 saolun hocam dikkate alıcam @murattırosso olabilir hangi oda sizce
hacım şu an tamamen o şahsın yerine kendimizi koyarak yorumlama yapıyorum..

köy yerinde güvenli veya tehlikeli herkezin basıp geçmeyeceği yerler arasında birde küllük,ocaklık vardır,, hani küçükken köyde yaşamışlar hatırlar küllükte oynamayın şeytan çarpar :) ocaklığın içinden üstünden geçmeyin şeytan çarpar diye,,, bunu dikkate alırsan ev etrafında avluda vs. ocaklık bul , bu tandır fırını da olabilir sac ekmeği yapılan ocaklıkda olabilir evin mutfagında bir ocaklıkda olabilir,, ocaklık küllük olayını var olan yeri kazmak yerine kazıp gömdüğü yeri ocaklığa küllüğe çecirmiş olabilir,, kül dökülen yer biraz zayıf ihtimal çünkü tavuk külü eşeler anlanır, bu neden le ateş yanan bir yer olabilir,, bu ali cengiz oyunu gibi mantıklı geldi bana ,, kaz göm üstünü ocaklığa çevir,,,

laz61

Member
nuUM 52 @zorluefe hepinizden özürdilerim yanlış bilgi verdim 200mt değil ilk gömdü yer evinin başındaki armudun dibine gömmüştü özür dilerim bugün dedemden iyice sorup öğrendim sizce oradan aldı nere koydu not evin içi iyice aranmış ama bulamamışlar para ufak bişe deil vlf dedökötör onu görürmü 60 cm boyunda bakır bir kapla gömdü söyleniyor yanlış bilgi için tekrar özür dilerim nurum 52 sakın yabana atma mutlaka iyice bir araştır sonuçta dedenin parası hem helaldir hm osmanlı parası rahat bozdurur sun devlet bişey diyemez eğer son dönemse

laz61

Member
zorluefe ilk yorumunda nokta atışı yapmışın yaban armudu diye helal ilk evinin başındaki yaban armudunun dibine gömmüşdü zaten yanlış biligi vermişi mözürdilerim

Sır

Member
Türkün sakladığı parayı kimse bulamiyor

zorluefe

Aktif Üye
nuUM 52 @zorluefe hepinizden özürdilerim yanlış bilgi verdim 200mt değil ilk gömdü yer evinin başındaki armudun dibine gömmüştü özür dilerim bugün dedemden iyice sorup öğrendim sizce oradan aldı nere koydu not evin içi iyice aranmış ama bulamamışlar para ufak bişe deil vlf dedökötör onu görürmü 60 cm boyunda bakır bir kapla gömdü söyleniyor yanlış bilgi için tekrar özür dilerim @nurum 52 sakın yabana atma mutlaka iyice bir araştır sonuçta dedenin parası hem helaldir hm osmanlı parası rahat bozdurur sun devlet bişey diyemez eğer son dönemse
dostum armudun dibinden alıp tekrar gömen kim nasıl biri ruhaline göre düşünmek lazım

laz61

Member
yeni bilgiler örendim adam cinlerden evliymiş o parayıda bulma etmiş bina temelinden Sır bal gibide bulunuyo bulan var evine yakın bi mezarlık var orayı biri kazımış 60 - cm civarında hacı almış yani parayı gömen almış farklı biryere gömmüş adamın evinin şimdiki sahib komple yıktı evi parayı bulucam diye ama bulamadı aynı mahallede ahırınn baslık duvarında bulan oldu o mahelle baya zengin define olarak

laz61

Member
müslüman köyü ilçedeki en çok hoca yetiştiren köy adamda zamanın hacılarından hac yapmış ozamanda ayrıca cinlerden evliydi