Akrepli para

adil_e

Aktif Üye
arkadaşlarım mrblar. yakın bir tanıdığım, bir yüzünde tek akrep resmi olan ve kuyruğu sırtına değer gibiymiş diğer yüzünde de bayan resmi olan 5 adet para bulmuş zamanında. büyüklükleri damacama kapağının yuvarlağı büyüklüğündeydi diyor.bana anlattı. ilgili bölgeyi araştırmaya gideceğim. yer kuytu bir bölge insanların kolay kolay yolunun düşmeyeceği bir yer. kendisi çobanlık yaparken buluyor paraları. tabi üç kuruş verilince bu işlerdende anlamadığı için satıp keçilerine yem alıyor.

sorun şu üzerinde akrep resmi olan parayı internetten araştırdım bulamadım. yardımlarınıza ihtiyacım var. böyle üzerinde akrep resmi olan para resimlerine ulaşırsanız yada hangi uygarlık kullanmış bileniniz varsa paylaşmanızı rica edecem. bölgenin tarihini çıkarmak açısından. bu arada para hatay da bulunmuş.

adil_e

Aktif Üye
empa kardeşim bilgi için teşekkür ederim. ancak para bu değil.

adil_e

Aktif Üye
arkaşlar asil kardeşimin gösnderdiği resmi gösterdim ilgili kişiye akrep tekti başkaca bişey yoktu akrepli kısmında diyor. konu günceldir

Yörük ali

Aktif Üye
gazetelerde haberlerde sürekli çoban aranıyor ilanları var çoban kalmamış ulan hepsi iş adamı oldu zaten :zuhaha: