Alan Tarama cihazı önerileri

Amisos

Bilgili Üye
1976 yılı yapımı alman emfad firmasına ait bir cihaz var ama piyasada sahtesi çok.
Bildiğim kadarı ile ülkemizde alçak dalga idi galiba kaldırıldığı için radyo dalgalarını kullanan bu cihaz artık çöp yayıcı anten yapmaya çalıştık anma beceremedik

Avni Abi

Yeni Üye
Ölü doğan şeyler tekrar ölür mü?

Şu insanoğlu, ışık tayfının şeklini bir kere alıp önüne koysa, sorgulasa ve sonra da dese ki;
Bak burada ne yazıyor. Radyo dalgaları 1 mm ile 10 bin km arasında en büyük dalga boyuna sahip. Ayni zamanda en büyük dalga boyuna sahip olduğu için de en düşük frekansa sahip. En düşük frekansa sahip olanların ozellikleri de zaten burada yazıyor.

E metallerin kategorisi bambaşkaymış. Bakırın dalga boyu 324 nm , gümüşün 328 nm , altının 242 nm . Nm metrenin milyarda biri demek zaten.
Ulen bu radyo dalgalarını veya başka zimbirtilari kullanarak bu metalleri bulmak veya hissetmek yerine, tek nefesle 16 saat deniz dibinde balık kovalamaya çalışmak daha "akıllıca" olur derdi okusaydı eğer..

Ama tabi O yine okumadı, araştırmadı. Kulaktan dolma asparagaslar ile yaw oluru vardır elbet diyerek götün götün satıcılarının yolunu tuttu.

100 yıldır varolan bilgiler cilt cilt her yerde gözünü çıkarıyor ama bizim abidin halâ helikopterden atlarken şarjör değiştiririm de inat ediyor..

BMW-45

Aktif Üye
Salam aleykum. Yalçın Arslan diye biri var youtubda onu 1 aydan fazladır izliyorum. Canlı yayinda açədığı bir çok vudeosu var ama bilmem düzmecemi. Onun alan taramsını kullanan arkadaşlardan rica ediyorum bilgi paylaşsınlar dedikleri gibi varmı alan taramaları?

Mehmetarkın

Member
Konu emfad marka cihazdan bahsedildiği için yaziyorum. Geçmişte bu cihaz hakkinda çok yazılarım oldu. Belliki iyi anlaşilmamıs. Özet geçelim 12 yıl önce bizzati çalıştım.. Radyo dalgalari felan filan hikayelerle çok süslemişlerdi o dönemde. gelinen nokta koca bir sıfırdır. Bu alem umut hırsızlarının cirit attığı ve yeni gelenlerin kendini kayıramadığı. parasiyla yem olduğu platformdur.

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
tamamen boş bilgin varrsa ekmek yersin bilgin yoksa belki bir iki yere denk gelirsin ama yine boş :)

Mehmetarkın

Member
Cihazi görse mutfak robotu sanan çok bilmiş kaya taş falcısi konuştu. Herseye heryere laf yetiştirmeyin. mesaj sayisini cogaltip usta gorunmeye calismayin...burda kimse para vermiyorlar. herkez alaninda yazsin. tas kaya falciligini sendende iyi bilirimde ben senin alanina yaxiyor hadi ordan diyormuyum.. yazayimmi yanlialarini cahilligini.. hadi baska kapiya..

samel

Yeni Üye
Bizde bir ara kısa süreliğine çalıştık emfad ile maddiyattan satmıştık sinyal bulursa kismende olsa iş görüyor hatta şemasını bile çıkarmıştım yaparim.diye yapmadım basit bir alıcı devresi var o kadar para eden bir teknoloji değil