alan tarama-çubuk farkı

16tolga16

Aktif Üye
Merhabalar benim bişey dikkatimi çekti ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Alan taramayla bilinen bir boşlukta yapılan testte boşluğu olduğundan daha geniş gösterdi.Çubukla yapılan testte ise boşluğu aşağı yukarı birebir tespit etti.Bunun nedeni ne olabilir BulursamKader25 Ustam ve bu konuda tecrubeli Ustalar bu onemli birşey gibi geldi bana cubuk 2.5m uzunluk 1.3m genişlik verdi alan tarama 4m yakin uzunluk 3m yakin genislik verdi..Arada çok fark var yer zamaninda acilmis bir yerdi..Saygılar..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Merhabalar benim bişey dikkatimi çekti ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Alan taramayla bilinen bir boşlukta yapılan testte boşluğu olduğundan daha geniş gösterdi.Çubukla yapılan testte ise boşluğu aşağı yukarı birebir tespit etti.Bunun nedeni ne olabilir BulursamKader25 Ustam ve bu konuda tecrubeli Ustalar bu onemli birşey gibi geldi bana cubuk 2.5m uzunluk 1.3m genişlik verdi alan tarama 4m yakin uzunluk 3m yakin genislik verdi..Arada çok fark var yer zamaninda acilmis bir yerdi..Saygılar..
Cihazlar konusunda maalesef cahilim.
Cubuk dogru olcu cihaz yanlis olcu verdiyse;
1-Cihaz uygun bir cihaz degildir, islevini yapmiyor demektir.
2-Cubugun dogrulugunda yek sorun olabilir; o yeri bilen birisi baktiysa zihnen cubuga o boslugu cizdirmis olabilir.

Aklima gelenler bunlar kardasim.

16tolga16

Aktif Üye
Anladim BulursamKader25 Ustam yeri ben biliyordum başka bir arkadaş baktı çubuk ve alan taramayla..Benim anladiğim şu Boşluğun yaydıgi manyetik alanin sinyalini alan tarama daha geriden kapiyor.Çubuk bu konuda siniri daha iyi tutturuyor benim gozlemim bu oldu.Saygılar..

Turko

Uzman
Doğrudur , cihazlar kendi attığı sinyali geri dönüşler de daha geniş algılar , gümüş ü altını 80-100 cm geriden algılar , alan tarama cihazların da tabi doğru cihaz ise , çubuk çekmeden önce 45 dk beklemesi gerekiyor kullanacak kişinin , Ben kendi cihazimdan örnek vereyim problari açıp sinyal vermeye başladığım da hemen harekete geçtiğimde kararsız hareket ediyor ama zaman verip yarım saat 40 dk beklediğim de 30-40 cm kayma ile veriyor ölçüleri veya noktayı.

16tolga16

Aktif Üye
Haklısın Turko Ustam boşluk bulmada alan tarama cihazlarinda cubuk cekmeden 40-45dk bekledi maden aramasinda daha kisa bekledi tabiki asama asama oldu bunlar..tespit dogru fakat çap olayinda degisiklikler oluyor..

Jookerturk

Bilgili Üye
Çubuğu zihinle kontrol etmek mümkün. Arama yaparken düşüncenizin farklı olması şart.

16tolga16

Aktif Üye
Ben çubuk kullanırken mehter marşı dinliyorum.Onun verdiği haz insana o anını unutturuyor tam olmasada faydasını görüyorum.Ve tepkimeler mesela çubukların kapanma şekli yavaş yavaş kapananlar hızlı kapanan veya yavaş yon verenle hızlı yon veren gibi.Ve şunuda öğrendim tespit yapılan yerde simetrik bir boşluk varsa mineral v.s sebepler çok etki etmiyor ve bunu çubuksuz ve ya cihazsız olarak en güzel tespiti çökmeler mahsen olan yerde zeminaltı oda mezarlarında heleki arazi duz yada oval bir durumdaysa mutlaka çökme meydana geliyor.Ben öyle bir yerde yarım saat geziyorum sonra alanı görecek bi yerde oturup o anı yasamaya çalısıyorum şüphelendiğim yere daha detaylı bir bakış açısı ile bakıyorum manzara yaşam alanı kurumuş ya da akan dere.bu saydıklarımı burdaki ustalar soylemişlerdi hakikaten faydalı oluyor.Birde araziyi bölerek araştırma yapmakta faydalı.Şöyleki bir futbol sahası büyüklüğünde bir yer olduğunu farzedelim.O yeri belli metrelere göre soldan sağa sağdan sola olacak şekilde kabaca keşif yapıyoruz. Sonrasında ilk keşif esnasında şüphelendiğimiz yerleri belirleyip bu sefer detaylı bir şekilde keşfini yapıyoruz.Askerde vardıya gözetleme usulleri diye onun gibi bişey buda.GÖRMEK VE BAKMAK bunlar birbirine benzeyen fakat aralarında dağlar kadar fark olan iki kavram..

timur964

konularim
Merhabalar benim bişey dikkatimi çekti ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Alan taramayla bilinen bir boşlukta yapılan testte boşluğu olduğundan daha geniş gösterdi.Çubukla yapılan testte ise boşluğu aşağı yukarı birebir tespit etti.Bunun nedeni ne olabilir @BulursamKader25 Ustam ve bu konuda tecrubeli Ustalar bu onemli birşey gibi geldi bana cubuk 2.5m uzunluk 1.3m genişlik verdi alan tarama 4m yakin uzunluk 3m yakin genislik verdi..Arada çok fark var yer zamaninda acilmis bir yerdi..Saygılar..
çubuk çekenin pili zayıflamıtır alan taramaları çubuğu bu yuzden alternatif yaptılar çubuk her kezde ha deyince çalışmaz ama alan tarama pilini koydunmu herkezde çalışır:20:
herkezde