Allah rızası için çubuk kullanmayı gerçekten bilen ve öğretecek bi cubuk ustası var mı İstanbulda?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@BulursamKader25 Ustam internette gümüş kaynak telinden başka birşey yok nereden temin edebiliriz bilgin varmı ?
Soru cümlesi biraz anlamsız olmuş. Eğer %40 kadmiyumlu gümüş çubuk yapıp kullanmak istiyorsanız ve bunu temin etme konusunda sıkıntı çekiyorsanız, metalal.net sitesine girip , 2 mm olanından bulup istediğiniz kadar alabilirsiniz.
Gümüş kaynak teli diye geçer.

sait

Bilgili Üye
Bunlarmi yüzde 40 olan gümüş çubuklar

Trakyalı81

Bunlarmi yüzde 40 olan gümüş çubuklar
O resmi çekmeniz için, %40 gümüş kaynak teli yazan yere tıklamanız gerekli. Yani evet o.
41,30 tl adet fiyatıdır. (2 mm çap olanlar)
Boy 50 cm dir.
İnce oldukları için rüzgarda zaptetmek zordur.
Ben 6 adet almıştım. 3 + 3 şeklinde çift çubuk yaptım. Elektrik bantı ile birleştirdim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 Ustam internette gümüş kaynak telinden başka birşey yok nereden temin edebiliriz bilgin varmı ?
İnternette ve Sehrinizdeki Buyuk Hirdavatcilarda satilir:
%40 Kadmiyumlu Gumus Kaynak Teli.

Hirdavatci %40 isini bilmeyebilir. Uçlarinda renk olur. Mavi renk alacaksiniz, bulamazsaniz Yesil uclu olandan alabilirsiniz.

deepness

Yeni Üye
Sayın ustalarım Gümüş kaynak telini kundaklımı kullanmalıyız , Çıplak elle kullanıldığında elilimize zarar verdiği doğrumudur ? Teşekkür ederim

Trakyalı81

Sayın ustalarım Gümüş kaynak telini kundaklımı kullanmalıyız , Çıplak elle kullanıldığında elilimize zarar verdiği doğrumudur ? Teşekkür ederim
Çıplak elle kullanmak deri döküntüsü yapabilir. Kadmiyum zehirlidir. Aynı metalden kundak yapmalısınız ki bu bir şeyi değiştirmez. Farklı materyalden de kundak yapıp kullanamazsınız.

El ile tuttuğunuz yerleri para bantı ile sarıp devam ediniz ...

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben 20 senede anca çözdüm iliklerine kadar.ha deyince olmaz.ama başla bir yerden.
öncelikle bir çubuk yap kendine.iki kişi kullanılan v ağızlı olsun.
şahsen en fazla verimi bu şekilde aldım.alırsın.
Ustam siz v ağızlı çubuk deyince biraz bilgi alayım dedim.Bende de var v ağızlı çubuk.Bir süreliğine emanet aldım.Diğer kullandığım çubuklardan farklı.Uçlarını birleştirince anında yön veriyor,ve çok güçlü.Yanlız bu çubuğun belli bir kullanım süresi varmış.50 gün gibi.Birde kan grubu 0 olanda çalışmıyor.Çubukların ikisi diğer ikisinden 5 mm daha kısa.Henüz araziye çıkmadım.Bakmak istediğim birkaç yer var.Bu çubukları kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ekli dosyayı görüntüle 266055

Ekli dosyayı görüntüle 266059

Ekli dosyayı görüntüle 266060

Ekli dosyayı görüntüle 266062

Trakyalı81

Ustam siz v ağızlı çubuk deyince biraz bilgi alayım dedim.Bende de var v ağızlı çubuk.Bir süreliğine emanet aldım.Diğer kullandığım çubuklardan farklı.Uçlarını birleştirince anında yön veriyor,ve çok güçlü.Yanlız bu çubuğun belli bir kullanım süresi varmış.50 gün gibi.Birde kan grubu 0 olanda çalışmıyor.Çubukların ikisi diğer ikisinden 5 mm daha kısa.Henüz araziye çıkmadım.Bakmak istediğim birkaç yer var.Bu çubukları kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ekli dosyayı görüntüle 266055

Ekli dosyayı görüntüle 266059

Ekli dosyayı görüntüle 266060

Ekli dosyayı görüntüle 266062
Merhaba.
50 gün sonra maddenin atomik yapısında ne değişiyormuş ki?