Allah rızası için yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

balkaya34

Bilgili Üye
Sevgili
balkaya34
abimiz öncelik ile nasılsınız . Sizi az çok tanıdığım ve yaşınıza binayen hep abi deyip saygı gösterdiğim insanlardan birisiniz
Yalnız dün akşam bende sizin yazdıklarınızı okuyunca gerçekten üzüldüm. Dedimki ya abimiz konuyu tam okumadı yada yanlış anladı. Abi burada bırakıp gitmek durumu yok sadece evli bir çifti birbirinden uzaklaştırmak ve soğutmak için başkalrı tarafından yaptırılmış bir kötülük var.
Fakat siz bambaşka yerlerden giriş yapmışsınız. Lütfen söylediğiniz şeyleri şöyle tekrar bir gözden geçirin ister iseniz. Siz bizim büyüğümüz ve saygı dyduğumuz yıllarını bu yollarda harcamış bir abimizsiniz. Bizler sizi hiç üzmek istemeyiz . lütfen sizde bizleri üzmeyiniz bu bir ricadır sevgili abim.

Hayirola sen neden üzüldün anlamadım , Ben kimseyi üzecek bir yazi yazmadım , Ben o adamın yazdigi yazıya atfen yazdım , Yazdığım yazıda kimseyi kiracak bir kelime kullanmadım ,Hatta o yazıyıda silmişler, Zaten daha evvel.başka bir yazımıda silmislerdi ,AÇIN o yazıyı bakın kimi üzmüşüz , Hatta Root un tavrı ,sanki üstüne şimşek çakmış gibi bir tavır almış, Bende ona hayret ettim yazımı tekrar tekrar okudum acaba ne yazmışım diye , Ben çok Ahlaksız insanlarla karşılaştım buna ramen.kimseyi kirmamaya özen gösterdim,
Her neyse ben bos verdim , Herkes aklindakini uygulasın ,, mesele degil..

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Usdam ,,Kadın kafasına takdiysa gider, Buna hiç kimse engel olamaz ,.Buna avrat gitmesin diye bir SURE VEYA AYETDE yok KURAN 'da , Buna degil KURAN Hic bir sey fayda etmez NEFIS onu sürekli tahrik eder ve duramaz ,,
Bir kazaya mahal.vermeden Aç kapıyı ,, Yasalar kadindan tarafdır ,ZİNA suc olmakdan çıkdı ,, Isdedigi zaman her hangibir kadının gitme hakki var Erkegin durdurma hakkı yok , Dogrusu Güzelce boşan kendini kurtar bu olası tehlikeden,
Ne demek Kuran fayda etmez o nasıl bir cümle yahu. Kuran herşeye fayda eder. Lütfen bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın. Kuran'ın gücünün yetmediği hiçbir şey yoktur. Kuran'ı temiz ağızla doğru okuyon birini bulmak yeterlidir.Şeytanı nefsi iblisi dize getiren Kuran nasıl olur da bir kadına fayda etmez. Tövbe edin kelime şehadet getirip Allah (C.C)'dan af dileyin. İnşallah sizi affeder. Şimdi bu yoruma ben gerekli cevabı vermeseydim eminim ki Rabbimin zoruna giderdi. Buna cevap yazmak üzerime farzdır. Bilip bilmeden yazmayalım lütfen.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustadlar yanlis anlaşıldım.define ile ilgili değil ailesel.yok ayırma yok soğutma diyorlar ne yapacağımı şaşırdım.isin ehli hocalarımız varsa yardim edebilecek allah rızasi için yardim istiyorum.
Bir kağıda arapça "Eşhedu en la ilahe illallah" yaz kendi üzerinde taşı bir diğer kağıda da "Ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu" yaz yengeye ver o da üzerinde taşısın. Yazamıyorsan bilgisayardan ara bul büyük fontlarda yazdır ve dediğim noktalarda besmele çekerek makasla ikiye ayır. güzelce katlayın üzerinizde taşıyın. İnşallah düzelir. Hangi ilde yaşadığını da yazarsan belki yardımcı oluruz.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Hayirola sen neden üzüldün anlamadım , Ben kimseyi üzecek bir yazi yazmadım , Ben o adamın yazdigi yazıya atfen yazdım , Yazdığım yazıda kimseyi kiracak bir kelime kullanmadım ,Hatta o yazıyıda silmişler, Zaten daha evvel.başka bir yazımıda silmislerdi ,AÇIN o yazıyı bakın kimi üzmüşüz , Hatta Root un tavrı ,sanki üstüne şimşek çakmış gibi bir tavır almış, Bende ona hayret ettim yazımı tekrar tekrar okudum acaba ne yazmışım diye , Ben çok Ahlaksız insanlarla karşılaştım buna ramen.kimseyi kirmamaya özen gösterdim,
Her neyse ben bos verdim , Herkes aklindakini uygulasın ,, mesele degil..
Ustam size tekrar söylüyorum bu tavrınız nedir doğrusu anlayamıyorum. Ben size sevgi ve saygı ile yaklaşıyorum siz bana nasıl davranıyorsunuz. Size yine söylüyorum siz bizden yaşça büyük bir abimizsiniz. Lütfen kimseyi yargılamayın. Kullandığınız bir sürü yanlış kelime mevcut . ROOT kardeşimin tepkisinde sizi üzecek kızacağınız bir durum yok zaten. Biraz sakin olmanızı öneriyorum ve bu konuya daha fazla kırgınlık olmasın diye kendi adıma son veriyorum.

mazefe

Yeni Üye
Üstadlarım iyi dilek temenni eden yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum.art niyet olanlarında cani sağolsun.ben sadece yardim istedim ilim sahibi var ise diye.lutfen kimse birbirini kırmasın.rabbim hepimizin yardımcısı olsun.kimin ne zaman ne duruma gireceği neyle sinanacagi bilinmez.benimde başımda sıkıntılı durum var çare arıyorum.ama kavga durumu oluyorsa lütfen konuyu kilitleyin yada kapatın.su fani dünyada kalp kırmaya deymez.ustadlarimin yazmış olduğu dua ve üstünde taşımam gerekenleri hemen yapicam.insaallah devaya kavuşurum.herkese iyi geceler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...