Altın Hançer Bilgi

deli firat

DOĞACI
Hançeri kendiniz görmediyseniz gelgeldir boş ver gitsin selametle

Turko

Uzman
malum bölgede şantiye deyiz makineler çalışıyor kazı dolgu yapıyoruz dolgu için çalıştığımız alanın toprağı yetersiz geliyordu Doğu ve Batı hattında git gel kırk ayak çalıştırmak zorunda kalıyorduk . Talep geçtim 5 km hattı tamamlamak için en az 150 sorti kırk ayak lazım diye. Onlarda bu iş 5 km ile bitmeyecek nasılsa haftaya tekrar isteyecek en iyisi kökten çözelim uğraşmayalım demişler. Yazı geldi kurumdan kazı dolgu hattının Kuzey Güney yönünde 1 km yukarı 1 km aşağı dolgu için uygun alan bulursanız alabilirsiniz diye. Bende atladım 4x4 pikap a aşağı senin yukarısı benim aaa bir de ne göreyim heryer mıcır lı kayalı hazır tepecikler kamyonu yanaştır al geç hazır yükleme rampası gibi. Götürdüm makineyi dolgu için mıcır lı toprağı alıyoruz bende makinenin sağ taraf sırtında yım operatör ü yönlendiriyor um. Mıcır bitti bir kaya geldi masa gibi düz bu neymiş hoca mermer ocağı mı burası Yoksa eskiden kalma al bakalım onu kenara sonra işimize devam edelim dedim alması ile bir göçük herhalde dedim altı boş kalmış kaydı toprak altına bir kova bir kova daha derken toprağı aldıktan sonra soldan dibe doğru parlak birşey gördüm yumruk büyüklüğünde neydi nereye gitti toprağı al boşalt derken bulamadık herhalde dedim renkli parlak taş güneş vurunca parladı. Tabi günler günleri kovaladı 3 tepe 4 tepe 5 tepe derken heryer tepe sanki top gibi tepeyi ikiye kesmişler yarısını bir yere koymuşlar yarısını başka bir yere okadar simetrik . 45 gün boyunca 65 km hattı geçtik nereye gitsek hazır çakıl var hepside göçüyor. Tabi ben anlamam bu işlerden ekmeğimizi kovalıyorum. Sonradan öğrendim onlar başka bir amaç için yapılmış duyan bir heyecan ne çıktı falan dedi ama ne çıkcak taş çıktı biz taşımıza baktık aldık işi bitirdik. Toprakta gördüğü parlak taştır konu sahibi ustam. Boşuna heyecan yapıyor arkadaş.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yorumları okudum :200: .

Konu sahibi arkadaş bana bahsi geçen objenin resmini gönderdi .
Bende ona bu işlerin sakat oldugunu anlattım , başına bela açmaması adına uyardım Teşekkür etti gitti .

murat5164

Bilgili Üye
Dediği gibi gercekten altin hancer mi

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hançerlere gelesinn gelesinnn sürüm sürüm sürünesinn :D hançer sahibine armağanım olsun....