altın tozu arama

ruzgar6894

Yeni Üye
selam ustalar. bu gurba yıllardır üyeyim çok kaliteli ustalar var. ben birşey soracağım. nehirlerde ve akarsularda qltın tozu arama makineleri var. acaba susuz topraktada altın tozu arama makşnası var mı.tabi daha basit düzenekli. birde altın tozu bulmak satmak suç mu.
şimdiden değerli yorumlar için teşekkür ederim

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam öncelikle bunun alım-satımı yasak değildir, kapalıçarşıda piyasası mevcud.
Susuz alanda altın arama makinası diye de bir cihaz var yok. Orta doğu ülkelerinde kullanılan, şahıs yapımı cihazlar var bir kaçını görmüştüm, basit tabiri ile kum emeği mantığı ile çalışıyor.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
selam ustalar. bu gurba yıllardır üyeyim çok kaliteli ustalar var. ben birşey soracağım. nehirlerde ve akarsularda qltın tozu arama makineleri var. acaba susuz topraktada altın tozu arama makşnası var mı.tabi daha basit düzenekli. birde altın tozu bulmak satmak suç mu.
şimdiden değerli yorumlar için teşekkür ederim
her toprakta belirli miktarda altın bulunur susuz ortamda demişsiniz bu makinaların ufaklarıda var dağın başındada yapabilirsiniz yeterki bir çukur bulup içine biraz su doldurun pompanın çalışacağı kadar sonra elemeye başlayın bu işin üretimini yapan antalyada necmi arkadaşım var fiyat sormak bilgi almak istersen numarasını özelden yazarım. derelerde arama maksadı yuzyıllarca akan dere topraktakı altın parcacıklarını bırıktiri çunku altın sudan 19 kat ağırdır, toprağı aşındıran taşıyan dereler altını kayaların diplerinde şelalerin diplerinde ve benzeri alanlarda birirktirir bu yüzden derelerde altın toplamak daha kolaydır. sonuçta sen gideceksin 10 metre alan icinde arayacaksın varmı yokmu bılmıyosun ama akarsular kilometrelerce araziyi aşındırıp taşıyan doğal bir kuvvettir bulma ıhtımalın daha yuksektır. Valilikten izinde alabilirsin bu iş için izin veiyolar illaki yasal yapacam diyosan masrafsiz izin alabilirsin

• Beğen
Tepkiler: nik

kanije

Bilgili Üye
Hic bulasma.
Ben cok ugrastim bu isle.
Buldugun masrafi karsilamiyor.
Anadolu topraklarinda soyle bir sikinti var.
Onlarca,yuzlerce medeniyet eleye eleye aslan payini zaten kaldirmislar.
Cok iyi bir yere denk gelmen lazim ki seni uzmesin.
Adam amerikada altin cikartiyor lakin amerika kesfedileli surda kac yuz oldu.bakir kaldi.
Motorlu savak isini rahat gorur ama dedigim gibi noktayi bulmak mesele.

t 964 R

Member
arama yapacağınız dereyi bölgenin mulki amirine bildirin işlem yapılacak alatler derenin kurumu sulumu olmasına göre değişiklikler gösterecektir altını toz olarak satma imkanınız yok sen kuçuk bir içine fırça sığacak cam yada mika toplama saklama kabları oluştur bunlarla birlikde yapıştırma etiketleri al kuyumcuya git hepsine etiketleri yapıştır sonrada sırayla tart ve dara gramlarını etiketlere yaz toplamda 100 gr altın biriktiğinde ne işlemler yapacağını meslek erbabı olarak sırasıyla yazarım nikimi yazarak konuda guncelleme yaparsan sorunsuznakite dönmene destekolmak için buraya yazarın toplamda 3 safha yapacaksın adreslerine kadar yazarım sırayla kolayca çözersin işallah kolay gelsin önce dereni tesbit et sonra masraf edersin araç paspası akvaryum motoru kolay ucuz olan yöntemdir önce dereyi tesbit et sonrası kolay işallah kolaylıklar @ruzgar6894