Altin tozu olup olmadigini nasil anlarim

nmn

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar bir tarlada cit surerken koyluler bir kup kirmislar icinden parlak bir toz cikmis topraga dagilmis ama kupun uat kismi kirilmis bu toz bana geldi ve bunun altin olup olmadigini anlamaya calisoyorum kezzapta kaynattim parlamalar gitmedi bir kuyumcuya goturdum anlamadi ramat yapmak gerekiyor dedi boraksla kendi capimda eritmeye calistim kral suyu yaptim ama cokertme islemi icin gerekli malzemeyi bulamadim bunun altin olup omadigini nasil anlarim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bir resim atsaydiniz iyi olurdu.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Resim olmadan fikir üretilir ama sonuca götürmez ;)

deli firat

DOĞACI
Kardeş pürmüzü daya bakalım kendini ele verecektir

nmn

Yeni Üye
ben topragı ne kadar kavurursam parlarlıklar o kadar artıyor ilk başta hiç parlak deildi ama nişadır tozu ila 1 saat gibi bir sürede kavurdum parlaklıklar bariz arttı birde dun kurşunla karıştırmayı denedim ama pek etkili olmadı

nmn

Yeni Üye
oksiasetilen şalamayı bulamıyorum onun yerine kullana bilecegim birşey varmı sizce imkanlarım biraz kısıtlı kimyasal olarak bir çok malzeme tedarigi yapabilirim ama konu büyük oksijen tüplere gelince orda tıkanıyorum

ASKER.

Aktif Üye
Pürmüzle deneyebilirsin yukarda da ustalarımızdan birisi yazmış pürmüzü hırdavatçılardan temin edebilirsin

omurcelik

Member
oksiasetilen şalamayı bulamıyorum....... arkadaşım klimacılar boru kaynatmak....demir doğrama işi yapanlar kesim için vb şalama kullanır yakındaki bu tür işletmelerden yardım iste yada oto sanayi kaportacılarda yada motor işi yapanlardada bulunabilir...

nmn

Yeni Üye
Arladaslar bugun oksijen tuple isittik ama cama donustu icindeki altini ayirt edemedim yinede yarin fotosunuda yukleyecegim