Altin uzerine 234 adet elmas islemesi tahmini degeri

BurakSahin00

Member
Abi su sitedeki her yorumunu okumusumdur mantiksiz hicbir yorumunu gormedim. Masaallah Allah nasibini bol eylesin.

Suboxone

Aktif Üye
Sahte olmasa malzeme burda değilde kuyumcuca olurdu selametle

Muşlu Murat

Yeni Üye
Ankara Çankaya da ziraat bankasının kasasında bulunan bir malzeme Ermeni kesimi ... Elmas kesimleri çok kötü üzerine montesi yapılmış olan bronz malzemdir ve aracılar sürekli işi bozuyor mal sahibinden çok para istiyorlar 15 milyon $ dolara kadar fiyat verildi ama anlaşma olmadı çünkü malzemenin sahibi 700 bin $ istiyordu kendini mal sahibi olarak tanıtan arkadaşta aracıdır malzemin asıl sahibi kimseyle görüşmüyor malzeme Ankara’daki aracının elinde o bile kendi komisyonun peşinde yanında ek olarak bir adet yüzükte var üzerinde Elmas taşları olan

Son düzenleme:

NasiptirHersey

Yeni Üye
Vay vay vay.biz modern kölelik yapalım adamlar tek parça ya 14milyon doler versinler pes helal olsun ne diyelim bolşans

alaçamlı

Bilgili Üye
benim aklım almıyor o nasıl kuyumcu.elması bulmuş ama altını bulamamış öylemi.gidip broz kullanmış.bu nasıl bir kuyumcudur .kestirdiği elmasları hiç silmeden,cilalamadan gerdanlık yapmış .bide bilmem kaç adet elmas buluyor.elmasın en pahalı olduğu dönemde.sonra bronz kullanıyor.birde taşları kesmeden.cillamadan ham haliyle işlemiş.bu kuyumcu değildir.kasap ,işkembeci falandır bu adam.ben kesinlikle orjinal olduğuna inanmadım.eski alafranga imitasyonlara benziyor.zira bronz bile kullanılmamış.döküm.yani salı pazarında satılan sahte takılara birebir uyar.döküm olmsa yeşil renge dönüşmesi gerekirdi.zaten altın.beyaz altın en kötü gümüş kullanması gerekli.yani saray yapıyor.içi pahabiçilmez şeylerle dolu.ama kerpiçten.çatısı toprak dam.akıl karı değil.bu kuyumcu ya deli,yada başka bir iş var bu işte.direk dolandırıcı demedim dikkat edersen.şimdi insan gözüyle görmeden ne söylese yalan olur.ama hiç te gerçek gibi durmuyor.

alaçamlı

Bilgili Üye
yanlız yüzük alemiyon.taşları da kötü kesildiği için parlamıyor.dersinki cam. hata cam o kadar yani.kesim çok kötü çok.bu yüzüge de beş milyon istedi aracı.ama ben sana 50 bine bırakırım.akşam pazarı.:zuhaha:

alaçamlı

Bilgili Üye
yüzüğü alırsan yanında eşantiyon olarak bir adet çengelköy hıyarı,hakikisinden.hakiki hıyar.tam cacıklık.bu da ziraat bankasının kasasında bulundu.üreten çiftçi de ermeniymiş.tabi yersen.

alaçamlı

Bilgili Üye
ya bırakın bu işleri.biz milyonluk elmas görmüş adamlarız.o taşları sök.götür kapalı çarşıya .dükkan dükkan gezdir.fiyat al.bu işi yapan tonla şirket var.yok aracı,yok mal sahibi,yok bilmem ne.görende arsa satıyor sanacak.zaten gerçek olsa kuyumcu havada kapar.bide damarlı elmas diyon.360 tane.yahu tek bir tane götür.havada kaparlar.üç aşşağı beş yukarı bi fiyat verirler zaten..olmadı şirketler var. resmi açık artırması,borsası var bunun.en kötü google den yaz damarlı elmas diye fiyat kafanda canlanır.anladığım kadarıyla tokat işi bu.

alaçamlı

Bilgili Üye
beş krat yaklaşık bir gıram ediyor.gıramı 50.000 dolar civarı.bunun borsası var fiyat daha yukarı ve ya daha aşşağı olabiliyor.sen 360 adet demişsin. herbiri görselde gördüklerim çok büyük.yani en az 15-20krat .en az.yani bir taş ortalama 3 gram desek.3x 360=1080 .yani 1 kilo desek.1000x50000=50 milyon dolar.ama 80 krat demiştin sen.bide öyle hesaplasak yaklaşık 16 gram oluyor.yani 800000 dolar.baya kafa karıştırıcı bir durum.mal sahibi 700000 istemiş.ama aracı 15 milyon.taşlar görselde çok iri duruyor.ancak 360 tanesi 80 krat.gel çık şimdi hesabın içinden.

Son düzenleme:

alaçamlı

Bilgili Üye
malın var derdin var.valla şimdi acıdım bu arkadaşlara.getirin bana yarım saatte satarız.istanbul da kuyumcu çok.hatta tanıdık bir mücehveratçımız var.en uzmanından.pırlanta,yakut ,zümrüt elmas her şeyden anlar.tabi hakiki ise.adamlar ta afrikalardan getirtiyor.sende kesilmişi var hazır.bir şey daha söyleyeyim.simdi 1 kratı en şeffafından 10000-15000 dolar fiyat arasında gider.ancak 2 krat elmas diyelim fiyat katlanır.taş büyüdükçe fiyat artar.misal 10 krat bir taşın var.kırat başı 10000 dedik.ancak 10 kratlık bir taşın fiyatı 100000 değil işte.10 kratlık elmas nerden baksan 300000 ediyor.yani taş büyüdükçe fiyat artar.küçüldükçe azalır.tek tek fiyat biçilir taşa.öyle toplu al sat yok.taşları tek tek söker ona göre fiyat verirler.

hayrını_gor

Member
malın var derdin var.valla şimdi acıdım bu arkadaşlara.getirin bana yarım saatte satarız.istanbul da kuyumcu çok.hatta tanıdık bir mücehveratçımız var.en uzmanından.pırlanta,yakut ,zümrüt elmas her şeyden anlar.tabi hakiki ise.adamlar ta afrikalardan getirtiyor.sende kesilmişi var hazır.bir şey daha söyleyeyim.simdi 1 kratı en şeffafından 10000-15000 dolar fiyat arasında gider.ancak 2 krat elmas diyelim fiyat katlanır.taş büyüdükçe fiyat artar.misal 10 krat bir taşın var.kırat başı 10000 dedik.ancak 10 kratlık bir taşın fiyatı 100000 değil işte.10 kratlık elmas nerden baksan 300000 ediyor.yani taş büyüdükçe fiyat artar.küçüldükçe azalır.tek tek fiyat biçilir taşa.öyle toplu al sat yok.taşları tek tek söker ona göre fiyat verirler.
İsi bilen kisi ,takir takir konusur boyle,isi bilmeyende tokat yapmak isteyende önce konuyu açar sonra arkasina bakmadan kaçar:)saygilar@alaçamlı