Altının İtekleme Durumu

dejavu26

Member
Degerli ustalarim formda sureli altinin cubuklari yaklastirmiyacagini belirtmissiniz.bir ustadam duydugumu paylasmak istiyorum.Altinin uzak mesafeden sinyalini cubuklar yakalar yani altin uzakdan cubuklari cagirir belli bir mesafeye yaklasinca (oradaki altinin ebatina gore degisir demisti) itekler demisti. Ustalarim tecrubenizi paylasabilirmisiniz boyle bir durumla karsilastiniz mi.Veya altinin var oldugu bir bolge var yerini cubukla belirleme sansimiz var mi
Yada altinin cubuklara etkileri ve belirtisi nedir
Paylasirsaniz sevinirim....Saygilarimla

odin

Editör
Baslik sakat olmus... :LOL:

Bu konu ile ilgili cubuk ustalarimizin bir cok mesaji var. Bence o konulari okumanda sana hem aradigin soruya cevap bulmani hemde yeni bilgiler ogrenmene faydasi olur.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Baslik sakat olmus... :LOL:

Bu konu ile ilgili cubuk ustalarimizin bir cok mesaji var. Bence o konulari okumanda sana hem aradigin soruya cevap bulmani hemde yeni bilgiler ogrenmene faydasi olur.
amman cubuk yiteleme kaygisi olmasinda..yeterki altin itekleme sorunumuz olsun bea ustam

dejavu26

Member
%100 cevap yok zaten. Aliomer ustanin miknatis ve disk ile ilgili bir konusu var. oradaki yapilanlari dene istersen baya faydali bir sistem deniyor.
O konuyu okudu cantamda bir tane bulunduracagim zaten
Konuyu bilende pek paylasmak istemiyor galiba bana oyle geldi.ustakardan bir kacina sordum onlarda ya tam bilgiye sahip degiller yada soruyu farkli anlamlara getirip anlamsiz cevaplar verdiler .
Herkes kup bulacak diye bisey yok arazide bir altin sikke bile cubuk da etkiyi gosterir bunla hic karsilasan yok mu.illaki vardir

odin

Editör
Konuyu bilende pek paylasmak istemiyor galiba bana oyle geldi.ustakardan bir kacina sordum onlarda ya tam bilgiye sahip degiller yada soruyu farkli anlamlara getirip anlamsiz cevaplar verdiler .
Herkes kup bulacak diye bisey yok arazide bir altin sikke bile cubuk da etkiyi gosterir bunla hic karsilasan yok mu.illaki vardir
ise son noktayi koyanin paylasmamasi normal. 15-20 yilini verenler var az zaman degil. Simdi gidip bunu birisine vermek olmaz sahsen ben bu kadar emek versem kendime saklardim ? ama yolu gosterirdim ki yol gosterenler mevcut. Onun disinda merak ettigin baska seylerde yardimci oluyor ustalar.

Misal aliomer usta kendi sistemini paylasmiyor ticari kaygilarindan dolayi. Haklida tabi. Diskten haric baska bir sistem daha vermisti yanlis hatirlamiyorsam. Onuda dene istersen.

dejavu26

Member
ise son noktayi koyanin paylasmamasi normal. 15-20 yilini verenler var az zaman degil. Simdi gidip bunu birisine vermek olmaz sahsen ben bu kadar emek versem kendime saklardim ? ama yolu gosterirdim ki yol gosterenler mevcut. Onun disinda merak ettigin baska seylerde yardimci oluyor ustalar.

Misal aliomer usta kendi sistemini paylasmiyor ticari kaygilarindan dolayi. Haklida tabi. Diskten haric baska bir sistem daha vermisti yanlis hatirlamiyorsam. Onuda dene istersen.
Bakir sulfatli sistem degil mi digeri nedir .form sayfa link ini atabilirmisin tsklr

@ibrhm

Bilgili Üye
Saf altın ararsan sadece altın minerali(altinmadeni)bulursun. Doğada yaygın olarak okadar çokki çeşitli derinliklerde, verimli saha,verimsiz saha.Altın enson iş. Boşlukta ustalaş. Kesin Altın işareti aldığin boş mezarda dahi madenli taşta,toprakta kesin altin tenörü vardır. Yani anlatmak istediğim işlenmemiş maden, içerisinde işlenmiş maden arıyoruz...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Tane tane açıkça ve her adımını paylaşmak bazı nedenlerden ötürü mantıklı değil gün itibariyle.
Lâkin bu forumda her adımın yazılı olduğundan emin olabilirsin.
Daha öncede değinmiştim yine değiniyorum. Bu da pek anlaşılmıyor ama yine yazmakta fayda var. En son ulaşılan sistemi, yeterli tecrübesi olmayan birinin eline verilse emin ol ki onunla da başarıya ulaşamaz. Bu geçiştirmek için yazılan bir cümle değil. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.
Gerçekten pişmek ve kanıksamak gerekiyor bazı şeyleri.
Düzenli arazide çalışan ve disiplin sahibi doğa severler, her geçen 1 ayın sonunda tüm forumu tekrar okusun. Her okuduğunda "aaaaa!!!" diyeceğine eminim.
Basit kurulmuş gibi gelen bir cümledeki bir tümce,bir ayrıntı, bir kelime sizi alıp başka diyarlara götürecektir.
Belirli bir tecrübeye ulaşmadan, sahada başına gelmeden O ayrıntıyı istesenizde anlayamazsınız.

Her şeyin dip toplamında, edilen tecrübenin sonunda gerekli bilgiler ve sistemler ile donanımsal zirve yapıldığında, 10 liralık bir çift çubuk ile altını da, gümüşü de aradığınız her şeyi % 99 bulabilme kapasitesine sahip olacaksınız.
Yukarıdaki paragrafa ya inanıp gönül verilecek ve azmedilecek, ya da çubukla olmaz bu iş deyip sahaya havlu atılacak.

"Çalışılmamış ders, denenmemiş yol vardır"
Her şey mümkündür..

Burak5553

Bilgili Üye
Ustalar cubukla ilgilianlatilanlar gercekten cok aciklayici ve degerli bilgiler ama suda var benim gibi cubuk calismayan yada bir turlu calistiramayanlar icin aciklanan bir yol yada insan enerjisine ihtiyac olmadan calisan bir sistem olsa ben ve benim gibi arkadaslar icin cok makbule gecer degerli ustalar bir cok arkadas kendi yaptigi alan tarama var bu ustalarin alinterine saygim var yeri ve zamani geldiyinde aciklayacaklarindan eminim cubklari nasil calistiririm bilgilerini paylasandanda paylasmayandanda Allah razi olsun selametle