Altının ürettiği gazlı odaya nasıl girerim

cisse

Yeni Üye
Arkadaşlar altının ürettiği gaz ( siyanür ) ( soymetal diye biliyorum ) odanın içinde dolu. normal giripte o havayı soluduğumuzda yaşamak zordur diye tahmin ediyorum içeriye nasıl girebilirim hangi tüp fayda eder o havayı solumamam lazım.

edirne22

Editör
benim bildiğim altın hiç bir şekilde oksitlenmez, gaz üretmez.
zira altın kararlı bir elementtir. odadaki gaz başka birşeyden kaynaklanmış olabilir, ayrıca siyanür olduğunu düşünmüyorum, çünkü siyanür keşfedileli, üretileli 200 yılı geçmez. odada kapalı kalmasından dolayı metan gazı birikmiş olabilir, başka bağzı maddelerden kaynaklanan gazlar olabilir....

vikipedi:
"Altın, kimyada Au (Latince Aurum dan (ışıldayan-parlayan)) sembolü ile gösterilen yumuşak, parlak sarı renkte kimyasal bir element. Altının parlak sarı rengi, asitlere karşı dayanıklılığı, doğada serbest halde bulunabilmesi ve kolay işlenebilmesi gibi özellikleri, insanların ilkçağlardan beri ilgisini çekmiştir.Altın, parlak sarı rengi ve ışıltısıyla göz alan çok ağır bir metaldir. Üstelik kolay kolay tepkimeye girmeyen çok kararlı bir element olduğu için havadan ve sudan etkilenmez. Bu yüzden hiçbir zaman paslanmaz, kararmaz ve donuklaşmaz. Bir başka özelliği de saf haldeyken çok yumuşak olmasıdır; bu nedenle kolayca dövülerek biçimlendirilebilir. Altın bütün bu özellikleriyle tarih boyunca enkıymetli metallerden sayılmıştır."

cisse

Yeni Üye
Peki metan gazı olmuş olsa bile içeri girmenin yolu nasıl olur. odaya giripte çıkan, çıktıktan sonra zehirlenen biri var adamı geri itiyor bu düşünce ordaki havayı solumamam lazım.
teşekkür ederim.

edirne22

Editör
içerdeki havayı temizlemeniz lazım,
hava sirkülasyonu olmalı.
ya başka bir yerden de delik açıp, normal yoldan havanın değişmesini bekleyeceksiniz,
ya da içeri temiz hava basıp, kirli havanın dışarı çıkmasını sağlayacaksınız...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ufak gaz maskesi al ozaman dostum oksijen tüplü olanından... 1500 set var senin işi görür o kadar altın varsa yaptıgın masraf hiç kalırr....

mayhem

Co Admin
Co Admin
Peki metan gazı olmuş olsa bile içeri girmenin yolu nasıl olur. odaya giripte çıkan, çıktıktan sonra zehirlenen biri var adamı geri itiyor bu düşünce ordaki havayı solumamam lazım.
teşekkür ederim.
bahsi geçen yer bolu ise o şahıs için öldü dediler anlantdığın gibi oda doluymuş külçelerin üstündeki tozu üflemiş meftah tabi kulağıma gelen aslına inanmıyorum iananamam kalbim yetmez :3:

aslan81

Moderatör
Moderatör
içeriye girip çıkılmış gaz kaçmıştır ,madem yeri kesin açar havalandırırsın girersin elinde eldiven yüzünde maske olsun genede

blntkvlc

Yeni Üye
arkadaşım altın gazüretmez uzun süre kapalı kalmış zemin altı yerlerde gaz olur

avcı burhan

Yeni Üye
ameliyatta kullanılan ağızlığa biraz sirke dökün girn hepsi bu bişey olmaz cıplak ellede madene dokunmayın

01.

Yeni Üye
Hava sürkilasyanu var ise biraz ilerisinde yarım saat kadar beklemen yeterlidir. Çıplak elle dokunma vazo yada küp var ise ıslak havluya sarıp çıkart 2saat kadar bekle ortam ısısını yakalasın sonra yavaşca aç. Yoksa dağılır.
Ayrıca yanında tüketebileceğin kadar süt ve yoğurt bulundur ve ye iç.
Nacizane fikrim ve deneyimim.
Gaza maruz kalan kişi ilerşiyen saatlerde rahatsızlanır 3günlük ömrü var demektir.

atillabb

Member
Afad cilar bu işin piri birde onlara Danış demir temizler ama uzun sürer

timur964

konularim
gaz

saf altın gaz uretmez ayarı duşuk olursa yani 13 ayardan daha duşuk olanlar içinde bulunan gümüş ve bakırdan dolayı yapar gazı o dönemdede duşuk ayar altın olmaz zaten farkı bi maden gaz üretebilir