anakonda

xakrepx

Engellendi
dün arazide gezerken çok büyük bi yılan gördüm 15 mt kadar wardı boyu enide bir soba borusu kadar kalındı ne anlama geliyor tılsımmı acaba öylece duruyodu dilini oynatıyodu tşklr yorumlarınız için şimdiden

ÖMER HATTAB

Editör
Brezilyadanmı yazıyorsunuz
Türkiyede anakonda yaşadığını hiç duymadım.

Şirvan

Operatör
Hayvanat bahcesinden kaçmış boa yılani herhalde anca oralarda olur

S:W:A:T

Editör
Çalışma esnasında mı gördünüz , gezi yaparken mi ? Bölge neresi :)

romAntik

Bilgili Üye
şaka bir yana böyle devasa yılan gördüğünü söyleyen çok arkadaş gördüm..lal olan bile var..demekki var öyle yılanlar..illa boa yada anakonda olması gerekmiyor..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
cinconlar merhaba demiş size.
Tekrar buna benzer bir şey görürsen yüksek sesle ezan oku.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Keşke fotosunu çekebilseydin.Anlık oldu galiba fırsat bulamadın.

sikke

Engellendi
@xakrepx bölge neresiydi ? İç anadoluda köyün birinde bu şekilde benzer bir yılanı farklı zamanlarda gören 5-6 kişiyle görüşmüştüm.
Ancak adamlar define altın peşindeyken DEĞİLDE, arazide falan çalışırken-gezerken karşılaşmışlardı.
(Bu görenlerde hemen hemen hepsi aklı başında ilimli-bilimli insanlar. İçlerinde emekli öğretmende var, uzaktan akrabalarımda var. Yani yalan söylediklerini asla düşünmüyorum)

Örneğin: * 6-7 kişi çayırlık alanda çalışırken görüyorlar, ve hepsi dona kalıyor. Ellerinde tırmık, dirgen vs gibi bir çok alet olmasına rağmen korkularından hiçbir hamle yapamadıklarını söylediler. Kii bunların içinden 3-4 kişi hayatı boyunca köyde yaşamış ve bu tür şeylerden kolay kolay korkacak adamlar değil.

En önemli soru; elinizde resim var mı ? O telaşa içinde resim çekmek aklınıza düştü mü ? Eğer varsa o görseli bende bu dediğim kişilere göstereyim bakalım aynı yılan türü mü.
Normalde Türkiye'de böyle bir yılan türü olduğunu zannetmiyorum AMA OLMAZ DİYEDE bir kaide yok.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dün arazide gezerken çok büyük bi yılan gördüm 15 mt kadar wardı boyu enide bir soba borusu kadar kalındı ne anlama geliyor tılsımmı acaba öylece duruyodu dilini oynatıyodu tşklr yorumlarınız için şimdiden

[FONT=&quot]Prof. Dr. Olgun, Türkiye'de tespit edilen 53 tür yılandan 15 tanesinin zehirli, 38 tanesinin ise zehirsiz olduğunu ve ülkenin hemen hemen her yerinde yaşadıklarını belirtti. Tortum'da öldürüldüğü iddia edilen 11 metre uzunluğundaki yılanın 'Coluber caspius' denilen ve 'Hazer Yılanı' diye bilinen bir tür olduğunu vurgulayan Olgun, yılanın boyunun iddia edildiği gibi 11 metre olmadığını söyledi. Türkiye'de yaşayan en uzun boylu yılanın 230 santimetre civarındaki 'Sarı yılan' olduğunu aktaran Olgun,açıklamasında şunları belirtti: "Hazer Yılanı, Doğu Anadolu, Orta ve Batı Anadolu bölgelerinde oldukça yaygın görülen bir yılan türüdür. Bırakın 11 metreyi, bu yılanın 3 metreye bile ulaşması oldukça zordur. Tortum'da yılanın bulunduğu söylenen bölgede 10 gün boyunca araştırma yaptık. Biz böyle bir yılana rastlamadık. Burada asıl sorun, özellikle o bölgede yaşayan insanlara böyle vücut uzunluğuna sahip yılanın yaşamadığını anlatmaktır. O civarda yaptığımız araştırmalarda, yöre halkının özellikle akşam saatlerinde Tortum ve civarından geçmekten korktuklarını gözlemledik."[/FONT]

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
tünel koludor gibi bir yere girsen mekenızma derim

büyü tılsım olayları var bire bir yaşadım bu senin gördügünde öyle bir şeydir

hee böyle bir şeyin oldugu yerdede mazeme garanti olur

Turko

Uzman
Kuzey Kıbrıs'ta 12 metre boynuzlu ve sakallı yılan hikayesini çok dinledim dedelerden görmek nasip olmadı lakin 120 -130 cm boylarında tavşan gördüm fena koşuyordu. Aslan gibi yeleleri çıkmış traktör kasası büyüklüğünde domuz da gördüm. Bana farazi gelmiyor böle hikayeler ortam müsait ise beslenme sonucu standart ebatlarin dışına cikabilirler bence.illaki tılsım yada büyü olması gerekmiyor.

ragıp

Uzman
Arkadaşlar biraz daha sadede doğru gelelim istiyorum,
benim köyümün de iki farklı yerinde böyle yılanların varlığı kati
biri dedemin kardeşinin tarlası, diğer dedemin tarlaya gider iken yolun boyundaki çeşme başı

bu tür yılanlara genel koruyucu deniyor
her zaman veya herkese görünmüyorlar
neden?

amcamın oğlu silah ile tarlada günlerce nöbet tuttu, vuracaktı
görünmedi. ilginç gelmişti

ne yapmalı