Ankarada Su Kuyusundan Servet Çıktı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hoplit

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 272057

Ankarada su kuyusunda define arayan 74 yaşındaki A.Ç ile 76 yaşındaki Ö.Y. aynı yere sürekli giriş çıkış yaptıkları için polisin radarına girdi. 3 günlük takip sonucunda definecilerin navara 4x4 araç ile su kuyusundan 32 km. ilerideki çiflik evine sürekli sirkülasyon içerisinde oldukları belirlendi. Çiflik evine yapılan baskında 7 ton altın ele geçirildi. Yapılan incelemede altınların hepsi 24 ayar som altın oldukları belirlendi.

Polis şimdi bu altınlar ile kuyu arasında bağlantı olup olmadığını araştırıyor. Defineciler ise çıkarıldıkları mahkemede altınlardan haberlerinin olmadığını söyleyerek ifadesi alınıp serbest bırakıldı.

Söylentilere göre definecilerin ellerinde deri harita olduğu, 12 yerin parası bu haritada işlendiği, altınların ise orta çağdan kalma üst düzey bir yöneticiye ait olduğu gelen dedikodular arasında yerini aldı.

Djzazi

Member
???Yazik olmus Bulmak icin o Yaşa Kadar Gel Birde Yakalan. bırakmişlar ona sevindim.Yollukta Vermislerse iyi.

codex

Aktif Üye
Haber asparagas gibi. Kaynak belirtirmisiniz? Hic bir yerde boyle bir haber bulamadim.

Jubo3437

Yeni Üye
7ton altın arkadaşlar 7gram değil dünya ya haber olur bu olay

Apollon01

Moderatör
Moderatör
7 ton ve üç günlük takip
Haberi yapan ritüel takılıyor :)
7 ton deyince çok abartmayın arkadaşlar, yarım metreküp altın yaklaşık olarak o kadar ediyor, altınınn çekisi ağır olduğundan, görünüşü azdır amaağırlığı çok fazladır yani, özellikle külçe ise 24 ayar hemde ;)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
7 ton deyince çok abartmayın arkadaşlar, yarım metreküp altın yaklaşık olarak o kadar ediyor, altınınn çekisi ağır olduğundan, görünüşü azdır amaağırlığı çok fazladır yani, özellikle külçe ise 24 ayar hemde ;)
Onu biliyoruz hatta bazı külçelerin baş tarafında haç mühürü olur bundanda haberimiz var ;)
150/180 kg külçeler var kaçırılmaması ve taşınmaması için bir nevi önlem diyelim bundanda haberimiz var.

By.atilla

Aktif Üye
Ben Ankara dayım böyle bişey duymadım .ilginç 7 Ton

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...