Anlami nedir?

MP555

Yeni Üye
Yamac ormanlik bir arazide bunu buldum anlami nedir?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Arazi hakkında biraz bilgi verebilir misin ustam? Fotoğraf net değil. Herhangi bir tespitte bulundunuz mu? Geniş açılı çekilmiş çevre fotoğrafları varsa yükle.
jeolog

Sevgiler.

MP555

Yeni Üye
Ben yilana benzetiyorum ne yapmam gerekiyor

MP555

Yeni Üye
Ustalar yapmayin bu iste yeniyim ama bariz bir yilan isareti bu sizde gormuyormusunuz daha dikkatli bakiniz ekran ss alip yakinlastiriniz daha iyi anlayabilirsiniz Ekli dosyayı görüntüle 152586
Ve birde ayni kayada bu isaret var ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Peki yılan olarak düşünürsek yakınında yer alan nehir, dere veya kurumuş yatakları varsa aynı kıvrımı yaptığı yeri bulup kafasının olduğu yerdeki noktada bir kayada işareti bulman gerekir. Kolay gelsin.

MP555

Yeni Üye
Evet ustam arkasinda bir tepeyi asinca dere var ve kayanin 200 300 metre on tarafinda V seklinde catak var sizinde dediginiz gibi... peki ilerimi yoksa geri mi ?

Son düzenleme:

MP555

Yeni Üye
Yeni bir fotograf attim usta bakarsan belki daha yardimci olur

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yeni attığın fotodaki işareti ben göremedim. Google earth programını bilirsin, bu işareti gördüğün yeri bul, bahsettiğin dereyi de ve bak bakalım aynı kıvrımı veriyor mu? Eğer aynı kıvrım varsa yılanın kafası ile derenin istikameti aynı yönde olmalı. Yani iki görüntüyü üst üste koyduğunda örtüşmeli, aşağı veya yukarı olarak sen karar vereceksin bu aldığın sonuca göre.

MP555

Yeni Üye
Ustam 2 cevap ustte fotograf pembe dairenin icinde senden ricam ekran ss alip biraz yakinlastirman