Anlamını bilen ? Bu nedir biraz hakkında bilgi verseniz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
1910 yılında Avrupalı arkeologlarca bulunan ancak henüz arkeolojik kazı çalışması yapılmayan Varsak mahallesindeki Lyrboton Kome yerleşiminin, bölgenin antik çağdaki en önemli zeytinyağı üretim merkezi olduğu bildirildi.Ekli dosyayı görüntüle 212846 demekki neymişş bu tarz taşlarda zeytin yağı çıkartıyolarmışş

aksazli

Yeni Üye
bir adet mezarın var kare oymanın 2 ila 7 metre önünde boşluk testi yap

feylezof

Member
1910 yılında Avrupalı arkeologlarca bulunan ancak henüz arkeolojik kazı çalışması yapılmayan Varsak mahallesindeki Lyrboton Kome yerleşiminin, bölgenin antik çağdaki en önemli zeytinyağı üretim merkezi olduğu bildirildi.Ekli dosyayı görüntüle 212846 demekki neymişş bu tarz taşlarda zeytin yağı çıkartıyolarmışş
Ustam siz zaten anlaşılması gereken şeyi gayet iyi anlamışsınız,bu taşın amacı bellidir,ancak arkadaşımızın konusundaki diğer emareler dikkate değer, mesela Alıç/ahlat ağacı ve dibindeki kaya çok önemli.Nasibiniz bol olsun, hayırlı cumalar.

Storm

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 212891 Ustam yerdeki o çember taşının temizlenmiş hali bu bi aslan minyatürü ortaya çıkıyor. Bekim kafamı karıştırılan nokta o. Konuyu tam inceledin mi bilmiyorum ama üzerinde
____^___
________ böyle birşey var kafa da

Storm

Editör
bir adet mezarın var kare oymanın 2 ila 7 metre önünde boşluk testi yap
Kare oymanın yaklaşık 2-10 metre kuzey ve güneydoğu kismında yerdeki taşlarda farklı işaretler var. Baltayı andıran sonrasında üçgen altı yuvarlak oyma vesaire

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mahsen olabilir önemli olan girişi bulmak

kabakburgiba

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 209068
Şimdi gelelim beni şaşırtan olaya bu resimlere dikkatli bak
Ve bana ne olduğunu şöyle daire içindeki
Bir hayvan portresi @Storm benden bu kadar kolay gelsin

Ekli dosyayı görüntüle 209069
bu görüntü kafamı çok karıştırdı.tabiki görüşler farklı olabilir Kamhi Leonard ustam başka bi hayvana benzetmiş.bende kaplumbağa ya benzettim.(meyve sıkacağı).kaplumbağa olunca su olması gerekiyor.orda kalayım.

kabakburgiba

Operatör
b u fotodan bakınca böyle gördüm.diğer fotolarda bu çağrışımı alamadım.

Storm

Editör
Değişik bi yer ustam yığma gibi bi yer yanında. Konuya detaylı bakarsan. Yanında başka kayalar vardı. Sonrasında dediğim yönlerde girdilerse başka emarelerde var