antik çağ yüzük

tosun765

Member
Selamün Aleyküm ustalar bi degeri varmıdır sorup soruşturmaya deger mi.
WhatsApp Image 2021-06-11 at 12.58.56 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-11 at 12.58.56 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-11 at 12.58.56.jpeg

Son düzenleme:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Peki kayda degermidir.Taşlar inci ve elmasa benziyor yakın çag oldugu için tarihi bişey olmuyor sanırsam
İnci olsa bile incininde maddi bir değeri yok zaten bahsettiğiniz diğer olasılığı da hiç aklınıza bile gelmemiş varsayın.
100 yıllık inci kolyeyi bir arkadaş kuyumcuya gösterdi ve hatıra olarak saklayabilirsiniz cevabını almıştı😊

jeolog

Co Admin
Co Admin
Peki kayda degermidir.Taşlar inci ve elmasa benziyor yakın çag oldugu için tarihi bişey olmuyor sanırsam
Elmas olup olmadigini fotografi inceleyerek birsey soylemek zor.
Siz mi buldunuz sizden sormanizi mi rica ettiler? Eger siz bulduysaniz bir pirlantacida teyit ettirebilirsiniz, sizden rica ettilerse ayni tavsiyeyi iletebilirsiniz.

Bumin Keykubat

Aktif Üye
@tosun765 antik çağ olduğunu kim söyledi, nasıl karar verdiniz bilmiyorum.
Lakin görseldeki yüzük antik çağ olmadığı gibi değerli metal ya da değerli taş barındırmayan, taklit/sahte bir yüzük...

Amisos

Bilgili Üye
Benim nacizane fikrim ise değerli taşlarla süslenniş bir yüzük te altından olmaz mı

westsilwer

Member
en üstteki resime bakarsan yüzü kavlamış imitasyon oldugu ordan belli :)

tosun765

Member
@tosun765 antik çağ olduğunu kim söyledi, nasıl karar verdiniz bilmiyorum.
Lakin görseldeki yüzük antik çağ olmadığı gibi değerli metal ya da değerli taş barındırmayan, taklit/sahte bir yüzük...
Antik bir bolgeden buldum bunu ordan karar verdim peki taslarin degersiz oldugunu siz nasil karar verdiniz.Antik cagda olmayabilir cok iyi anlasam zaten burda paylasma geregi duymam

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Antik bir bolgeden buldum bunu ordan karar verdim peki taslarin degersiz oldugunu siz nasil karar verdiniz.Antik cagda olmayabilir cok iyi anlasam zaten burda paylasma geregi duymam
Öncelikle polemik çıkarmak için yazmıyorum bu iyi biline. Ve üstadların neden yorum yapmaktan kaçındıklarını daha iyi anlıyorum.

Alıntılı mesajınızla yaptığım yorumdan ötürü yanıt vermek mecburiyetinde kalıyorum, benim için hoş bir durum olmuyor yalan yok.

Öncelikle sizin başlığı "antik bölgele bulunan yüzük" diyerek açmanız gerekirdi. Neyse, hadi onu da bilememiş olabilirirsiniz.

Ikincisi kimseyi mutlu etmek için gerçeğin dışında bilgi verecek değiliz. Bu işlerde insan bazen söylenenlere inanmaz, belki içindeki umut ya da sevinç baskın geldiğindendir, belki de güven duygusu daha önceden incitildiğindendir, sizinki hangisi elbette bilemiyorum.

Lakin yazdığımıza inanmıyorsanız burada mesaj alıntısı yaparak vakit kaybetmenize gerek yok, bir kuyumcudan teyit ettirin, bakalım ne diyor.

Sonra buluntunuz için ne dediklerini buradan paylaşırsınız.