Antik roma yolları

Maymun29

Member
Merhaba antik roma yolları hakkında bilginiz varmı buna göre yapılmış bir harita varmıdır teşekkürler

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Guzel soru, guzel konu..
Hangi guzergah lazim size😉

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Buyutup dikkatli bak anlarsin ustam. Biraz gayret. Ben de yillar once ilk bakista anlayamamistim, yillar icinde cozdum. Romanin tum baglanti yollarini gosterir bu sana.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Simdi bu Yunan ni yoksa eşkiya mı? Onu anlamak lazım. Kabzede var mı süsleme vs.?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Teşekkürler ustam bu işaret hakkında bilginiz varmı
daha evvel üçgenle ilgili paylaşım yapan arkadaşlara üçgenin uzun kenarını direk mezar girişini işaret ettiğini söylemiştim ve bu fotoğrafta beni yanıltmadı.ayrıca birçok kişinin karşılaştığı ve mezar işareti olarak bildiği V harfininde bunu doğruladığı.zaman zaman V harfinin delik anlamına geldiğini vurgu yaptıysamda mezar=delik şeklindede düşünebiliriz.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
daha evvel üçgenle ilgili paylaşım yapan arkadaşlara üçgenin uzun kenarını direk mezar girişini işaret ettiğini söylemiştim ve bu fotoğrafta beni yanıltmadı.ayrıca birçok kişinin karşılaştığı ve mezar işareti olarak bildiği V harfininde bunu doğruladığı.zaman zaman V harfinin delik anlamına geldiğini vurgu yaptıysamda mezar=delik şeklindede düşünebiliriz.
5-) Sayısı: Genelde malın yerini verir. pınar, çeşme, küçük taş öbeği gibi. bu el işaretide olabilir, 5 parmaklı bir elin malı altında olabilir. 5 köşeli yıldızda 5 sayısına karşılık olarak kullanılmıştır. antik çağda cadılar tarafından kutsal kabul edilen rakamdır..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Beş zaten aşikar kılıcı da rakam olarak kullandığını varsayarsak : 6-) Sayısı: Hedef seçilerek yapılan gömülerde görülür. Değirmen, kuyu, yaşlı ağaç gibi. özellikle daire yapan yerlerdeki hedefler önemlidir.