Arazi için en uygun çubuk

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Merhabalar çubuk alacağım bana arazide en düzgün çalışan ayırt etme gücü boşluk bulmada en iyi diyebileceğiniz çubukçular kimlerdir ayrıca fiyatları nasıl? Bunca zaman yardımda bulundum çoğu kişiye ve çoğu kişide teşekkür etti. Bakalım birde biz çubuk deneyelim diyorum.

Kullanan satan varsa bilgilendirsin.

MendereS

Bilgili Üye
çubuk işi garanti değildir sadece ego tatmin etme amaçlı iyi olur yani elini kolunu sallaya sallaya gitmektense bir çubuk olması işi daha fantastik hale getirir; ve ayrıca bunun üretilip satılanları ile bakırdan kendinizin yaptığı çubuk çok farklı değil aşağı yukarı aynı işi yapar.

mesela bu tür basit yapıların işe yaramadığını hisseden arkadaşlar tüm cihazları işe yaramaz gibi lanse ederek kendi kendine havaya girer sonrada biz armut toplarken avrupalı gemiyle yanaşır akdenizin altında petrol olduğunu tespit eder ve çıkarır. bizde burada cihazlar işe yaramaz diye ciyak ciyak öteriz, yaramazda adam denizin altından petrolü nasıl buldu ! ah benim milletim cahil geldi cahil gidiyor.

hades40

Bilgili Üye
Yorumlarını keyifle okudugum üyelerden birisin tebrik ederim.. Çubuk mevzuğunu açmana çok memnun oldum iyisinin hangisi olduğunu ve fiyatını bende merak ederdim lakin bu soruyu yönelttiğim bir çok kişi kendi yaptığı çubuklardan bahsediyor fakat bu durum bana biraz derma çatma olur gibi geliyor öyle ya bu cubuk gönyeli olmalı açıları ve şekli düzgün olmalı kısacası işe yarar olmalı bakalım sayende prof çubukçulardan nasıl tavsiyeler alacağız...

mavikorku

Moderatör
Moderatör
aramaya devam ediyorum bilgisi olan var mı şunu al şöyle kullan diyebilecek kişi

bermina

Aktif Üye
ben diyecektim ama menderes hocanın yorumundan sonra ne diyelim ki :)

bermina

Aktif Üye
Yorumlarını keyifle okudugum üyelerden birisin tebrik ederim.. Çubuk mevzuğunu açmana çok memnun oldum iyisinin hangisi olduğunu ve fiyatını bende merak ederdim lakin bu soruyu yönelttiğim bir çok kişi kendi yaptığı çubuklardan bahsediyor fakat bu durum bana biraz derma çatma olur gibi geliyor öyle ya bu cubuk gönyeli olmalı açıları ve şekli düzgün olmalı kısacası işe yarar olmalı bakalım sayende prof çubukçulardan nasıl tavsiyeler alacağız...
450 liraya aldığım çubuklarla kendim 10 tl ye yaptığım çubuklar arasında hiçbir fark yok. bir tek farkı var, farkı fiyatı. bende senin gibi duşundum ve internet üzerinden bir siteden aldım. kendi yaptığım çubuklar içime sinmeyecekti ve inanmayacaktım onlara. ben sandım bu çubuk işi santim ve gram işi. yok öyle birşey. dün gittim bir klima tamiri yapan dükkana. 20 şer cm den 2 tane bakır boru istiyorum dedim. bir ucuna bakır kaynak teli verdim. L şeklinin büküm yerini yaptım. bakır boruyu da tele japonla yapıştırdık oldu bitti. ne yapacan bunu dedi bana tamirci, bende mezar arayacam dedim :) nasıl oluyor dedi. dedim gel bak şimdi. bir logar kapağının üzerinden geçtim kapandı açıldı. dedim böyle bulacam. hayret etti şaşırdı falan. borcum ne kadar dedim boşver dedi bulursan bizi de görürsün belki dedi helalleştik çıktım. tepkiler hep aynı ha 500 tl vermişsin ha 5 tl vermissin.

hades40

Bilgili Üye
bermina Teşekkür ederim açıklaman için mahsuru yoksa resmini atabilirsen memnun olurum yapım detaylarını daha net görür bende denerim.....

ases24

Member
içi boş 10.mm bakır boru boşluk bulmada kullanabilirsin.ayrıca Pipet boru buda pilastik bunuda boşlukda kullanabilirsin bu pipet nedir nasıl olur pipetleri veterinerlerden hayvan tohumlamada kullanılan pilastik pipetlerdir bunlardan 2 tane alacaksın kırmadan L çubuk şeklinde bükeceksin aynen bakır ve prinç L çubuklar gibi ölçülerinde bu pipetlerin el tuttugun yerleri silikonla kapatacaksın uçlarınıda silikonla kapatacaksın yani eline aldıgında pipet çubukların açık olan uçları silikonla kapalı olacak 1 nohut büyüklügü kadar silikon sıksan yeterli pipetin son kapatacagın açık olan ucundan şırınga enjektör ile içinin boşlugunu havasını alacaksın..Degerli içinde pirinçten şaşma ama çubuk hareketleri çok önemli çubugun hareketlerini iyi okumalısın takip etmelisin nerde hangi metalde demirde..gümüşde altında boşlukda hepsi bi yerde mezar içindede olabilir normal gömü alanında arazidede olabilir boşluk farklarını ve degerli hareketlerini o anda yakalamalısın bunları ayırt etmelisin 1 mezar boşlugu ile normal arazide gömü nirengi nokdasındaki boşluk farklıdır.. boşluk içinde degerli gibi..boşluk içinde hurda demir gibi..boşluk içinde gümüş gibi.kolay gelsin

ases24

Member
mineral olayı çubukcunun en büyük yanılgısı mineraldir bunada bentonitle aşabilirsin bentoniti sadece pirinç çubuk için kullan bentonit kedi kumu diye geçer büyük marketlerden bulabilirsin 5 kilo .8 tl. pirinç çubuk kullanacagında 50 grm kadarını bir kabın içinde suyla sıvı çamur haline getir ve ellerine sür çubukları tut..pirinç çubuk kullanırken 4 lü malzemeli bir sistem daha var oda 5 i bi yerde olacak.

bermina

Aktif Üye
bermina Teşekkür ederim açıklaman için mahsuru yoksa resmini atabilirsen memnun olurum yapım detaylarını daha net görür bende denerim.....
Yarin atarim resimleri. Yaparken biraz ozenli yaparsan seninkide cok guzel gorunur ve saat gibi calisir.

bermina

Aktif Üye
ases24 usta gerekli aciklamalari yapmis. Yarin resimleri attiktan sonra en hizli nasil yapacaginizi biraz aciklarin. Size de bol bol pratik yapmak kalacak. Sizdeki tepkilerini bulmaniz lazim. Daha sonra da araziye cikabilirsiniz.

tncysmn

Aktif Üye
Uzun suredir define isi ile ugrasyrm cesit.cesit makinalar cubuklar geldi gecti elimizden gozumuzden. Burdan.demiyorum ama cevremde biri birakin mezari altini cubukla bi igne bulsun birakacam bu isi.