Arkadaslar bu cubukcu sahisla ilgili bilgisi olan varmi

baykan

Bilgili Üye
sinekwalesii ustam biz su aramıyoruz dikkatinizi çekeyim bakın ben çubuk kullanmış biriyim neyi çekiyor neyi çekmiyor iyi biliyorum lütfen bana ders vermeyin tecrübesi bizzat benim ben kendi tecrubeme mi inanayım size mi? Bakın mineralde yanılıyor onu bile es geçtim yerin altında üst üste olan iki kaya arasına bile boşluk veriyor size çubuklu başarılar.

baykan

Bilgili Üye
Ayrıca çubuk iş yapsaydı bütün çubukçular köşeyi dönmüştü çorba kaynatma derdinde olmazlardı. Çubukçular hala test ediyor başka başka formuller üretiyor madem buluyor derdiniz ne niye arayıştasınız?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Çubuğa para vermemenizi tavsiye ederim hatta bu niyeti kafanızdan kalbinizden çıkarın... BulursamKader25 ustamın tavsiyelerini dikkate alın... İlla çubuk diyorsanız kendi çubuğunuzu 1 ekmek arası döner ve ayran fiyatına edinebilirsiniz...

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cubuga inanmayan, karsisinda olana birsey demem. Zira bu dusunce kimseyi MAĞDUR etmez. Hem herkesun tecrubesi kendisinedir.

Amma cubuk yapip satana, insanlari kandirana cok sey derim. Eger satilan cubugu alanin arazide basarili olacagini bilseydim tesvikde ederdim.

Ustasi olmayan,
Egitim alani kurmayan
Cok calismayan
İsin inceliklerini ogrenemez.

Adam metreye gore cubuk satiyor.
Fiyat degisiyor. Sahtekarlar...
3 liralik aleminyum cubuk bile 50 metre asagidaki suyu gosterir.

Cakallara kanmiyalim.
Bunlarin ahlaki ahlak degil maalesef.

baykan

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam biz su bulmak istemiyoruz boşluk yada sarı bulursa olur

baykan

Bilgili Üye
Ustam size bir sorum boşlukta yanılmayan veya yanılma payı en az olan çubuk aliminyum mı

baykan

Bilgili Üye
Alüminyum kullanmadım hiç ama bakır krom gümüş kullandım hepsi yanıltıyor

Pirana

Bilgili Üye
Sogolun ustatlar yorumlar icin almak niyetinde degilim de sorayim dedim gercekligi nedir

odin

Editör
soy adindan secim tercihini anlayanlar var bir sey diyemem ama bazen insanin surati ne oldugunu belli eder. içi suratina yansirya o derece belli ediyor adam kendini.

Herkes uyarmis bende uyariyi tekrar niteliginde soyleyim;

Ulkede insanlarin yasam standardi ortada. Borç/borçlu çok. Bir umut diyip imkani olan olmayan bu is pesinde kosturuyor elinden geldigince. Hobi veya zaman gecirme adina yapan %10u gecmez. Malesef bu etkenler, heleki durumu kritik olanlarin kolayca yanilmasina aldanmasina sebep veriyor.

Demem o ki maddi imkani elverissiz kim varsa bu tur saticilara aldanip parasini kaptirmasin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam size bir sorum boşlukta yanılmayan veya yanılma payı en az olan çubuk aliminyum mı
Evet benim tavsiyem ALEMİNYUM ÇUBUK.

3.2 mm. Aleminyum Kaynak Teli.
1 metrelik satılır.
2 adet 7 lira.
Uçlarından 15 cm. kesin. 85 cm. kalsın. 12 cm.den bükün.
uzun bir çubuk olsun.
Kola içtiğiniz pipettende kundak kesin.
Boşluklarda çalışın.
Farkı görürsünüz.
Çok güzel sinyal yakalar.

baykan

Bilgili Üye
Tşkler ustat yardım ve bilgilerin için ama anlamadım alüminyum çubuk tek çubuk mu olacak yoksa çift mi olcak. İkincisi kola içtigimiz pipet demişsiniz ben onu genelde kırtasiyeden aldigin iki tane plastık kalemle yapıyorum ince yerini kesiyorum ve içini çıkarıyorum kondak yapmak için öyle yapıyorum dogru degil mi beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdi den allah sizden razı olsun