Arkadaşlar bu haç işareti için yorum lütfen...

Mardin47

Yeni Üye
Hac alt tarafin dogru üc adim ve 2 metrede kazmalisin küp cikacak. biri böyle bulmustu
Bol sans tuzaklara dikat

Lazkiyeli

Yeni Üye
meselede bu zaten benim orda bşy görememem yani haç işaretinin dışında kaydedeğer bir işaret göremiyorum Herzaman diyorum canlı görmekle fotoda görmek arasında çok fark var belki senin bahsettiğin murç izi ve kalp Sahiden vardır ama ben fotoya göre yorumluyorum sen gördüğünü yorumluyorsun bende gördüğümü yorumluyorum sen var diyorsun ben Yok diyorum

PiSaGoR

Engellendi
meselede bu zaten benim orda bşy görememem yani haç işaretinin dışında kaydedeğer bir işaret göremiyorum Herzaman diyorum canlı görmekle fotoda görmek arasında çok fark var belki senin bahsettiğin murç izi ve kalp Sahiden vardır ama ben fotoya göre yorumluyorum sen gördüğünü yorumluyorsun bende gördüğümü yorumluyorum sen var diyorsun ben Yok diyorum
resmlere ıyı bak sonra benım cızım yaptıgım resımlere bak ve don tekrar resme bak benım daıre ıcıne aldıgım yerlerı normal cızılmemıs resımde bulmaya calıs

ŞANSLI2

Yeni Üye
Ustalar bir şey soracağim..bi yerde okumuştum her haç işareti olan yerde malzeme olmaz..hiristiyarlarda müslümanlar gibi normal gömülür..malzeme ile gömülmez demişti acaba haklilik payi varmi bu yazinin ?

Ibrahım2

Bilgili Üye
Bu ve bu tur haç işaretleri genç bızanz lar kullanmıştır mezarı boş olabilir ama denemeye değer ne çıkacağını bilemeyiz küçük haç var dedin resmi varmı önemli o resimle onu çevresini falan her iki resımıde çevresiyle destekle

ŞANSLI2

Yeni Üye
Arkadaşlar bu yeni küçük resimde ki haç işareti daha önce yolladiğim büyük haç işaretinin 10 metre sağ alt tarafinda farkli bir işaret daha küçük edapta bir haç ve bu haçin yaklaşık 3 m ilerisinde bir ağaç var ve ağacin orasi çokme yapmiş taş yiğintisi var ama ben oraya hiç bir işlem yapmadim

Ekli dosyayı görüntüle 125483

Son düzenleme:

Kristof34

DogacıyıZ
İlk fotodaki çatallı haç bizans haçıdır. mezar der. O taşı bir ıslat ince bir kanal olacak toprağa kadar devam eden sen onu kaya çatlağı zannedersin. Bu taşın etrafını komple yuvarlak şekilde 1,5 mt kadar aç. Karşına 80x80 kare düzgün işçilikli bir kilit taşı çıkacak onun altına doğru devam edersen mezarı bulursun. Etrafını 1,5 mt açarken dikkat karşına 1 tane madalyon çıkabilir es geçme o müjdedir.

ŞANSLI2

Yeni Üye
üstad ne güzel yorum bu.. sanki sen elinle koymuş gibisin ..umarım dediğin gibidir sana güveniyorum .. :) olurda bi şey çıkarsa unutmam bu iyiliğini eyvallah sağ ol kristof 34 ve diğerleri..küçük haç içinde yorumun varsa sevinirim