Arkadaşlar yardım

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu bir mezar oyması oymanın kanalında var kanal yönünde 5 metre arasında tümsek veya hafif çöküntü olmalı senin bu taş aslında toprak üstünde olmalı demek ki zamana toprak altında kalmış taş ufak ve parça yön ne kadar sağlıklı olur bilemem karar senin kurbanım

fatih.o4

Aktif Üye
KASkaflı ustam taş derenin içindeydi fakat güney doğu yönünde 7 metre ilerledim ve bir kaya denk geldi dik kaya ve üstünde ok işarrti bu oyuk taşı simgeliyordu ama ben o büyük taşın dibinden aşağı çalışma yaptım ve çok nemli taşlar denk geldi her vurduğumda kırılıyordu nedir hikmeti diğer ustalarımdan da cevap bekliyorum

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu sunağın aşağı yukarı ebadı nedir?

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ufak bir tepe varsa mezar orada kardesim. Aslinda birkac resim cevreden cekseydiniz bizleride yanilgiya sokmazdiniz. Derenin iki tarafinida cekebilirmisiniz bir tepede diger tarafta varmi, ve bu dere bir yerde catallasiyormu.

fatih.o4

Aktif Üye
jeolog hocam sunak taşının yanlamasına kısa kenarı 60 cm uzun kenarı 80 cm sunağın kendisi her açıdan 10 cm derinlik 12 cm dir.. Mirkut ustam dere dediğimiz aslında sonra dan oluşum dağın aşınmasıyla oluşmuş tepe ortasındaki büyük ksyalardan anlaşılıyor ve keşke çekseydim ama hiç düşünenedim inanın çalışmaktan kafayı alamadım yalnız toprak türü çok değişikti o yüzden kaya altı mahsen veya mezarların toprak yapısı nssıl olur merak ettim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu oymalı olan tas daha once burda gormustum sanki ?O tas mı ?
Resmin birinde de dıs duvardan sanki yüzünü açarak gidiyorsunuz biraz yüzeysel resimleri olsa nasıl bir yer anlamıs olurduk .Yüzeydeki olaylarıda görelim .

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bazi kaya kokleri yumusak oluyor kardesim ve havayla birlestiginde belirli bir sure sonra cokta olmazsa sertlesme oluyor. Bazi girislerde toprak yapisi degissede bazilarinda cok az bir degisim oluyor. Bazen doseme taslar bazen kup kiriklari kemik kul v.s cikiyor.
Calistiginiz yere yapabiliyorsaniz tesbit yapin kardesim cihaz yada cubuk yardimiyla ve hem cevreyi hemde calisilan yeri resimlerseniz bizimde merakimiz giderilmis olur. ALLAH subhanehu ve teala ya emanet olun. Saglicakla kalin

Pscyhe

Engellendi
Calisma alani cok dar ilk once orayi genisletmek lazim tehlikeli sekilde ilerliyorsunuz.diger bir konu ise genelde isaret cozumlemek gerekir yon vermek fikir anlaminda buda sratirma alanini daraltmak zaman ve emek kaybini onlemeye sebebtir.burada islem yapmissiniz isarete gore ama cihaz yada cubukla kontrol edip bosluk tespitide yapsaydiniz daha net bir calisma olabilirdi diye dusunuyorum.

fatih.o4

Aktif Üye
Sevgili üstadlarım haklısınız ama şunu bilin ki çalışmamdaki en büyük sebep zaten şüphelenip çalışmaktan kaynaklanıyor tek bilmek istediğim sizce ana kaya bu kadar düz ama önündeki toprak ve taşlar neden çürümüş ve çimento renginde parçalara ayrılır merak ettim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sevgili üstadlarım haklısınız ama şunu bilin ki çalışmamdaki en büyük sebep zaten şüphelenip çalışmaktan kaynaklanıyor tek bilmek istediğim sizce ana kaya bu kadar düz ama önündeki toprak ve taşlar neden çürümüş ve çimento renginde parçalara ayrılır merak ettim
Bir çok sebebi olabilir.
Devamlı yazdığım birşey var, size de yazayım:

Doğaseverin-Definecinin işi 3 aşamadır:

1-TESPİT ( İşaretlerin metrajıyla - Çubukla - Cihazla - Ustayla )
2-İŞLEM ( Her türlü tedbiri alarak tespit edilen derinliğe ulaşmak - Hedefle Buluşmak )
3-PAZAR ( Domatesleri manava satmak - Parayı domates tarladayken almak )

Bu sıralamaya uymayan her işin sonu maalesef hüsrandır.
Arazi; yarım kalan binlerce çukurla doludur. Derinliği tespit etmemiş.
3 metre inmiş aşağı bırakmış. Halbuki hedefin derinliği 4 metre.
Yazık değil mi emeklere..???
SSK dan bıkan vatandaş, sonra hemen bu işten kendini emekli ediyor.
Zİra bıkmış,usanmış,yılmış.
Doğasever - Defineciler, bir siyasi parti kursalar kesinlikle iktidar olurlar.
Zİra 25 milyon erkek seçmenin en az yarısının gece arazide bir tecrübesi olmuştur. kahkaha