Arkadaslar yardımınıza İhtiyacım var!! lütfen bir göz Atın

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
ozdoganlar merhaba kardesim ;
Açılan yerin dıştan ne kadar basit oluşu ve içerisinin ne kadar kaliteli oldugunu anlamıs olduk açılan yere göre.
Tekrardan baktım ben resimleri alıp dışardaki bölümde herhangi bir kesit yada belirti varmı diye ama resimlerinde etkisi olarak açılan yerin tasarımı gibi bir yapı olabilcek duruma denk gelemedim bu haliyle size gösterip ilgilenin diyebilceğim bir yer yani .
Burdaki mezar tepe başlangıç hizasında ve bu kadar güzel olusu , bu hizada tepenin etrafında bu tip kayalık alanların resimlerini alın .Tepeye dogru yukarılara dogru bu mezarların illaki devamı vardır . Tepenin kendi içerisinde Tümülüs tarzı mezar sistemi de olabilir .
Yolunuz düştüğünde tekrar bol bol resim çekin yükleyin herhangi bir ip ucu göze çarparsa hedef yapalım .

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tek değildir mezar. aynı hat üzerinde ve daha yukarı çıkarak araştırın.

Pscyhe

Engellendi
ozdoganlar benim anlatmak istedigim acilan yer guzel iscilikte guzel burda bisey kalmamis.bu isciligi goz onunde buljndurursak diger mezarlsr ayni degerdedir.onlari bulmaya bakin genelde bu sekildeki mezarlar tek olmaz..ya ayni hat hattinda yada ustteki kayalik kisim varsa o alandada olur.burasi acilmis siz tespit yapin acilmamis olanini bulmaya bakin..

ozdoganlar

Member
kazama kardeşim çok sagol tekrar gittiğimde tekrar bakayım.. gerçi bu açılan terlerin kenarında bir boşluk tespit ettik ama sen söyleyince düşündümde aynı hat boyunca bu tarz kayalar var.. bu bizim baktıgımız yerin üzerinde toprak kalmamıs daha açıga çıkmıs.. diğerlerinin üzeri toprakla kaplı o yüzden çok fark edilmiyo uyardıgın için teşekkür ederim ederim kardeşim