Arkeolog Defineci yi İnandırmak için yanında çalıştırmış

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Katılım
27 Nis 2018
Mesajlar
7,967
Tepkime puanı
9,649
Puanları
23
Konum
Yaşamın olduğu her yer
Geçtiğimiz aylarda Haymana'nın Bahçecik köyü mera sahasında köylülerin izinsiz kazı yaptığı bilgisi jandarmaya ulaştı. Olay yerine giden jandarma ekipleri, dedektörle define bulma hayaliyle kazı yapan iki köylüyü gözaltına aldı. Köylülerin 2 eski mezarı ortaya çıkardıkları tespit edildi.

Jandarma bir taraftan tarihi alana köylülerin zarar vermemesi amacıyla nöbet tutarken diğer taraftan da tarihi yapının tam olarak ortaya çıkarılması için Anadolu Medeniyetler Müzesi'ne konuyu bildirdi. Müze, söz konusu bölgeye iki arkeolog görevlendirdi.

Köylülerin ortaya çıkardığı alanda define olmadığını ispat etmek isteyen arkeologlar, köylüleri inandırmak için bir hayli çaba sarfetti. Arkeologlar, kazı sahasında altın olmadığına ikna olmayan Haymana Bahçeçik köylülerini mezarlık çalışmalarına dahil etti.

Arkeolog Soner Ateşoğulları başkanlığında, köylülerle birlikte yapılan çalışmalarda daha önce ortaya çıkarılan 2 mezarın yanında 3 mezar daha bulundu. Mezarların Roma dönemine ait olduğu sanılıyor... Yani şunu u anlamamız lazım bir tümülüs yada kaya mezarı tespitim oldu
dönem yimemiş temizinden fakat ispitlenmişiz sobeee olmuşuz bize burda bişey çıkmazkii diyip inandırmak için tüm tümülüs ve kaya mezarlarında kazıyamı dahil etcekler şimdi ikna etmek için.. Valla ben ikna olurum)))) =Ekli dosyayı görüntüle 217399Ekli dosyayı görüntüle 217400Ekli dosyayı görüntüle 217401
 
Son düzenleme:

Cann

Editör
Katılım
6 Kas 2016
Mesajlar
874
Tepkime puanı
232
Puanları
12
Smego kıymetlimiz burda yatıyor çaktırma kaynayalım
 
Üst