Artık bırakacam bu tektekçiliği ustalar yardım

bermina

Aktif Üye
Fiyatlari degisiyor. 50 ye de var 2000 e kadar cubuk var. Ama rulmanli alsan cok.iyi olur.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Fiyatlari degisiyor. 50 ye de var 2000 e kadar cubuk var. Ama rulmanli alsan cok.iyi olur.
Bermina ustam biraz detay verebilirmisin? Nasıl yapılır, ne alınmalı, ölçüleri gibi...

Ben hala araştırdığım arazideki gizli mağara, tünel, mahsen den bir tanesine ait en ufak emare göremedim. basit bakır çubukla yaptığım çalışmada da devamlı faylanmadan kaynaklı metamorfizmaya uğramış kayaları ve fayın gittiği yönü buluyorum :). mineral olarak ta quartz içeren kireçtaşlarını...

yuans ustanın dediği gibiyse eğer su ve boşluk konusunda başarılı ise pirinçli olan çubuğu da denemek isterim. çünkü arazide su olarak herhangi bir kaynak görünmüyor olsa da 40-50 metre derinliktedir. gerisi saf kireçtaşı. bu yüzden bu konuda bana da yardımcı olursan sevinirim.

bermina

Aktif Üye
Simdi sanayide buyuk bir metal sirketine gir. 3 yada 4 mm kalinliginda pirinc cubuk al. 40 ar cm.den 2 parca kes koy kenara. Sonra 16 mm kalinliginda yine pirinc cubuk al 10 ar cm den 2 tane kes ve dogru tornaciya. 16 mm kalinligindaki pirinci ortasindan 3.5 mm kalinliginda 5 cm kadar derinlikte deldir. 4mm pirinc bulduysan 4.5 mm deldireceksin. Sonra cubuklari delige sokup L sekline getir al sana cubuk. 15 tl tutar hepsi. Onceleri pirinc kaynak teli alin diyordum soranlara. Pirinc kaynak teli suya ve minerale daha cok gittigi icin bunu onermiyorum ama bulamazsan oyle yapacaksin. Selametle