Artık çözelim bu işaretleri arkadaşlar

Iznikli

Member
Oraya son gittiğimde işlem yapıcaz diye telefon almadım yanıma ustam. O yönde ikitane ufak üçgen vardı. Bu sefer ters yöne gittim biraz aşağısında başka kayalar buldum. Adam kayayı oymuş baya bi büyük kare. Kanal var bitarafında. Bikademe aşağıya yine kare şeklinde biraz daha ufağını yapmış. Kanaldan akan su ufak olan kareye dökülüyor.. sanki ufak havuz gibi ustam.

Automan

Yeni Üye
Selâmün aleyküm

Ekli dosyayı görüntüle 126040 Oturak taşında haç işareti var sanırım. Emanet Yakın çevresinde olması lazım. üst tarafında sanki bir hayvan figürü var boyun altı yada baktığı İstikamet incelenmeli. kurcalanmış gibi duruyor.

Iznikli

Member
Okadar dikkat edemedim. Olabilir. Bidahaki çıkışımda işaretlediğiniz yerleri kontrol ederim. Sağolun. Kayalık bölgeleri araştırmak zor oluyor. Doğal olan işaretlerde normal işaret gibide görünüyor.çok dikkat gerektiriyor. Elimizden geldiğince araştırma yapıyoruz. Inşallah bir sonuca varırıZ

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum
bütün yorumcu arkadaşlar güzel yorumlar yazmışlar
ek olarakta
kanalın boyu kadar ölç çarpı 72 sn ilerisine bak bakalım ne var
bu benim fikrim
bu iş nasip işi

Iznikli

Member
Ve aleyküm selam kafkaslı ustam..gittiğimde bakıcam. Değerli.yorumun.için teşekkürler.

vasata

Yeni Üye
Sana kestirmeden bi tiyo vereyim,oturak taşının karşısında veya yanlarında üçgen kayayı bul.Eğer bulursan içini yokla

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 126040 Oturak taşında haç işareti var sanırım. Emanet Yakın çevresinde olması lazım. üst tarafında sanki bir hayvan figürü var boyun altı yada baktığı İstikamet incelenmeli. kurcalanmış gibi duruyor.
Evet üstadlarım bu konu için gözlemlerimi paylaşmak istedim. Ben de Automan ustama ek olarak şu gözlemleri yapabildim. Ben sadece gördüğümü çizerim kayda değer ise lütfen üstadlarım değerlendirsinler. Birinci işaret baykuş hemen koltuk taşının arkasını gösteriyor ve bu bölge automan ustamın gösterdiği bölgeye yakın ama işlem yapılmamış. İkinci işarette oturan dayı neye bakıyor ve kafasının hemen üstündeki beresi düşecek gibi arkayı gösteriyor. Üçüncü numaradaki civciv nereye kaçıyor ve neden kaçıyor oysa dördüncü numaradaki tavuk gayet sakin ve soğukkanlı duruyor. Acaba sadece bir tavuk bir civciv mi var? Yoksa kaya temizlenmeli mi? Beşinci numaradaki deve mi dinazor mu çözemedim. Altıncı numara ve yedinci numarada da göz ve gagalar net ama gerisi yosun galiba kaya temizlenmeli. Bu arada bir ustamız (şu an kim olduğunu hatırlayamadım ama kesinlikle buradan bir üstadımızdı çünkü başka yerde bu konuları ağzıma bile almam) daha önce koltuk taşı hakkında bilgi vermişti. 'Koltuk taşının her iki tarafta kollukları varsa oturup kollarını koy direk karşıya bak. Sağ var sol yoksa sağ kolunu koy sola bak. Ve sol varsa aksini yap. Her ikiside yoksa kesinlikle arkaya bak ama ön tarafı da ihmal etme diye bir paylaşım yapmıştı. Ben sizin bir çırağınız olarak gözlemlerimi paylaşmak istedim. Her daha iyisini ustalarımız bilir. Selametle
Ekli dosyayı görüntüle 126061

toyalp

Süper Moderatör
mayhem üstadım benden iyi çırak olur mu? Sizlerden öğreneceğim daha çok şey var ama yine de sormak istedim :)

mayhem

Co Admin
Co Admin
@mayhem üstadım benden iyi çırak olur mu? Sizlerden öğreneceğim daha çok şey var ama yine de sormak istedim :)
estafurullah toyalp ne çırağı burda herkez baş taçı kimi taç olmayı kimide ayak altında paspas olmayı seçer bu senin güzelliğin ama çırak değil baş tacısın arkadaş:3:

toyalp

Süper Moderatör
Galiba yorumlarımız işe yaradı ustalarım :) baksanıza konu sahibi ortada yok. :) İznikli ustam bir sonuca ulaşırsan bizi aydınlat lütfen. Mesela de ki: Toyalp sen sadece izle oku, yorum yapma çünkü senin yazdığın ve gözlemlediklerin hepsi boş çıktı inan gocunmam. Ama doğru çıkarsa da sadece devam et demen yeterli en azından kendimi geliştirmiş olurum. Selametle

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
konuyu ilk defa görüyorum ama koltuk eğer işçilikli yapma ise arka tarafı araştır derim üçgen önünde ise araka tarafta kayalıkta açılmış yada açılcak mezarı olacak bu bilgi tecrübeyle sabittir üçgen kaç adet var ise koltuk arkası kayalıkta o kadar kayada mezar var saygı vede sevgilerimle