Asker mezarımı,3 ayrı odamı

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Beskaza.

Sevgili kardeşim bu işaretlerin olduğu alan gerçekten çok güzel.
Yalnız önce şunu açıklığa kavuşturalım bu işaretler hepsi bir yaerdemi yoksa mesafelimi

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Beskaza......

Ekli dosyayı görüntüle 227705Ekli dosyayı görüntüle 227706

Sevgili kardeşim yeşil ok ile gösterdiğim tarafta eski bir patika kayalık patikada olabilir hafiften yukarı rampa çıkan daha yüksekteki kayalara giden varmı böyle bir yol ve var ise daha büyük kayalaramı gidiyor. Öbür resimde kıç kıça iki atlı savaşçı var ellerinde mızrakları ortalarındaki şeyi tam anlayamadım. Lakin burada bir kırallık olduğu kesin ve çokda güzel mezar var buralarda önemli birinin inşallah hedefleriz

Beskaza

Member
Beskaza......

Ekli dosyayı görüntüle 227705Ekli dosyayı görüntüle 227706

Sevgili kardeşim yeşil ok ile gösterdiğim tarafta eski bir patika kayalık patikada olabilir hafiften yukarı rampa çıkan daha yüksekteki kayalara giden varmı böyle bir yol ve var ise daha büyük kayalaramı gidiyor. Öbür resimde kıç kıça iki atlı savaşçı var ellerinde mızrakları ortalarındaki şeyi tam anlayamadım. Lakin burada bir kırallık olduğu kesin ve çokda güzel mezar var buralarda önemli birinin inşallah hedefleriz
O iki mızraklının arasında ki mezarı temsil ediyo olabilir mi ? Mızraklı adamlar birşeyi anlatmaya çalışıyor yada korumalı mezar anlamına geliyor olabilir mi ?
Ekli dosyayı görüntüle 227714

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Beskaza

Sevgili kardeşim burada iki atlı arasındaki bir bayan figürü ve önemli bir işçilik var burada fakat siz benim sorduğuma cevap verseniz daha iyi olur idi. Ben size orada mezar var ise daha büyük ve özenle traşlanmış bir kayada ve yahut kapalı bir mekanda olabileceğini söylüyorum. oradaki işaretler hepsi bir aradamı diye ve orada
bir kayalığa giden ok ile göstermiş idim bir yol patikada olabilir bu patika kayalık yol da olabilir dye sormuş idim
Ekli dosyayı görüntüle 227718

Beskaza

Member
Bölgeyi bugün ziyaret ettim fakat internet çekmediği için size oradan resim paylaşamadım . Çektiğim resimleri şimdi sırayla yüklicem ..

yagiz

Aktif Üye
sabırsızlıkla bekliyoruz kardeşim

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlk gönderimdeki dördüncü fotoyu dikkatli inceleyin.fotonun tam ortasına gelen mihrap veya yarım dolunay görünümlü siyah noktanın sol yanındaki çok düzgün yapılmış çizgi şeklindeki görünüm net bir ölçüm işareti olarak verilmiş.çizgi sonundaki küçük kare oluşum alttaki gömüye ait değerlerle alakalı da olabilir.ayrıca o siyah karartının sağ üst kısımda karelenmiş girişi oyma şekille anlatılmış yön işaretleri de mevcut.siz önce fotodaki yüzeyden sol yöne çizim boyu kadar gidip boşluk bakın.kaba taslak çizgi boyunun her cm bir adım olarak hesaplanmalı. o noktada kesinlikle bir veriye ulaşacaksınız.denenmiştir.

Son düzenleme:

Beskaza

Member
Adminler resim yüklerken sorun yaşıyorum sebebi ne olabilir ?