At kabartma hakkında bilgi

Sbn48

Yeni Üye
Bu mevkide mezarlar genelde yere gömülmüş onu gözlemledim bu taşların olduğu yerden aşırı şüpheliyim hayırlısı

acemi 55

Bilgili Üye
atın gidiş istikametide o tarafsa araştırmanı mıcırlı yerde yap mezar olacak boşluk bulmaya çalış çubuk bile bulur boşlugu

Wazgecilmez

Aktif Üye
Taş taki haç mı X mi anlamadım bu resim düz halimi birde etrafına baktınız mı boşluk makina falan

Sbn48

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 122889

İşaretli yerlerin devamını görmemiz mumkunmu bir çok işaret bu kayada sanki
bu kaya sadece bu kadar sabit şekilde çarşak taşlı olan yerde oturan taşına benzer bi taş var benden önce kazan olmuş kup parçası vardı ama burda 2 adet daha taş yigmasi var kazdıklari yerde bir yere taş attım boşluk sesi geldi cubuk saldim 40 ,50 santim sonra sert zemine denk geldim öyle yani

Wazgecilmez

Aktif Üye
Sen bu kaya üzerindeki işaretleri meydana çıkar haç, ın yanında ki işaretin yarısı görünüyo yarısı yok

Biçare

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 122897
Merhaba hayırlı akşamlar ben uzun zamandır takip ediyorum siteyi seneler oldu diye bilirim. Bazen güldüm bazen şaşırdım bazen konu sahibinin uçup kuş olduğunu gördük ^_^ neyse ilk defa sırf sizin konunuz için üye oldum açıkçası işaretledim resimde gözüme çarpanları.. ordaki aslında haç işareti değil harita gibi bir şekil.. sol tarafta x koyduğum yerleri temizleyin.. Ayrıca ben orda picart programinda hatta büyütünce dikkatimi daha çok çekti bakan 2 gözde olabilir 2 tane odadanda bahşediyor olabilir. Ama bunlardan birisi dolu birisi değil şekilde bariz açık.. ve birde sağ üst köşede V gibi duran ama buyutulunce yarım güneşi andıran bir şekil var orayı ıslatın ama muhakkak ıslatın ve fotograflayın.. Elinizdeki kaya harita buna dikkat edin.. yorumlarım bukadar resimde yükledim inşaallah yüklenmiş tir :D

ragıp

Uzman
Sbn48
burada iki farklı olay var
at, diğer işaret ve taş yığmalar

bu kaya daki işaretler ile atlı suvarinin bir bağı yok
ikisi de farklı zamanlara ait.
sadece mevki olarak yakınlar.

sonradan paylaştığın ilk fotoğrafta
atın ön kısmını gösteren resimin arka planında bir kaya gurubu dikkatimi çekti
bakılmaya değer

atın parası,