At ve Binici Kabartması (Yeni Resimler Eklendi)

yuans

Aktif Üye
Senden bir ricam var, işaretin sağ altında yazılar var. En azından kime ait olduğunu bilirsek, ona göre şematik çözüm bulabiliriz. Orayı ıslatarak foto atma şansın var mıdır?

Selametle..

samizel

Aktif Üye
Senden bir ricam var, işaretin sağ altında yazılar var. En azından kime ait olduğunu bilirsek, ona göre şematik çözüm bulabiliriz. Orayı ıslatarak foto atma şansın var mıdır?

Selametle..
Ustam orayı inceledik kabartma dahil her yere su söküp baktık ancak yazılar net belli olmuyor. Sadece net X belli oluyor belkide sadece X var

yuans

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 262285

Ben resimden bile X den fazlasını görüyorum. Sen yakından ve birazcık sulama yöntemi ile 5-6 harfli bir yazı göreceksin.
Bizde kime ait olduğunu, o kişinin nasıl ir formülü olduğunu bilgi olarak sunacağız.

Selametle..

samizel

Aktif Üye

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Selam ...
Atın kuyruğunu gösterdiği kaya hiç dikkatinizi cekti mi ?
Ikinci olarak atın baktığı istikamette set şeklinde kayalıklar
Kısıtlı yer farkındayım ama fotoğraflar la biraz daha zenginlestirmende fayda var
Atın olduğu kayanın 10 metre kadar gerisinden çalışma yapılmış bahsettiğim kayanın hizasinda bu çalışma size mi ait bilmiyirum ama az daha yukardan baslansaydi iyi olurdu

samizel

Aktif Üye
Selam ...
Atın kuyruğunu gösterdiği kaya hiç dikkatinizi cekti mi ?
Ikinci olarak atın baktığı istikamette set şeklinde kayalıklar
Kısıtlı yer farkındayım ama fotoğraflar la biraz daha zenginlestirmende fayda var
Atın olduğu kayanın 10 metre kadar gerisinden çalışma yapılmış bahsettiğim kayanın hizasinda bu çalışma size mi ait bilmiyirum ama az daha yukardan baslansaydi iyi olurdu
Usta daha geriden fotoğraf çekme şansım olmiyor çünkü uçurum kenarında. Kamera girmiyor tüm alan. Atın baktığı istikamete de çekmişti alan tarama ama tam nokta olarak orayı tespit edemedik çalı çok fazla çünkü. Burada sadece atın altında bir çalışma olmuş yaklaşık 2 metre kazmışlar komple taş çıkmış. Zaten arazi genel itibariyle yoğun irili ufaklı taştan oluşuyor. Araziyi gezerken 1 çift ayakkabı eskittim diyebilirim. Burda mantığıma yatan Kaya'nın içinde olduğu yönde çünkü toprağı kazmak gerçekten çok zor. Ama hangi kayada ve girişi nerede bilemiyorum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Şu ata bindirip rüzgara doğru esenleyemedik seni kardeş :)
Cihazlar veri alıyorsa gereği düşünülmeli

okm

Member
Bir miktar mazotu horasanlı bölgeye dökün ateşi yakın. Horasanlı bölgedeki mazotlu bölge bir süre yanıp sönecektir. Daha sonra bu ısınmış olan bölgeye su döküp horasan kayayı şokluyoruz. Horasan kayayı elimizdeki bolyazla vurduğumuzda buz gibi dökülmeye başlayacaktır.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Lahit mevzusu gibi dursada kayadaki sıvama çok emanet duruyor.

yuans

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 262459

Birkaç dakika boyunca bu sarı topraklı kayaları nasıl oraya geldiğini çözemedim?
Birde yeşil olan kayanın o kadar güzel oturtmayı nasıl yapmışlar merak ediyorum.. :unsure:

Sarı olan yer güzel lahit yerine girişin olduğuna inanıyorum. Ama bu komutanın kralı nerede?
Bölge güzel Egenin iç kesimlerine doğru sanırım.