Athena

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cografyac

Engellendi
Merhaba arkadaşlar bu para şuan bende ve orjinal resmini çektim çok eskimiş bir yüzü baykuş bir yüzü athena. Bunu bi mezardan buldum değeri nedir yardımcı olun

Cografyac

Engellendi
Mezar buluntulari

Bunlar mezardan çıktı hele hele bayan tanrıça çok eski duruyor. Bunların değeri ne olur.bu arafa hepsi şuan elimde orjinal resimdir yeni çektim

Absalom

Member
Tetradrahmi sanırım 13 gr civarı ağırlıkta olmalı. Sahte değil de orjinalse baya ederi var.

ahmetbote

Aktif Üye
Altın ise eğer En az 130-200 bin $ eder diye tahmin ediyorum..

Cografyac

Engellendi
Altın değil.ve orjinal kendi ellerimle çıkardım bunu. ..................... Yardım cı olun lütfen. Bitkaç tanede ziyniyet eşyası var

Moderatör tarafında düzenlendi:

Absalom

Member
Altın değil.ve orjinal kendi ellerimle çıkardım bunu. Nasıl satabilirim bilmiyorum. Yardım cı olun lütfen. Bitkaç tanede ziyniyet eşyası var
Forumda alım satım yapmak yasaktır arkadaşım. Kime satabileceğin konusunda yardım isteyebilirsin. Hem kendini hem buradaki değerli insanları tehlikeye atma.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldin Cografyac Bu paylaşımlarda görünen buluntulara müze değer biçebilir . Koleksuyoncu'lara eline geçerse fiyatı olabildiğince aşşağı çekerler benim size tavsiyem ya sizde kalsın yada en yakın müze müdürlüğüne teslim etmeniz olur site içerisinde alım satım yapılmamaktadır yasaktır bilginiz olsun iyi forumlar.

Cografyac

Engellendi
Alım satım değil. Ben buraya yeni abone oldum. Müzayede falan diyolar. Bunlar nasıl oluyor bana yardımcı olsunlar. Bu arada kimseyi ilgilendirmez. Kendi arazimde mezardan çıktılar kime ne. Gerekirse devlete satarım kim paramı verirse

Cografyac

Engellendi
Teşekkür ederim hoşbulduk aydınlattığın için teşekkürler benim bulunduğum ilçede müze yok ayrıca daha yeni bulduğum için pek bilgi sahibi değildim. İnternetten araştırıp burayı buldum. Hem iyi oldu enazından ne olduğunu öğrendim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hangi şehirde yaşıyorsanız bulunduğunuz yerdeki müze müdürlüğüne teslim ediniz . devlet dışında yapacağınız her anlaşma yasaktır cezası vardır bilginiz olsun .

mayhem

Co Admin
Co Admin
[FONT=&quot]Korunması gerekli kültür ve tabiat varlığı olup olmadığını, müzeye alınacaklarla alınmayacakları tespit etmek ve müzelere alınmasına karar verilmesi durumunda kıymetini belirlemek için müze uzmanları tarafından “ Değerlendirme ve Kıymet Takdir Komisyonu” oluşturulur. Müzelere alınması uygun görülen eser için komisyonca belirlenen maddi bedel eseri getiren şahsa ödenir.

[/FONT]
[FONT=&quot]Taşınır ve taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarını bulanlar, malik oldukları veya kullandıkları arazinin içinde kültür ve tabiat varlığı bulunduğunu bilenler veya yeni haberdar olan malik ve zilyetler, bunu en geç üç gün içinde, en yakın müze müdürlüğüne veya köyde muhtara veya diğer yerlerde mülki idare amirlerine bildirmeye mecburdurlar.[/FONT]
[FONT=&quot]Kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili olarak bildirim yükümlülüğüne mazereti olmaksızın ve bilerek aykırı hareket eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bildirimi yapılmamış olan kültür ve tabiat varlığını satışa arz eden, satan, veren, satın alan, kabul eden kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.[/FONT]

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Alım satım değil. Ben buraya yeni abone oldum. Müzayede falan diyolar. Bunlar nasıl oluyor bana yardımcı olsunlar. Bu arada kimseyi ilgilendirmez. Kendi arazimde mezardan çıktılar kime ne. Gerekirse devlete satarım kim paramı verirse
T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Tarihi eser buldum ne yapmalıyım?
Taşınır ve taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarını bulanlar, malik oldukları veya kullandıkları arazinin içinde kültür ve tabiat varlığı bulunduğunu bilenler veya yeni haberdar olan malik ve zilyetler, bunu en geç üç gün içinde, en yakın müze müdürlüğüne veya köyde muhtara veya diğer yerlerde mülki idare amirlerine bildirmeye mecburdurlar.
Kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili olarak bildirim yükümlülüğüne mazereti olmaksızın ve bilerek aykırı hareket eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bildirimi yapılmamış olan kültür ve tabiat varlığını satışa arz eden, satan, veren, satın alan, kabul eden kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

- Bulduğum tarihi eseri müzeye götürsem para alır mıyım?
Korunması gerekli kültür ve tabiat varlığı olup olmadığını, müzeye alınacaklarla alınmayacakları tespit etmek ve müzelere alınmasına karar verilmesi durumunda kıymetini belirlemek için müze uzmanları tarafından “ Değerlendirme ve Kıymet Takdir Komisyonu” oluşturulur. Müzelere alınması uygun görülen eser için komisyonca belirlenen maddi bedel eseri getiren şahsa ödenir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...