Ayağa Geldik

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ayağın konumu g.doğu tarafında her 21 adımda bir kontrol aynı hizada gidilecek
Birde g.batıda var buradada her yedide bir kontrol bunu hizasıda kaya üstünde belli
Aynı cizdiği gibi
Bu kısım böyle.

Alan tarama ile cevreyi taradığında bu iki yönden sinyal alındımı?

kaynak

Netice itibari ile yedi oymanız var buna isnaten sahadada yedili gidilmiş sadece bir farkla

G.doğu tarafı altılı gitmiş

6*7=42

Sizin yapıcağınız iş şudur her iki hizada aynı parelelde yürümeniz.

Neden böyle diyorum.
Tek hat üzerinde birden fazla olma durumu olabilir!

Ak Sakallı

Member
Ayağın konumu g.doğu tarafında her 21 adımda bir kontrol aynı hizada gidilecek
Birde g.batıda var buradada her yedide bir kontrol bunu hizasıda kaya üstünde belli
Aynı cizdiği gibi
Bu kısım böyle.

Alan tarama ile cevreyi taradığında bu iki yönden sinyal alındımı?
ustam harika! o tespit ettiğim oda g.doğu da ve 10 adım düz 10 adım g doğuya doğru. Hiç bahsetmediğim bir nokta ise g. doğuda. Neden bahsetmedin derseniz iyi inceyelemediğimden ama bir mezar ve mezarın hemen dibinde değerli tespitimiz oldu başka bir arkadaşla. Yalnzı gittiğimizde hem vakit kısıtlığından hem de çevresel faktörlerden dolayı acele etmemiz gerekiyordu dolayısıyla değerlinin tam olarak ne olduğuna çalışmadık... fotoğrafta çizip göstereyim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Evet doğu ağırlıklı güney kısmı önemli.Uzaktaki blokta ise kapalı olan kutsal bir mekan olmalı.Bu mezarlar hep o kutsal alana yakın olma ümidi taşırlar.Asıl mesele orada ki kapalı olanın açılmasındadır.O kayalıklarda açık sürünürek gidilen tünel olabilir.Bu belli bir yerde tıkanır geniş bir alanda.yok ise kapalıdır henüz açılmamıştır.

kaynak

ustam harika! o tespit ettiğim oda g.doğu da ve 10 adım düz 10 adım g doğuya doğru. Hiç bahsetmediğim bir nokta ise g. doğuda. Neden bahsetmedin derseniz iyi inceyelemediğimden ama bir mezar ve mezarın hemen dibinde değerli tespitimiz oldu başka bir arkadaşla. Yalnzı gittiğimizde hem vakit kısıtlığından hem de çevresel faktörlerden dolayı acele etmemiz gerekiyordu dolayısıyla değerlinin tam olarak ne olduğuna çalışmadık... fotoğrafta çizip göstereyim
Siz olayı bitirmişsiniz biz rütüşmü yapıyoz :)