Ayı gördük ne yapcaz

Tarlafaresi

Member
Arkadaslar malumunuz sürekli dağda bayırda dere kenarlarında dolanıyoruz karşımıza ayı çıktı ne yapcaz :) emanetde yok yanımızda ayı saldırırmı yoksa kaçarmı gerçi hiç denk gelmedi ama ya gelirse? bu konuda tecrubeli ustaların yorumlarını bekliyorum

bluee

Member
ayılar insan kokusunu 2 3 km.alabilirler oyüzden sizin alanınıza pek gelmezler.panik olursan kaçarsan göz teması kurarsan saldırmaları söz konusudur.en iyi çözüm ellerini havaya yavaşça kaldırıp büyük görünmeye çalışmak ve yavaş yavaş koşmadan ve arkanı dönmeden uzaklaşmak.birde rüzgara karşı durup senin kokunu almasını sağlamak ama sakın sakın koşarak kaçmayın.koşarak kaçmak her hayvanı tahrik eder.

Tarlafaresi

Member
Valla şimdiye kadar hiç denk gelmedim inş da gelmem

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
İnternetten izlediğim bir vidyoda ayı saldırıyor ve adam önce başırıyor, elindeki uzun sopayla kobmaya çalışıyor ama nafile... Ayı adamın üstüne atlıyor. Adamın yaptığı tek hareket hareketsiz kalmak. Ölü taklidi. Ayı uzaklaşıyor. Adam kalkıp devam ediyor. :)

Sevgiler.

Tarlafaresi

Member
Yaa öyle bişeyki ağacada çıksak da faydası yok :) her türlü kasa kazanıyo :)

Metinnn

Yeni Üye
Bana yardımcı olabilen tecrübesi iyi bir arkadaş rıca etsem

Amisos

Bilgili Üye
Arkadaslar malumunuz sürekli dağda bayırda dere kenarlarında dolanıyoruz karşımıza ayı çıktı ne yapcaz :) emanetde yok yanımızda ayı saldırırmı yoksa kaçarmı gerçi hiç denk gelmedi ama ya gelirse? bu konuda tecrubeli ustaların yorumlarını bekliyorum
Küte ile atim deme yemez sen yem olursun en iyisi ölmen ölecen kardeşim ALLAH hepimize ölmeden önce ölmeyi nasip etsin..Amin....

GiRaGoS

Yeni Üye
Uzak mesafedeyseniz
Gürültü çıkarıp
Elimizde yada sirtimizda çanta varsa
Havaya kaldirip kendinize uzanti yapin
Yani sizi büyük gormesini saglayin
Calida olur

Ama çok yakın mesafedeyseniz
Cansız göz temezasinda bulunmadan durmanizı tavsiye ederim
Tabikide yere yatarak
Sizinle bir muddet oynaya bilir
Ama bu süreçte gerekirse solugujuzu kesip herşey yapmasına izin vermelisiniz

S:W:A:T

Editör
Belgeselde izlemiştim ünlü bir belgeselci obama ile ayı bölgesine gitmişlerdi ... Direk abd eski başkanı obama nın sorduğu soruda bu şekildeydi. Belgeselcinin verdiği bilgi ise .. Şüphelendiğiniz bölgede yüksek sesle konuşulması .. Bire bir gelirseniz ona sesinizin çıktığı kadar yüksek sesle bağırmak gerekirmiş ..