ayı pençesi mi acaba?

Aykanad

Aktif Üye
hemen altını mı yoklayalım Mirkut üstadım ?

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bu işaretin bulunduğu yerde başka bir işaretin olduğunu düşünüyorum, orjinali kırılmış yanıltmaca olarak yeniden yapılmış, bir şeyleri gizlemek için sahte işaret olduğunu düşünüyorum.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hemen altını mı yoklayalım Mirkut üstadım ?
Hemen altini derseniz oyle yuzeyde degil. Evet kayanin altinda fakat cok derinde tunel girisini bulursaniz assagidan yani yamac tarafinda ortalama odanin derinliginin kodu alinmis olur. Odalarin tesbiitini ancak cubukla yapabilirsiniz. Bir cubuk ustasi gotururseniz birsey konusmayin umuyorumki yakalayacak. Birde magarayi es gecme kardesim. Ayrica dedigim.odalari yakalarsa bilki lahiddir icinde. Selametle kal

Smokin

Moderatör
Moderatör
Bence de işaret çok yeni görünüyor. Kaya ya genel olarak bakılırsa herşey apaçık ortada . Temizlenme ihtimali de var tabi. Beş pençe izi var ama sanki altıncı pençe yapılmış ama jeton düşünce yeni bir işlem görmüş gibi .

Diyelim ki orjinal
Ayı varsa inini bulcan. Patikadan devam et bakalım karşına neler çıkacak.
Ustalar gerekeni söylemiş
Selametle

Aykanad

Aktif Üye
üstadlarım şelalenin bu pençe ile ilgisi var mı acaba ? onu çekip atmış yakın olduğu için oraya

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@Aykanad merhaba ,
Burdaki pençe gibi görünen yerde baska bir işaret varmış da sanki birileri sonradan kazımış belli olmasın diye .Yuvarlak oymayı dağıtmışlar gibide duruyor . Ama bu son hali buranın orjinali olmamalı hatlar kazıma izi .Bu tip kaya yapısına işaret yapıldıgında jilet gibi olur
Kayanın geneli düz kesim yerleri ,toprak tarafında kalan yerleri ? ve Yeşil çalılığın oraların araştırılması lazım. Kayanın etrafındaki toprak sonradan doldurma .
Başka açılardan resimler ve üstündeki toprağı atıp az daha açmak lazım .

Aykanad

Aktif Üye
kazama üstadım merhabalar
çok dikkatlisin maşaallah bir hafta on güne kadar orayı incelemeye gidip fotoğraf çekimi yapacağım, taşın etrafını da temizlerim, üstad taşın etrafını da inelemem ya da mesafe olarak ne kadarlık alanı incelemem gerekir acaba?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bölgeye girip o temiz havayı solumaya başladığında deklanşör sesini duymaya başla :) Sen ne görüyor isen bizde görelim ok: .

Aykanad

Aktif Üye
inşallah üstadım :) zaten paylaşacağım orda gördüklerimi fikirleriniz rehberliğiniz çok önemli benim için.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kayadan birşeyi söküp almışlar gibi duruyor. Bence burada pençe değil başka bir işaret vardı.